Buda benim değişimim !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Berkay1852 tarafından 25 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşık 4 ay önce 1.78 boyunda ve tam 95 kiloydum yaşım 18. Kilolarım yüzünden o kadar asosyal olmuştumki evden dışarıya adım atmak hatta markete inmek bile bana zulüm gibi geliyordu. Koskoca bir yaz tatilini evden sadece market alışverişi yapmak için çıkarak geçirdiğimi bilirim :)
    Kararımı verdim kiloların verdiği sıkıntıdan kurtulmak için belirli bir diyet uygulamadan yediğim tüm aburcuburları kestim. Yemeklerde kola fanta yerine soğuk su içmeye başladım makarnayı yağsız tuzsuz pişirdim ketçap mayonez çikolata aklınıza ne geliyorsa herşeyi bir anda bırakdım çayı bile şekersiz içmeye başladım :) Evimle iş yerim arası 4 km mesafe ve sabah 6 da uyanıp yürüyerek gidiyordum hergün dönüştete aynen saat kaç olursa olsun yürüyerek geliyordum. Sonuçta oldukca faydalı oldu tüm bunlar var 3 buçuk ay gibi kısa bir sürede 95 kilodan 74 kiloya düştüm ama bırakmadım tabi ipin ucunu . Dün tartıya çıktım eczanede dijital tartı 72 kilosun diyor benim evdeki tartı 74 :D.
    umarım eklentideki resimler kilo problemi olan arkadaşları baktığında bir nebze mutlu eder "aaa bu yapdıysa bende yapabilirim " derler inşallah kilo kadar kötü bişey yok.

Bu arada hala yediklerime dikkat ediyorum mesela resmlere hersabah altı buçukta yapdığım kahvaltının resminide koydum. Süt %3 yağlı peynirse light 1 tam domates 1 tam salatalık 1 haşlanmış yumurta.

Ekli Dosyalar:

• eski1s.jpg
      eski1s.jpg
      Dosya Boyutu:
      41 KB
      Görüntüleme:
      714
    • sax.jpg
      sax.jpg
      Dosya Boyutu:
      32,2 KB
      Görüntüleme:
      661
    • Eski.jpg
      Eski.jpg
      Dosya Boyutu:
      22,9 KB
      Görüntüleme:
      613
    • Adsız.jpg
      Adsız.jpg
      Dosya Boyutu:
      56,2 KB
      Görüntüleme:
      637
    • Yeni1.jpg
      Yeni1.jpg
      Dosya Boyutu:
      35,8 KB
      Görüntüleme:
      682
    • Fotoğraf0405.jpg
      Fotoğraf0405.jpg
      Dosya Boyutu:
      55,7 KB
      Görüntüleme:
      624
  2. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    O kadar çok söylenecek şey var ki; Geçmiş olsun mu desem Hayırlı olsun mu desem :D Böyle kilolardan düşen insanlar daha sonrada vücut geliştirmeyle tekrar irileşmeye karşı olurlar genelde sen nasıl düşünüyorsun ?

Berkay1852 bunu beğendi.
  3. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Kesinlikle göbeğimde kalan çok az yağlanmayı giderdikden sonra hacimlenmek derli toplu bir vücut sahibi olmak için elimden geleni yapıcam. Hazırlıklara başladım aksam engec 11 uyku sabah 6 da kalkıyorum 6:30 da kahvaltımı hazırlamıs oluyorum . saat 7 de cardio zamanı :D 8:20 ye kadar felan 9 km mesafe tempolu koşu artı yorulunca hızlı yürüyüş şeklinde . :) devam devam büyük keyif alıyorum kendime olan güvenim yerine geldi. Ama ne yazıkki bu gün koşamadım baldırlarımdan ayak bileklerime kadar muhteşem bir kasılma var adım atarken zorlanıyorum :D

4. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Bende kilo verme döneminde kullandığım bir sözü söyliyim ' İçinden durmak geliyorsa asla durma ' bu sözü baz alırsan ağrı falan kalmıyor yaptığın hiçbirşeyde. Sabah yaptığın kardiyoyu aç karnına yapman sana çok çok daha fazla fayda sağlayacaktır. Ve aramızda kalsın o karındaki az bir yağlanma için plank hareketini önerebilirim ama en az 1 dk gibi bir süre dayanman lazım. Tebrik ederim bu arada :)

Berkay1852 bunu beğendi.
  5. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Azim ve sabır için tebrik ederim. Geçmişi geride bırakıp , yeni bir hayata başlamaya karar vermişsin. Bu kararı bozmamalısın :) 3.5 ay süreyle 21 kg demek haftada ortalama 2 kg vermişsin. Hızlı olmuş sarkmalar oluşmamıştır... Agırlık çalışmalara başlamalısın :) vucut çökmesin ve iskeletor'a donuşme.. Orta seviye insan olmalısın. Ne aşırı kilolu, ne aşırı iskeletor.

Dışarı çıkamama konusunda haklısın çok zor bi durum. boyum kısa 167cm üstüne üstlük 95kg iken gecen sene yaz donemi yazlıkta film izleyerek ve sadece kuzenlerle akşamüstü (bakın akşamüstü diyorum sakinlik açısından) havuza giderdim. Asosyal insanıydım. Şimdi 68kg ile kendime güven artıyor akşamüstü değil öğlen havuza giderim sürekli dısarda oluyorum :)

Ayrıntılar için benim konuma bakabilirsin. 30 haftada transformasyon geçirmek adlı. gerçi 34.cü haftaya geldim :D Zayıflamayı kesinlikle bırakma eski hayatı unut.. yeni hayatta sağlıklı gunler ve bol yaz aşklı gunler geçirmenizi dilerim :)

Berkay1852 bunu beğendi.
  6. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için :) Evimde sadece 2 tane 10 ar kiloluk dumble var bide şu yay gibi olan şeyden sanırım gerdirerek çalışılıyor tam bilmiyorum. Şu an araştırıyorum göbeğimdeki sarkmayı sıkılaştırmak için yapmam gereken egzersizleri en kısa zamanda koşudan sonra onlarada başlayacağım. Ben başarılı olacağıma inanıyorum ipin ucunu tuttum artık bırakmam ! :D

7. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım diskleri çıkarılabilen dambıldır. Her harekette aynı kg ile çalışamazsın kasalrar zarar verebilir. Yay olan gerdirerek sırt kaslar çalıştırıyor diye biliyorum. Fakat kullanışsız. Yoksa her spor salonda bulunurdu :) Dambıllarla genel hareketleri yapmanızı öneriyorum. Tüm vucudu çalıştırmalısın. Bölgesel olarak çalışılırsa ilerdeki zamanda goruntu bozukluga sebep olabilir.

Sarkan göbek için mekik ve yanlara egilme hareketleri tavsiye ederim. İmkanın varsa en iyi gerdirici ve sarkıkları toplayıcı yüzmedir. Sırtüstü kulaç atmak çok iyi ,deriyi gerdirir hem saat başı 400 kaloriden fazla enerji yaktırır. Hem kardiyo hem agırlık çalışmaları yapman gerek. Kardio yapıp sonra agırlıga başlamak gereksiz. İkisi birden yapmanın avantajlıdır. Önce agırlık çalışması sonra kardiyo yapıldıgında kaslar çok daha iyi gelişiyor , toparlıyor ve bütün hormonları çalıştırarak anabolik etkisi artıyor. Yüksek kalp atışı ve oksijen sayesinde oluyor. Bütün sporcular agırlık ardından kardio yaparlar. İlk bi kaç ay kardiyo sonra agırlık yapanı görmedim.

İpin ucunu tutmuşsun. kayıp kaçmaması için o ipi çekmelisin ve ipin baglandıgı yeri bulmalısın :D

Bu arada ekleme yapıyorum. Kardiyoyu 40 dk yı geçmeyin. Tolerans olarak 45 dk yapın. Ama kesinlikle geçmeyin vucut anabolikten kataboliğe geçer ve kas yıkımına ugrar. Kalp atışını şu anki yaş ile 220 ile çıkarın. çıkan sonucun yüzde 60 ile 80 arası degeri yakalamalısın. 40 dk ve yuzde 60 ve 80 arası degerlerde düzenli yapılırsa vucut çok iyi yağ yakacaktır. Yüzde 40 yağ ve yüzde 30 karbonhidrat yakıyor. Geri kalanını emin değilim su diye biliyorum tecrubeli arkadaşlar tamamlar bunu :) Hergun bunu yaptım 40dk ve kalp atış degerleri korudum ve kas kaybına ugramadan 27 kg verdim. Tabi 8 ay sürede :)
    Edit:Eksik bilgi

Son düzenleme: 25 Haziran 2011
    Berkay1852 bunu beğendi.
  8. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Şimdi benim şöyle bir sorum var ozaman. Ben sabah uyandıgımda 6 da mekik yanlara eğilme şınav plank ve Diski çıkmayan sabit kilolu dumble larımla çalışsam sonra çıkıp kardio yapsam eve gelip kahvaltımı etsem dahamı faydalı olur diyorsunuz. Yani ben tecrübesizim oldukça mesela herkez farklı setler önermiş dün denedim kollarım kaldırmayana kadar sınav çekmeyi ne yazıkki 18 tane çekebildim (gerçi 95 kiloyken 1 tane çekiyodum bidaha kaldıramıyodum kendimi :D) yani bana sabah koşudan önce yapmam gereken hareketleri set sayıları ile beraber yazarmısınız. Ben isimlerinden video paylaşım sitelerinde araştırır nasıl yapıldıklarını bulurum.
    Dediğim gibi 10 ar kiloluk 2 dumble var sadece :) benim derdim şu an sadece göbekle kalın değilim 85 cm çok kalın olmasa gerek bel ama o en uçtaki ayva göbeğine benzer göbek çok rahatsız ediyor beni bide böyle ele geliyor hiç sert değil sıkılaşmakta çözüm olabilir belki.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:17 ----------

Kalp atışımın 220 olduğunu veya 60-80 arası değeri yakaladığımı nerden anlayacağım ? Ben tempolu yorulana karnım yanana kadar koşuyorum sonra hızlı hızlı yürüyorum kenimi toplayınca tekrar koşuyorum öyle yani.

9. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    keske öle yapmasaydın ben hem hacım kazandım hemde yag werdım ıkısı aynıanda yaptım ben 20kg yag wardı 5 ayda agırlık ve cardıo karısık yaparak cok ıyı bır sonuca wardım gecen yaz götüm göbeım bırlesıktı sımdı 8 packım var

Bozo-Baku bunu beğendi.
  10. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Sizin adınıza çok sevindim :) . Ama ben profesyonel bi yardım almadım yani fatsada spor klubu dahi yok :) elimden bu kadarı geldi ama en iyisini yapmak için çalısıcam . Heves değil YAŞAM TARZI ! :)

11. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Berkay: Hemen diskli dambıl edinmenizi istiyorum ve piyasada uygun fiyata satılan 4 adet 2 kg ,8 adet 1 kg .ve 2 adet bar halinde set satılıyor. Maddi imkanların var ise spor salona yazılın. Spor salona girip devam edemiceğim diyorsan (maddi olarak) onun yerine kalıcı olarak dambıl seti alın.

direkt 10kg den başlamak kaslara işkence çektirmekten farkı yok. min 4 kg den başlanır her ay 2 kg eklenir böle gider.. Ayva tabir ettiğin küçük göbek aslında sevimli :D o en son gider. çünkü ilk yaglanmaya başlayan tek yerdir orası. Agırlık programları özelden attıgım gibi olmalı burdan tekrar yazamıcagım netbooktan yazıyorum anlayan anladı :)

220-18=202
    max atabileceği kalp atışı 202 dir.

202=yüzde 60 = 121
    202=yüzde 80 = 161

yani kardiyo sporu yaparken kalbin minimum 121 ve maximum 161 olmalı.

ortalama desek 130ile140 arası yakalamalısın. hızlı yürüyerek 140 atışa yakalanıyorsa koşmaya gerek yok. Eger yakalanamıyorsa koşu yapılmalı. Koşmak çok şey değiştirmiyor kendine işkence etmekten farketmio. eger yuruyuş işe yaramasaydı şimdiye kadar 27 kiloyu veremezdim. var bişi :)

Kalp atışlarımı beurer pm25 kol saati ile beraber verilen gogus bandı ile ölçüm yapıyorum. Anlık olarak deger veriyor. Çok işimi görüyor. her kardiyo sporu yapanlarda bulunması gerek. Saati almadan once ikide bir koşardım buda işkence olurdu. Saati aldıktan sonra koşmama gerek kalmadıgını anladım megersem sadece yururken min 137 mak 145 arası deger yakalıyorum :) koştugum zaman 160 ile 170 arası atıyor. zaten max kalp atışım 196 :)

bugune kadar sadece bi kere 183 atışı yakaladım oda fırtınalı havada yagmura yakalanmıştım. fırtınayla direnirken saatime baktıgımda 183 attıgını gördüğümde şaşırmıştım çünkü gögsümde agrı çarpıntı vs yoktu. ama bacaklarımda uyuşma vardı çünkü oldukça güçlenmişlerdi bi nevi NOS vermek gibi :) Korkmadım değilim kriz geçireceğim die...

12. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Flexor hocamızın yeni başlayanlar için yazdığı programı uygulayacağım koşudan hemen önce 3 set 8 tekrar olarak :) koşu bandı ve kondisyon bisikletimede yakında kavuşacağım zaten . Daha profesyonel bir dambıl setide aldıktan sonra geriye kalan tek şey sabır :) Yakından ilgilendiğiniz için tekrar çok teşekkür ederim :)

13. ricardo

ricardo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Tebrik Ederim...Gerçekten Kilo Vermek İsteyen Ama Asla İstediği Vücut Tipine Ulaşamayacağını Düşünen Arkadaşlara Umut Işığı Olursun Umarım...Bende de Bölgesel Yağlanma Var Ben Bile Bakınca Heveslendim :)

Berkay1852 bunu beğendi.
  14. Berkay1852

Berkay1852 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim :) . Ulaşılmak isteyipde ulaşılamayacak hiçbirşey yok sadece yeterince istemek gerek.

15. isa2711

isa2711 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    tebrikler azmini kutlarım.

Berkay1852 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş