Burun Kemiği Aldırmak (Boks&Kickboks)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tyson's hook tarafından 29 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tyson's hook

tyson's hook Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    merhaba arkadaşlar ben 7. sınıftan beri kickboks yapıyorum şu an 11. sınıftayım. tabi sürekli yapmadım toplam ara verdiğim süreler 1-2 yılı bulmuştur sınavlardan dolayı falan. burnumun üstündeki kemik çok büyük ve sanırım daha önceden kırıldı. burun kemiği aldırınca orasıda gidiyormu? estetik yaptırmak istemiyorum yaptırdıktan sonra sürekli kırılacağı için. kemik aldırma hakkında fikri olanlar yazarsa sevinirim

2. beta32

beta32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de burun kemiğimi aldırmak istiyorum ama antrenmanlara uzun süre ara vermek gerektiği ve bazı olumsuzlukları olabileceği için yaptırmıyorum. Bildiğim kadarıyla burun kemiği eğriliklerinde yontma törpüleme yapılıyor eğer tamamını aldırmak istemezsen ve doktorlar tamamını aldırmayı önermiyor. Sebebini bilmiyorum fakat tamamını aldıran kişilerin anlatımlarına göre burunda sarkma olabiliyormuş. Senin için sadece eğriliği ve fazlalığı düzelttirmek daha uygun bence, bende fazlalık ya da eğrilik yok ama tamamını aldıracaktım sarkma gibi bir durum olma riski ve antrenmana uzun süre ara verme gereği olmasaydı, sarkma düzeltilebiliyor ama tekrarlayabiliyormuş.

3. tyson's hook

tyson's hook Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet bende duydum onu. estetikten sonra dövüş sporu yapılamaz demişti geçen aylarda gittiğim doktor. senin dediğin törpüleme estetiğe girmiyormu? eğer girmiyosa en mantıklısı o bencede

4. beta32

beta32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Burun kemiğini aldırmış bazı gözde kick boksçular var, hatta bir videoda görmüştüm ki adamın burnu sünger gibi oluyor yumruk yediğinde, darbeyi sıkıntısız tolere ediyor. Burun estetiği denilince tam olarak ne kastediliyor bilmiyorum, kemikte oynama yapmadan şeklini ve ölçüsünü değiştirmek estetik oluyor kulaktan dolma bilgimle. Kemiği küçülttükten ya da aldırdıktan sonra en az 6 ay boks gibi sporlar yapılmaması gerekiyormuş, kemik alınırsa 2 yıl sonra tastamam iyileşip şu sünger burunlu diye tarif ettiğim şekilde oluyor-muş.. Öte yandan çok uzman olmayan sıradan doktorların bu konudaki yorumlarına güvenmeyi doğru bulmuyorum, tecrübe edinmeden kafadan yorumlamış gibi gözüküyor o doktorun "estetikten sonra dövüş sporu yapılamaz" demesi, zira aksi örneği mevcut.

5. tyson's hook

tyson's hook Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ya kemiği aldırıcam yada estetik yaptırıcam orası kesin. çünkü burnum cidden çok kötü duruyor ve birazda eğrilik var. sanırım bi kaç kere çatladı keşke ilk şiştiği zamanlarda gitseydim doktora belki bi çözümü olabilirdi

Sayfayı Paylaş