Buda benden

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve ferhatY tarafından 24 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok yeni bişi değil ama hem tarifi veriyim hemde sizlere sorayım protein açısından faydalımı değilmi....
    yumurtaların beyazlarını bi kaseye döküyoruz sonra tavaya döküyoruz içine polonezin piliç jamponları var(100gr'ı 100kcal,18gr protein,1gr yağ ve 5gr karbonhidrat) istediğimiz kadar koyuyoruz,yumurta beyazlarıyla bu piliçleri karıştırıp sahanda yumurta yapar gibi tavada pişiriyoruz(yağ koymadan),azcık tuz,karabiber ve çok azda pul biberle tadı inanılmaz derecede değişiyor ve çok lezzetli bir hal alıyor.İsteyenler içine azcık sütte ekleyebilir ben light süt ekleyip yapıyorum tadı gerçekten çok lezzetli oluyorafiyet olsun...Bu şeklde yumurtanın tadı haşlanmışından çok daha farklı ve güzel oluyor,belki bilindik birşey ama bilmeyenelr için yaziyim dedim...

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    dediğin gibi çok lezzetli bir tarif.. ben de denemiştim bu tarifi..
    ancak hergün bu yemeği tüketmek uzun vadede çok masraflı oluyor, cünkü piliç jambonların fiyatı gramajına göre oldukça yüksek..
    ayrıca bu jambonların üretim aşamasında yanılmıyorsam raf ömrünü uzatmak adına insan sağlığına uzun vadede zarar verebilecek "e" türevli maddeler kullanılmakta, bu nedenle sağlık açısından haşlanmış tavuk veya hindi etinin yerini tutmaz diye düşünüyorum..
    ancak arada bir değişiklik olması adına tüketilebilir..
    paylaşım için teşekkürler

3. ferhatY

ferhatY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sizce bu piliç jambonu diyet döneminde tüketmek sorun yaratırmı diyet açısından,çünkü içinde 1gr yağ ve 5gr karbo var yani,çok az bi miktar bu karbo ve yağ oranı..sizce sorun olurmu,günde bi paket tüketmek.

Sayfayı Paylaş