Cardio Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve energyoxy tarafından 11 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. energyoxy

energyoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Herkese merhaba,

Ben 32 yaşındayım ve yakın zamanda ameliyat geçirdim. Kullanılan ilaçlar ve hareketsizlik sonucu hızlı şekilde kilo aldım. Şimdi bu kilolardan kurtulmaya çalışıyorum. İlk işim tabii ki spor salonuna yazılarak profesyonel bir hocayla çalışmak oldu. Daha ilk haftam. Hocamın verdiği programı ve kendi yaptığım diyet listemi aşağıya yazıyorum. Her türlü desteğinizi beliyorum. Yanlışlarım ve düzeltmem gerekenler için yardımlarınızı rica ediyorum.
    boy: 180cm kilo: 114 (ameliyat öncesi 90 kiloydum)

Hocamın verdiği cardio programı şu şekilde ; (pazartesi ve salı programım , perşembe ve cuma günü ile aynı. Çarşamba dinlenme ve cumartesi pazar gurup dersleri.pilates crunch and burn gibi)
    PAZARTESİ :
    koşu bandı - 6 hızda 10 dk + 4,5 hızda 10 dk (bayır yani incline) + 6 hızda 9 dk + 7 hızda 1 dk.
    Sırt + omuz + göğüs +kol (optima serisi) - 3*15
    Squat - 3*15
    Lunge - 3*15
    Kürek - 5 dk
    Cross Trainer (uzay yürüyüşü) - 15 dk

SALI
    Cross Trainer (uzay yürüyüşü) - 15 dk
    Bisiklet - 15 dk
    Spark (merdiven) - 15 dk
    Crunch (karın çalışması) - 3* max.
    Crunch makine - 3*max.
    Leg Crunch - 3* max.
    yan eğilme - 5kg dumbell ile 3*150
    Cross Trainer (uzay yürüyüşü) - 10 dk
    Kürek - 5 dk

Yediklerim de günlük yaklaşık aynı şeyler;(hocanın verdiklerine başlayamadım)
    sabah : 3 dilim etimek , 50-75 gr beyaz peynir , 2 tam yumurta , 5-10 ad. zeytin , yarım domates ve 1 ad. salatalık
    ara öğün - 10 ad. çiğ badem
    öğlen - 150-200 gr et , salata
    ara öğün - yarım muz yada 1 ad. kivi yada 1 avuç fındık + light yoğurt
    Akşam - 150-200 gr et , salata

Kalori hesabım yanlış değil ise ortalama aldığım kalori 1600-1700 civarı.

Her hafta gelişmemi buraya girmeye kararlıyım. Umarım yorumlarınızla beni aydınlatırsınız.

2. energyoxy

energyoxy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    istanbul
    Dün okuduğum bir kaç yurtdışı kaynaklı makaleye göre cardio programı ağırlık sonrası olmalı deniyor. Sanırım programımı bu şekilde değiştiricem.

Sayfayı Paylaş