1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Burak'ın Resimleri

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve dl_burak tarafından 20 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    abi anliyorum heralde ayni orantili gelisme olmaz ne gücte nede kiloda ama ben yinede bir insanin ilk 2 bucuk ayda 11 kilo kas kütlesini naturel olarak kazanabilecegine inanmiyorum... o zaman ilk iki üc ay kürden farksiz yeni baslayanlar icin. öyle mi? ben bundan bir sene önce su an sahip oldugum ayni yag oraninda 88 kilo falandim simdi assagi yukari 100 kiloyum... benim bir senede yaptigimi adam 2 bucuk ayda yapmis diyorsun. inanilmaz bi sey bu. (bu arada bayagi bi kiloluyum keske önce rejim yapip bu spora baslasaydim... yag oranimi bilmiyorum ama o zamanda belim sabah uyaninca 95 santim civarindaydi ve simdide)

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bomberman, ben nacizane farkli bir persfektif getireyim, bana katilacagini dusunuyorum.
    Arkadas spora basladiginda, 1.83'e 60 kiloymus!!!
    Kilosu o kadar dusukmus ki...
    Bu genetik oldugu kadar, kotu beslenmeylede alakali.
    Iyi beslenmeye basladigi zaman zaten vucudu tum besin maddelerini vakum gibi emdi.
    Bu cok dogal, sonucta, yillarca spor yapmis, 85 kiloluk, define ve kasli bir adam olsaydi, body'e basladiktan sonra 10 kg. "kas" yapmasi mucize olurdu gercekten, ama bizim arkadasin durumu bu degil.

Buna bir ornek verecegim.
    Arkadasla ayni boyda bir arkadasimiz vardi, Ulusoy'lardan, Başar, zamaninda sıskalıktan oluyordu, boyu 1.83 kilosu en fazla 65-68 arasinda bir seydi.
    Iskeletor derdik, kaslari cok belirgindi ama o kiloda elbette cok az kas kutlesi vardi, mide kaslarida mukemmeldi.
    Onun sorunu, yemesine hic dikkat etmemesiydi, makarnayla yazi gecirirdi.
    Sonra universite icin amerikaya gitti...
    Arkadaslar en az 83-84 kilo olarak döndü 6-7 ay sonra, ki kendisini hem liseden, hem yazliktan tanirim.
    Hala konusulur arkadaslar, Başar nasil o değişime ugradı.
    Ben sormadım bu soruyu, cevabı kendisi vermisti.
    Adam orda yemek yemeyi öğrendi, deli gibi et yemeye başladı, zaten hızlı metabolizmasi yedikleri yağa dönüştürmek yerine, ihtiyaç duydugu proteini kas kütlesi olarak vücuduna kattı.
    İşin enteresan yanı, beslenme alışkanlığı daim oldu, eskiden evine paket paket makarna alan adam, simdi antrekot,bonfile canavarina donustu...
    Ozetlemek gerekirse, ozellikle bizim ulkemizde, protein tuketimi cok dusuk oldugu icin, insanlar dogal adele kutlelerinden cok daha azina sahipler, iyi bir beslenme ve egzersiz programiyla, ben iddia ediyorum, sokaktaki cogu siska ama kasli insan,bir anda buyuk kilolar alip, hacim yapabilir.
    Buna sasirmamız lazım :)

3. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    dediklerini anliyorum... atiyorum bu spora 50 kilo ile baslayan ciliz bir insanla 90 kilo ile baslayan ve zaten baslamadan kasli olan iki kisi arasinda kilo alma hizinda farkliliklar olabilir. sayende simdi olayi biraz daha net algilayabiliyorum. yaptigin aciklama icin tesekkürler. saygilar.

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim Bomberman, yalniz birde benim gibi olanlar var, bulk cilginligina kapilip, guzelim vucutlarini yag icinde birakanlar, ama kendi resimlerimi gordukten sonra akillandim, iri yari olmak kadar, definisyonada onem vermeye baslayacagim.

5. sash_688

sash_688 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    istanbul
    slm

oraya body ciyim yazmışsın daha başlayalı 2.5 ay olmuş.body cı olman için biraz daha çalışman gerek.örneğin kolunun ölçüsü aşağı yukarı 45 olmalı.

6. mucteba

mucteba Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ewer bu akşamda bir insanın body ci olması için kolunun 45cm olması gerektiğini öğrenmiş olduk sağolasın sash.

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    :lol:

Sen demeden ben diyecektim ;)

biyey barakus bunu beğendi.
  8. sash_688

sash_688 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite öğrencisi
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar 1-2 ayda badici olunmaz.bu gayet açık.size göre badici ne demek...

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bodyci olmak, aslinda iddiali bir laf hakikaten, yani full time calisan, 40 cm. kollu birisi, bodyciyim dememeli bence, body yapiyorum demek farkli bir olay, bodyci olmak daha iddiali.
    ama tabii herkes istedigini diyebilir, bu benim fikrim.

10. poetwhitebird

poetwhitebird Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bence arkadaş kanat kaslarını biraz uzatmalı bunun içinde tek dambıl rowing yada yayla rowing hareketi uygun olabilir.çalıştıkça da vücut kendini toparlayacaktır.bu spora gönül verdiysen zaten kendin de araştırarak eksiklerinin üzerine nasıl gitmen gerektiğini ve düzeltebileceğini bulabilirsin.

11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Ben fitnessçıyım diyeceğim. Peki fitnessçı olmanın şartları neler? Yağ oranı kaç olmalı? Kolum 45 olunca bodyci olacağım ama şimdilik 42 o yüzden fitnessçıyım galiba, zaten kulağa da daha hoş geliyor. Bodyciyim diyenlere burun kıvırıyor kızlar, en iyisi fitnessçıyım demek.

12. mucteba

mucteba Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    ya ne fark eder fitness cı body ci her ikside ağırlık sporu değilmi ikiside vücudu güzelleştirmek için yapılmıyor mu, yarışmaları farklı olabilir yada çalışma sistemleri aynı olmaya bilir ama aynı amaçtaki şeyler değilmi yani aracın ne önemi var önemli olan amaç değilmi.(daha fazla konuyu saptırmadan yeter herhalde yeri bu bölüm diill zaten)

13. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hehe aynen öyle.en iyisi fitness yapıyorum demek :D

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Fıtnescı bodycının sıtma gecırmıs halıdır :p

Saka bı yana gercek fıtnescı, bodycıye gore cok daha ılgı cekıcı ve dogal gorunur, bızım salonda var, adamın kolları benımkılerden 5 cm falan kucuk sureklı dusuk kılo scott falan yapar, ama basarken cıkan o kablo genıslıgındekı damarları
    gorunce adama saygı duymamak ımkansız.

Ikı senedır adam mınımum seker , tuz ve yag ve sureklı hızlı tempolu dusuk kılolu calısıyor. Eskıden 103 kıloymus, sımdı 80
    falan , ama ınanılmaz fıt bır vucudu var.

Acıkcası ben bodycı olmayı sadece kısın rahat rahat tıkınabıldıgım ve egomu tatmın edecek egır kılolar basabıldıgım ıcın sevıyorum.

15. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    Fitness vs Body

fitnessçı;

büyük ihtimalle 3 aydan fazla yapmayacaktır

ilk gün ağzından kesinlikle 'abi o kadar aşırı istemiyorum' lafı çıkar

genelde sen diye çağırılır

ben çaksam o kadar dop benim kol 60 cm olur der

akşam yemeğini proteinli yer

çoğunun yapabileceği en iyi vücut 'açlık kası' olarak nitelendirilebilir

daha iyi yaşamak için fitness yapar

bodyci;

ilk gün 'abi kaç ay sonra arnold olurum' der

genelde siz diye çağırılır

akşam yemeği yoktur, 5. öğün vardır

body için yaşar

EDIT (SAYDAM)

16. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar ben ilk mesajı geyik olsun diye atmıştım ama oldukça ciddi bir biçimde Fitness vs. Body tartışmasına döndü, iyi de oldu ama yeni başlık mı açsak ne yapsak?

Sayfayı Paylaş