Bulk döneminde hangi supplementi kullanmalıyım

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve wiedland tarafından 6 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wiedland

wiedland Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar kafamı en çok kurcalayan bu durum. Bcaa ya da kreatin arasında gidip geliyorum. Bcaa'nın definasyonda daha iyi sonuç verdiğini düşünüyorum bu yüzden kreatin kullanımı güç artışı su tutması ve kas yapılanmasına etkisi bakımından daha cazip geliyor ama salondaki hocamda bcaa kullanmamı öneriyor. Whey protein kreatin kombinasyonunu düşünüyorum ben açıkçası yanına da ilerleyen dönemlerde multivitamin ve amino eklemek ne kadar doğru olur? 2 ayda 6-8 kilo almayı planlıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Bulkta Kreatin-Bcaa-Glutamin-Omega 3 Ve Vitaminler Bence Gerekli İlk 3 Söylediğim Bence Kesinlikle Gerekli, Protein Tozu İse Bence Gerekmiyor Zaten Bulkta Fazla Yemek Tüketeceğimizden Dikkat Ederek Yersek Protein İhtiyacını Karşılarız Rahatlıkla Eğer Antrenman Sonrası Hızlı Kana Karıştığı İçin Diyorsan Antrenmanımızı Sonraki 24 Saatte Yediğimiz Yemekler Etkiliyor Hemen Tüketilmesi Gerektiğini Supplement Satıcıları Uydurmuştur Ha İllaki Kana Hızlı Karışıyor Alacam Diyorsan Lor Peyniri Tüket Lor Peynirleride Genelde Peynir Altı Suyundan Yapılmıştır Lorlu Ve Muzlu Bir Shake Antrenman Sonrası Hızlı Karışan Protein Ve Karbonhidrat İçin Çok Uygun Olur..

wiedland bunu beğendi.
  3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    İlk olarak 2 ayda 6-8 kilo almayı aklından çıkar derim.Yavaş yavaş kilo al.Supplemente gerek duyuyorsan kullan.Bulktaki en önemli supplement bence kreatindir.Yanınada benim tavsiyem omega3(Yeterli balık tüketiyorsan gerek yok) bide arjinin olabilir.Ama paranın büyük kısmını beslenmeye ayır. :)

wiedland bunu beğendi.
  4. wiedland

wiedland Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumun için teşekkür ederim. Lor peyniri hızlı kana karışmıyor diye biliyorum. Lor peynirinde casein proteini var. O yüzden lor peynirini yatmadan bir kaç saat önce yiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Kasım 2015 ---
    Kesinlikle beslenme bütçem hazır. Kreatin multivitamin almayı düşünüyorum bende. Teşekkürler yorumun için.

5. Mr.Shoulders

Mr.Shoulders Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    Eğer Lor Peynirinin İçeriğinde Peynir Altı Suyundan Yapılmıştır Yazıyorsa %20 Kazein %80 Whey'dir Ki Genellikle Peynir Altı Suyundan Yapılır Ve Lor Bu Nedenle Beyaz Peynire Vs. Göre Çok Daha Ucuzdur..

wiedland bunu beğendi.
  6. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    1 2 hafta hicbirsey kullanma 2 ayda 6 8 kg dedigine göre vucut gelistirme ile ilgili fazla bi bilgin olmadığını dusunuyorum oyüzden 1 2 hafta kendini beslenme ve kas gelişimi konusunda kendini geliştir . 2 hafta sonunda beslenme programı çıkar protein ihtiyacını tam karşılayamazsan whey al onun haricinde kreatin alabilirsin bu ikisi dışında diğer supplementler pek işe yaramazlar.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş