Canan Karatay dan VG ci Karataycılara Uçan Tekme

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve aphelion tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Doğal gıda ile protein tozlarını zaten karsılastıramayız ,

Ancak bir vgcininde supplement kullanımı onemlidir , Canan hocadan bu konuda yardım olmakta enteresan zira kendisi bi spor hekimi falan değildir , yani musabık sporcumu yetiştiriyoda böyle bisi soyleyınce ayıplıyoruz :) Tabi nitrofullden bahsedıosa haklıdır kendisi :)
    35 yumurta tamamen yazzım hatasıdır boyle birşey önericeğini pek zannetmem kitaplarını okumus biri olarak.

@Karakas, Pierre Dukanın lisansının iptalinin koyacagıını pek sanmam kitaptan köşeyi buldu zaten :) Bence aksine pek çok görüşün yer alması lazım ki bazı şeyleri karşılaştıralım dogru veya yanlıs ,

Protein tozları zehirdir lafı tamamen yanlıs , ancak senın ıcınde şu aşamada (4aylık) gerekli oldugunu sanmıyorum . Ihtıyacını dogal gıdalardan misliyle karşılarsın
    , ayrıca konu baslıgı pek uygun olmamıs konu dısına açsaydın bari kakara kikiri tiy geçerdik .

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Canan Karatay'ı anlayabilmek için onu biraz da yakından tanımak, kitaplarını okumuş olmak gereklidir. vay be ben bile bir proftan daha bilgiliyim ukalalığı yapmadan evvel biraz düşünmek gerekir. her aklına geleni özellikle bir prof karşısında yazmamak gerekir. iki düşünüp bir konuşmak gerekir.

Canan Karatay'ın zehir tanımı sizin zehir tanımınızdan farklıdır.
    Çok özet geçeyim: Canan Karatay için şeker bir zehirdir, ekmek bir zehirdir. Rafine edilmiş her türlü gıda zehirdir. Dolayısıyla protein tozunun zehir olarak değerlendirilmesini yanlış anlamamak bunca yıllık bir profesöre burdan klavye ergenliği yapıp öyle bol keseden atıp tutmamak gerekir.,

Bilgisiz ama fikirli insanlardan korkarım ençok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:02 ----------

ek: kitabında bile günde "2" yumurta öneren birinin 35 yumurta önerdiğni sanmak ise en hafif tabirle "istediğini görmek istemek" tanımlı bir savunma mekanizmasıdır. 3-5 denilmek istenmiştir.

dejavus, sporcu., Metal_aslan ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    yediğimiz bir çok gıda için gdo lu , hormonlu , zehirli deniyor ; siz her gün haberlerde kanser yapan bir meyve ya da sebze görmüyor musunuz?
    haber bulamayınca bir gün domates kanser yapıyo , bir gün elma....

örnek olarak verirsek ton balığı gibi konserve ürünlere de , meyve sularına da , sütlere de katkı maddeleri bolca katılıyor ...

hatta bazı içme suyu şirketleri (isimlerini veremeyeceğim) kirli suyu çok yüksek ısılarda kaynatarak arındırıyor ki bu sırada içindeki mineraller yok oluyor daha sonra bu minerallerin yapay olanlarını kendileri suya tekrar ekleyerek şişeliyorlar...

canan karatay yüksek protein alımı hakkında kim bilir neler diyordur...
    herşeyin doğal olmasını isteyen bir kadın kimsenin vücut geliştirmesini de istemez heralde...

kimse sağlıklı beslendiğini iddia etmesin hele ki şu şehir şartlarında hepimiz canan karatay'ın tabiriyle ''zehirleniyoruz'' ne yerseniz yiyin ; canan karatay'ın da buna dahil olduğuna eminim...

Son düzenleme: 28 Mayıs 2012
  4. NoPainNoGain!

NoPainNoGain! Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    istanbul
    Bence Karatay Hoca şakayla karışık biraz abartarak doğal yoldan beslenmenin önemini göstermek istemiş. Eğer gerçekten 35 yazdıysa ve bunu mübalağa olarak yapmış dahi olsa karşısındaki insan bilinçsiz ve Hocanın söylediği herşeyi ciddi alacak durumda. Soruyu soran arkadaş cevabı ciddi alıp uygulamaya çalışıp bi takım rahatsızlıklar , alerjiler vs. meydana gelirse ne olacak? Hoca mübalağa mı yaptım diyecek? İnsan sağlığıyla mübalağa olur mu? Tabi butun bu yorumları 35 yumurta yazmış olarak kabul edipte yapıyoruz. Karşımızdaki Kahvede okey oynayarak , geyik yaparak PROF. olmus biri degil bunun eğitimini almış yıllarca dirsek çürütmüş bir insan. Her iki ihtimale görede yorum yapıyoruz kimse yanlış anlamasın. Konuyla ilgili şöyle bir söz var hepimiz biliriz : '' Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin. '' takdir sizin.

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @Phil_Heath suyu yuksek isiya maruz birakinca mineraller nasil oluyor ? vitaminle minerali karistirmis olmayasin

bu arada zehir kelimesini oraya buraya cekmeye gerek yok ilk anlami neyse odur yok ole demistir yok bole demek istemistirle olmaz bu isler

6. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Her şeyi geçtim de bu iş 3-5 yumurtayla oluyorsa ben dünden razıyım 3-5 yumurta yemeye.

Bir arkadaş; prof ile konuşurken iki kere düşünmek gerekir yazmış. Bence haksız. en az 4-5 kere düşünmek gerekir. Ama soruyu sorana verilecek cevap sizce bu kadar kısa mı? Verdiği cevap tüm soru işaretlerini yok ediyor mu? Adam 3-5 yumurta yiyerek sizce bu işi yapabilir mi?

Ben kitaplarından birini okudum. Sanıyorum 2 kitabı daha var bu konuyla ilgili. Diğerlerinde V.G ile uğraşanlar için ayrıntılı bir yer veriyor mu? Vermiyorsa keşke verseydi. Verseydi de nasıl yapacağımızı bilseydik.

Azi ve speedtouch bunu beğendi.
  7. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Sanırım 20 yıl önce 35-40 yumurta yeseydik doğal olurdu, bazı arkadaşlar yumurtaların doğal olduğunu sanıyor ki organik yumurta fiyatlarına baksınlar derim, neden onlar altın yumurta fiyatı gibi uçuk fiyata satılıyor? anlarlar o zaman. tavuğa yapılan her türlü işlem yumurtaya ve tavuk etine geçmiyor sanıyor bu karatay denen şahıs, 20 sene önce konuşsa haklıydı...

8. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    nie gidip mesaj attınki türkiyede dç olsun prof olsun hepsi toza karşı kaldı ki vücut geliştirmeden zerre kadar anlamayan bi bayana protein tozu sorulmuş bence hata burda direk de zehir demiş oraya buraya masum ayakları yapılmasın

9. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Savaş74 kusura bakma ama forumda çoğu arkadaş gibi beslenme konusunda taraf tutmuyorum. Ama dediklerini şunu diyeceğim kendisi bir prof olabilir isterse ordinaryus prof olsun ona karşı saygım vardır. Ki kendi ailemde de bir sürü doktor vardır. Ama biri kitabında ''eroin,kokain gibi gençlerimizi zehirlemekte'' demesi de saçma bir şeydir. Bir sürü zararlı şey var gidip onlarla bir tutabilir ama eroin ve kokain gibi gençlerimizi zehirlemektedir demesi de yanlıştır. Protein tozlarını da savunmuyorum evet fabrikalarda üretiliyor ama kokain ve eroin gibi uç bir örneği de hak etmiyor. Hep diyoruz sporcu besinlerine insanlar karşı yok sarkar eder diye. Kendisi bu kadar popüler bir profsa tamam zararlı diyebilir ama eroin ve kokainle bir tutmak zaten bilinçsiz bir halkı daha yanlış bir yönde yönlendirir.

Ayrıca ben bir profa karşı 2 kere düşüneceksem o da öyle bir sitede yazarken 2 kere kontrol etsin. Eminim 2 kere düşünmekten 2 kere yazdığı 1 cümleyi kontrol etmek daha kolay olacaktır.

Karatayı tanımam yakından da tanımama gerek yok. Her fikri olanı tanımak zorunda da değiliz. O zaman yabancı ülkelerde araştırma yapan bir sürü doktoru tanımamız gerekiyor, yaptıkları araştırmalara inanmamız için.

Kendisi prof olabilir ama her insan da farklıdır. Ve düşüncelerini belli edebilir. Saygı çercevesin de olmak koşuluyla. Esas farklı fikirlere ve eleştirilere açık olmak gerekir. Ve o tezleri çürütmek gerekir. Kendisi prof olabilir ama benden haklar olarak üstün bir insan değildir. Benden bilgili olabilir beni aydınlatır eder bu kadar basittir.

Ama yazında ki ukalık ve ergenlik kısımlarına hiç katılmıyorum. Her mevki sahibinin peşinden sürü piskolojisi olarak gideceksek sonumuz da iyi değil.

themertyildiz, RaJeV, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  10. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Gunumuzde fikirden cok o fikrin satilabilmesi icin konusulmasi ve tartisilmasi gerekiyor. Karatayda aradan bu tartismalari iyi kullanarak siyrildi. Olmayacak bir seye zehir dedi, ic yagi, kuyrukyagi yiyin dedi, bingur sonmez ve bircok kardiyolog karsi cikti gunlerce konusuldu ve karatay amacina ulasti binlerce kitap satti.

Azi, RaJeV, wrestler ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    benim üniversite hocam anlattı hatta adını da vereyim Prof. Dr. Mustafa Yıldırım (yıldız teknik üniv) kendisi bizzat tesisleri incelemeye gitmiş ve bu konuda yoğun araştırmaları olan bir hoca ve mineral & su arasındaki bağlantılar konusunda da birçok incelemesi var....
    bu arada öldürüyor anlamında düşünme orada daha farklı bir olay vardı ben onu buraya düzgün olarak aktaramadım ancak mineraller sonradan ekleniyor...
    yani bir nevi saflaştırma işlevinden sonra yapılıyor...
    ayrıca sn.karatay'ın başka birçok besin , gıda hakkında bu tür yorumları var diye hatırlıyorum...

Azi, ercan gürgöze ve Danny Boy bunu beğendi.
  12. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    "siz proftan daha iyi mi bileceksiniz" zihniyeti çok yanlış. ona bakarsan profların %99'u kendilerine karşı hatta haklarında açılan davalar var. 2-3 tane benzer düşüncede prof var diye 1000'lerce profun düşüncelerini yok mu sayalım?

pierre dukan diye bir fransız doktor "dukan diyeti" diye bir kitap çıkardı, köşe oldu. (doktorluk lisansı iptal edildi) bizimkiler de onun kitabını kopyalayıp köşe oldu. peki neredeydi bu meslek hayatının sonuna gelmiş amcamız ve teyzemiz onca zamandır? 5 sene önce nerelerdeydiler?

ekşi sözlükte canan karatay hakkında şöyle bir şey demişler:

"an itibariyle randevu alınmak istendiğinde en erken 15 eylül'e randevu veren profesor." (mart ayında yazılmış bir entry)

aslında bu herşeyi anlatıyor. ne diyeyim, hayırlı kazançlar.

kendini bilgili zanneden bilgisizden korkarım en çok.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:31 ----------

ha bir de ergen, mergen diye konuşuyorsun. akademik kariyerimi öğrenirsen dudağın uçuklayabilir.

AngryHun, muc10, rockybalboa7 ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  13. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    şahsen bana kola protein tozundan çok daha zararlı diyen profesör bile vardı...
    bu konuda farklı düşünenler olabiliyor Karakaş 'ın dediği gibi...
    ama tabiki ben de diez e katılıyorum sonuçta doğala göre sağlıklı denemez ; bunu herkes kabul ediyor ama bana göre zehir olarak nitelendirmek biraz abartı...

Azi, themertyildiz, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  14. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    bence de kola protein tozundan çok daha zararlı.

AngryHun, ispirstyle, RaJeV ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  15. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Bu kadına doktor demek istemiyorum tek amacı parayı cukka yapmak
    Televizyonda meydanı boş bulunca ona buna zehir o yemeyin diye saldırıp kuyruk yağı iç sınırsız tereyağı ye diye atıp tutar, sonra sağlam bir diyetisyen gelip tartışınca ben öyle birşey demedim diye zırlar,

Ekmeğin her türlüsü zararlı sizi kanser yapar ölürsünüz yemeyin diye 1 saat boyunca car car konuştu karşısına bilgili biri çıkınca da sadece beyaz ekmek zararlıdır diye sus pus oldu, daha çok ağır konuşmak isterim ama yeri değil,

Daha soruyu soranın vücudunu , yaşantısını bilmeden sınırsız yağ ye, makarna yeme pirinç yeme, çok yumurta ye, sınırsız et ye diye saçma sapan güya sağlık adına tavsiyeler veriyor,

Bir anlatıyor tahılların zararını sanırsın eroin çektin,çamaşır suyu içtin, neyi nasıl anlatıp insanların aklına nasıl gireceğini ve nasıl piyasa yapacağını çok iyi biliyor

İtibar etmeyin ne kendisine ne diyetine

Piyasaya çıkan her diyet gibi buda şimdilik yükseliş döneminde, fantezi ,yenilik meraklı güya bilim hayranı gençler, oturduğu yerden yiyerek kilo verme meraklısı obezler sayesinde yayıldı çabuk sürede, avrupada dukan da saçmalıyordu yağ iç tahıl yeme baklagil yeme sınırsız et ye diye aldılar lisansını elinden, darısı bunun başına...

Kimsenin bu gibi doktorların tavsiyesine ihtiyacı yok, spor yapın, dengeli beslenin sağlıklı yaşamın sırrı budur,bu forumu okursanız karatay hocadan daha bilgili olursunuz beslenme konusunda merak etmeyin, protein tozundan kanser olmaya sıra gelene kadar soluduğun havadan yediğin etten yumurtadan kanser olursun zaten, bir halt bildiği yok meydanı boş bulduğunda konuşuyor

AngryHun, themertyildiz, RaJeV ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. VücutcuÇocuk

VücutcuÇocuk Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    40 yumurta yeter.

AkrepHan bunu beğendi.
  17. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba,
    şaka maka ilk postumda daha iyi biliyorum bu kadından derken yaptıgım mizah bazılarınca yanlış anlaşılmış herkesin kariyerine saygım sonsuzdur ama diger arkadaslarında dedigi gibi böyle atıp tutan insanları sevmem ki bastan beri diyorum bi diyet 20 sene önce de vardı başkalarından çalma derleme toplama ne derseniz diyin ki karakaş ın ilk postundaki gibi bu ülkede işleyen birşeyler olsa dukan a oldugu gibi bu hanımefendinin de lisansı iptal edilirdi.

birşeyler hakkında konusabilmek için birşeyler bilmek gerekir.ben burda konu acıp protein tozu zararlımı diye konu acıp zararsız cevabını alınca bilmiş olmuyorum sabahlara kadar yabancı makale türkçe makale ne bulursak okuyoruz yani şunun da altını ciziyim eminimki bu forumda bile bircok diyetisyenden prof tan cok daha fazla şey bilen insanlar var,evet onlar prof ama bilen arkadaslarımızın tek farkı o bölümü okumamıs olmak dısardan okumus olmak

son olarak saygısızlık ettiysem ozur dilerim kusuruma bakmayın ama şahsıma yönelik ergen lafları edilmiş yok prof tan daha cok biliomus falan denilince orda dur derim

bu arada bir arkadasım var doktorların yazdıgı her hapın kaslara etkisi varmı yokmu bunu bile araştıran okuyan bizlere anlatan birisi.özet geç diyenler varsa hemen özetleyim bu spora gönül veren herkes beslenmenin a sını b sini bilir.aradan belirli bir yüzde cıkar doktora gitmem onları dinlerim bu kadar net söylüyorum.herkese iyi sporlar

AngryHun, Azi, as55 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    doğal gıda mı var ?
    *Ekmek GDO lu
    *Tam buğday GDO lu
    *Tarım ürünleri kimyasal ilaçlı tohumları GDO lu
    *Et GDO lu (zamanında birileri para kazansın diye tavuk gribi çıkardılar sağlıklı anadolu kanatlı hayvanlarını telef ettiler bizi o para kazanmak isteyenlerin GDO lu tavuklarını yediriyorlar)
    (kırmızı et ona keza yerli hayvan besiciliği kalmadı avrupadan getiriyoruz artık ne yollanıyorsa)
    *Yumurta GDO lu
    *Ton balıkları cıva birikimi yapıyor denizlerimiz pis

sadece lor peyniri ve makarnayla mı beslenelim? yada herkes köye mi göç etsin ? Türkiye gibi bir ülkede adam gibi beslenilemez ki ek ürünlere ihtiyaç duyulmasın ben prensip açısından hayatımda hiçbir ek gıda almam ama zehir demek yanlış. doğal sandığımız besinler ne kadar sağlıklıysa protein tozlarıda o denli sağlıklıdır.

Bu saydıklarım genelde kötü şöhretli GDO lar genetik değiştirme işlemi bazen kar sağlamak için insan sağlığıyla oynasa da çok nadir olarak sağlıksız bi etki göremiyoruz.Haa doğal kadar sağlıklı mı olur tabii ki hayır ama tutupta bu zehir yumurta yiyin demek daha fazla yumurta vermesi için genetiğiyle oynanmış tavuğun bizi zehirlemesi demek.

Aç kalıcak halimiz yok malesef durumlar böyle alışmak zorundayız :) yada bişeyler değiştirmek ama bu saatten sonra zor.

19. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    günde 35 yumurta = 175 gr yağ + 217 gram protein + eser miktar carb,

ketojenik olarak böyle beslenebilir bence :)

FiestaCondom bunu beğendi.
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    @Phil_Heath dediğin olayı araştırdım :D

Olay şuymu suyu o kadar fazla filtrasyondan geçiriyolarmışki su resmen h2o oluyormus o yuzden saf suyu satamıcakları içinde suya mıneraller katılıyormuş :)

Phil_Heath bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş