Bugün Salonda Başıma Gelen! (Kanundan anlayanlardan yardım bekliyorum)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Paradise tarafından 4 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    sadece kırmızı ile işaretlediğim yer için söylüyorum: hoca senin partnerin olma gibi bir zorunluluğuı yoktur bence. özel hocan değilse. senin ağırlıklarını hazırlayacak sonra yerine koyacak. ağırlıkları kaldırırken yardım edecek. ve farklı zamanlarda gelen 40-50 kişinin herbirine uygulayacak. olmaz böyle. ancak çalışma arkadaşı olarak kafaya alırsan arkadaş gibi olur antrenörün kendi şahsına kalmış bir durum.

yeşil olan yerde: ise istemelisin. çalışma programı vermeyecek beslenme programında yardımcı olmayacakta ne işe yarayacak. ağırlık hamallığı mı yapacak?

mavi olan yerler yeterli bir neden olabilir. mavi yerde haklısın...

TuGhAn bunu beğendi.
  2. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    Salonda Hocaların Sana yardım etme gibi bir zorunluluğu vardır çünkü antrenör eşliğinde çalısmak zorundasın.. Yönetmelikte bununla alakalı detaylı bilgi olmamakla beraber salon sahibi eger kulüp olarak kurmadıysa kendının özel bir antrönorluk belgesıne sahip olması gerekir. Salon seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biriside duvarda asılı olan belgelerin incelenmesi. Hocanın Kalitesi. Ve üye olurkenki hocayla anlaşmanızdır. Sonuçta siz oraya bir ücret ödüyorsunuz ve hocanın size en iyi şekilde hizmet vermesi gerekiyor. Ama genelde Salon açan kişiler yanlarına yardımcı alarak bu sorunu çözmüş sanıyorlar ama yanlarında çalışan kişi hiç bir zaman salonu kendi varlıgı kendı salonuymuscasına yardımcı olamayabiliyor. parasına bakıp gidiyor.

Şahsen Kendi salonumda kişiler karşı en özel ilgiyi alakayı sağlıyorum. Salonda Arkadaşlık dostluk kardeşlik ortamını sağlıyorum.. Yeni Başlayan Öğrencilerimin Aletleri Ve hareketleri kavrayana kadar her dk başında dururum. İşi bilen öğrencileriminde her zaman agır girdiklerinde partnerleri yoksa herşekilde yardımcı olurum. Bu kardeşlik Dostluk ortamını her hafta sonu bir organizasyonla pekiştiriyorum. Geziler olsun maçlar olsun. Herkese Partner Ayarlıyorum. Partner Sorunu Yaşatmıyorm. Salonum küçük Bir Salonda olsa Diğer salonlara göre Hijyenik ve daha Etkili oldugu için Tercih Ediliyorum. Bence Bir salonda bunların olması gerekiyor.

Son düzenleme: 5 Mart 2010
    Berkthagar ve Mugen bunu beğendi.
  3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Kişisel antrönörlük başkadır bunun için özel ücret alanlar bile vardır...Şahsen ben hoca olsam yardım ederdim ama ikidebirde kişinin kendi başına çıkartıp uygulamaya çalıştığı antrenmanına yardım edecek halimde yok......
    Salonda antrenman yparken bir çocuk vardı her geldiğinde yardım isterdi ama istisnasız kırmak istemiyordum ama hakikaten cıvıttı bende çalışıyorum orada yeter ama yani değil mi sonuçta yardım edemeyeceğimi söyledim sonrada üzüldüm...

O an hoca hazır olmayabilir hasta olabilir ek işte çalışıyor olabilir herzaman aynı yardımı bekleyemezsin ancak hemen her hoca yeterince yardım ediyor zaten abartmamak kaydıyla...

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Talimat...

Son düzenleme: 6 Mart 2010
    demir00, Savaşcı, MJAM27 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. alican12

alican12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    paradise bahsettiğin salon izmir demi ?

6. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Sanırım zamandan kazanmak istiyorsun bahsettiğin ağırlıkları ayarlamasını isterken. Orda ayarlanacak olan ne bilmiyorum ama hocanın zorunluluğu değil makina falan ayarlamak. Kendin yapabiliyorsan yaparsın, yardım lazım olursa çağırırsın yardım eder fakat "ben bunu çalışırken orda benim makinayı hazırlasın, ağırlıkları da bana göre getirsin ben hiçbirşeye dokunmayım" düşüncesindeysen yanlış düşünüyorsun bence. Sonuçta herkes kendi kullandığı ağırlık ve makinalardan sorumludur. Herkes kullandığı dumbell'ı kendi alıp işi bitince geri yerine koyar. Benim şu zamana kadar gördüğüm bildiğim bu.

Savaşcı bunu beğendi.
  7. mesutfb2005

mesutfb2005 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Benim calistigim salondada 4 kadar hoca var ve bunlar devamli koca salonda dolasip yardim edeyimmi diye insanin gözüne bakiyorlar :D Bazen rahatsiz oluyordum ama simdi okuyunca bizimkiler kanatsiz meleklermis diyorum:)

Paradise bunu beğendi.
  8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Avrupalının is ahlakı ve disiplini iste...

Alakasız olsa ikici gün kapının önüne koyarlar....

Paradise bunu beğendi.
  9. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Tekrar merhaba
    Konuyu hortlattım ama benim bir sorum daha olcak:
    Dilekçe işlerini araştırırken salondan bir arkadaşım bana "salon federasyona üye değilse şikâyet etsen de pek bir işe yaramaz boşuna uğraşırsın ya da başka bir yolunu bulup kurtulurlar" gibisinden birşeyler söyledi.
    Acaba bunun doğruluk payı var mı? Kafama takıldı sonuçta burası Türkiye ne diyorsunuz? Bu arada açıkça cevap yazmak istemezseniz özelden de mesaj yazabilirsiniz

Teşekkürler

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    bilen birinden yardım almak gerekli set sonlarında olmak şartıyla yoksa adamı her seferinde her harekete meşgul edemezsiniz hocam gel yardım et diye salonda 200' e yakın üye var hocanın herkeze son setinde yardım ettiğini bir düşünüp kendimizi onun yerine koyun..
    yada lüks bir salona üye olursun 50 m2 başına bir hoca yada görevli düşer yardım etmezse ozaman haklısın..

Paradise bunu beğendi.
  11. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Son msjım arada kaynamasın diye bir kez daha yazayım dedim. Şu anki sorum bu arkadaşlar Bilen biri yok mu???

12. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    ben gücüm yeterse döverim hocayı :D

13. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    0nd3r; Hoca bayan :D

Neyse bir kez daha soruyorum cevap verecek bir Allah kulu yok mu?

Dilekçe işlerini araştırırken salondan bir arkadaşım bana "salon federasyona üye değilse şikâyet etsen de pek bir işe yaramaz boşuna uğraşırsın ya da başka bir yolunu bulup kurtulurlar" gibisinden birşeyler söyledi.
    Acaba bunun doğruluk payı var mı? Kafama takıldı sonuçta burası Türkiye ne diyorsunuz? Bu arada açıkça cevap yazmak istemezseniz özelden de mesaj yazabilirsiniz

Teşekkürler

14. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ilk mesajınla son mesajın arasında 6 ay var?? 6 aydır ne yaptın ayıptır sorması ? 6 aydır dilekçeylemi uğraşıyorsun anladıgım kadarıyla da hala oraya gidiyorsun ? bence sen bizle kafa buluyorsun ? ayrıca birde hoca bayanmış yani belki senden hoşlanmamıştır birde öyle düşünseydin :)

Son düzenleme: 30 Haziran 2010
  15. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Bence De Hoca Yardım Etmeli .. Ben olsam Şikayet Ederdim.

16. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    yıllardır salonlardayım ilk ayak bastığında yapçağın hareketler gösterilir sonra öğrenci bunu yapar hocanın yardım etmemesini şu nedene bağlıyorum o salona kimbilir kaç kişi geliyor herkeze yardım ederse örnek bençh pres vs adamın feleği şaşar . hoca öğrenci yeniyse gözle takip edip hareketin nasıl doğru yapçahını gösterir öğrenci eğer gerçekten bu sporu yapacaksa salona devamlılığı varsa öğrenmeye istekli ön yargısız biri ise bu işin incelikleri öğretilir eski öğrenciye karışılmaz ne yapacahını bilir.vücut geliştirme sporunu yapçak kişi mutlaka bir partner bulmalı.
    şikayet işini bu anlattığınız konu için doğru bulmuyorum .

17. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    F50: Salonda üyelikler 6 aylık ve yıllık olduğu, ben de yıllık üye olduğum için henüz başka salona geçemedim. :)
    Dilekçe olayına gelirsek; Konuyu paylaştığım diğer bir arkadaşim önceki msj ımda da dediğim gibi "bir sonuç alamazsın" gibisinden konuşunca bir kere daha sizlere danışmak istedim. Çünkü zaten üyeliğim bitene kadar adamlarla yüzgöz olmak istemiyorum, kaydımın bitmesine yakın bir zaman kala yollayacağım dilekçeyi. Yoksa dilekçe hazır, bir tek imzası eksik :)

Bunun dışinda yeni msj yazan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim. Konunun ayrıntısı ve bazı soruların cevapları önceki sayfalarda var.
    TEŞEKKÜRLER

18. kemocan

kemocan Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir

Salonun hocasi sana yardim etmek zorunda degil.
    bunun icin kanunu devreye sokamazsin :)
    Eger yurekli biri olsaydin sikayetini suratlarina soylerdin. kaydinin bitmesine yakin degil..

19. Paradise

Paradise Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşım sen okuduğunu algılamaktan aciz misin ben böyle bir şey söyledim mi ? Salon zaten kaçak çalışıyor hocalarda ve salonda sertifika yok.
    Bununla birlikte zaten hocanın suratına da amirine de söylemem gereken seyleri soyledim merak etme!!!
    Hem kaçak salon çalıştıracaklar hem burunlarından kıl aldırmayıp sallama birkaç program yazarak popolarının üstüne oturup mesai dolduracaklar hem de üstüne bir de para kazanacaklar yok öyle yağma!

NOT:
    Mod arkadaşlar artık konuyu kilitlerse sevinirim. Çünkü pek çok başlıkta olduğu gibi konu dağılıyor ve başka başka yerlere gidiyor. Teker teker herkese cavap vermek istemiyorum
    TEŞEKKÜRLER

Sayfayı Paylaş