Bu yil var bi kismetsizlik...):

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ayaz tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Selam arkadaslar,

dertlesmeyi okuyunca bu yil basimdan gecenler aklimdan gecti... tabi bastan söylim, ben yine de her halime sükrediyorum, cünkü herseyin daha kötüsü olabilir...

gecen senin sonunda bileklerim sinir ucu iltahabinin esigindeydi.. bu yilin ocak ortasina kadar hissettim diyebilirim o aciyi.. bu yüzden malesef 3 ay hic antreman yapamadim.. tam gecti diyordum ocak ayinin sonunda, gögsümün ön omuza baglandigi yerde kas lifinin biri iltahap yapti.. 2 haftadir basladigim antremani kestim cünkü acisi gercekten dayanilmaz, lif kopacakmis gibi geliyordu ve daha kötüye gidebilirdi.. 1 ay yine salonlardan uzak kaldim.

subatin ortasinda "bu sefer anasini aglatacam!" dedim.. ve 5 hafta kadar düzgün antreman yaptim.. tam toparlamaya basladim, eski kuruluguma az kalmisti, hacim de kazandim, beslenme falan hersey süperdi..2 hafta önce gözümde ciddi derecede Keratit Odak olustu (Lens kullananlarda su an en korkulan hastalikmis) .. böylece sag gözüm bi müddet kapatildi..

Bu hastalik dolayisiyla 1 hafta boyu gözümü nerdeyse hic acamadim.. aksilik tam da üniversitenin vize sinavlari zamanina denk geldi.. doktor 6 ayri agir damla yazmisti, bunlari sirayla 20 dk'da bir almak zorundaydim. damlalarin yan etkisiyle göz bebegi iyice büyüyor, ve her tarafi bulanik görmeye basliyorsun.. o gözle ortalama her gün 250 sayfa okumak zorunda kaldim sinavlar icin, ve müthis bas agrisi yapiyordu..

simdi halen gözümün kornea tabakasinda olusan iltahabi gidermeye calisiyoruz damlalarla, 1 haftadir basladigim idmanlardan hic birsey anlamiyorum acikcasi..

ama basta da dedigim gibi, yine buna sükür. daha kötüsü olabilirdi.. okudugunuz icin sagolun.
    Saygilar

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Geçmiş olsun Ayaz, amma talihsizlik gelmiş başına :(

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok geçmiş olsun dostum, insanın böyle belli dönemleri oluyor herşeyin üst üste geldiği. Önemli olan bu dönemleri psikolojik olarak eskisinden daha da güçlü bir hale gelmiş bir biçimde atlatmak. Salonda nasıl üst üste setler ve yüksek ağırlıklarla birbiri üzerine zorluk yaşayıp vücudumuzu geliştiriyorsak, hayatta karşımıza çıkan terslikler de psikolojik gücümüzü ve karakterimizi geliştiriyor, bunları da birer çalışma gibi görüp fazla üzülmemek lazım.

Arnold Schwarzenegger'ın bir sözünü hatırlatmak isterim :
    The resistance that you fight physically in the gym and the resistance that you fight in life can only build a strong character.
    (Yalnızca salondaki ve hayatınızdaki zorluklar ile savaşarak güçlü bir karakter oluşturabilirsiniz.)

4. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    Geçmiş olsun acil şifalar!
    lens işini biraz askıya alıp gözlüğe dönsen iyi olmazmı?

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    çok geçmiş olsun ayaz, sağlığına biran önce kavuşman dileğiyle...

6. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    kardeş şu hastalktan bahsetsene bnde iki senedr lens kullanıorm nie böle bişey başına geldi hijyene dkkat etmednmi korktm valla 6 ay damla ne demek :?

7. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    gecmis olsun ayaz,sanirim bizlerin nazari degdi sana,insallah en kisa zamanda kendini toparlar eski sagligina kavusursun.

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Ayaz kardeş,çok geçmiş olsun.Özellikle de lens kullanırken salonda çok dikkatli olmalısın.Çünkü lens aşırı hijyen isteyen bir olay.Spor salonlarında da hijyen olayına dikkat edilmezse birçok hastalık ve rahatsızlık ortaya çıkabiliyor..

9. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Hepinize ayri ayri cok tesekkür ederim gercekten..

yönetim'e ayrica tesekkürler ;)
    Blitz yine koymus bi motivasyon unsuru, sagolsun ;)

saydam, nazara cok inanirim gercekten... ama burda herkesin cok iyi niyetli olmasi, o yönden beni cok rahatlatiyor..

marthel,
    yaklasik 9 senedir yumusak, aylik lens kullaniyordum ben.. emin ol, 9 senedir ne lenslerin 1 gün dahi olsa gününü gecirdim, ne de adi solüsyon kullandim.. cok hassasim o konuda.. ama iste, neden oldugunu ben de bilmiyorum..
    hastaligin belirtileri, turizm bakani Atilla Koc gibi durduk yere gözlerinin kapanmasi, dolayisiyla kendini sürekli uykulu hissetmen.. günese, isaga kesinlikle bakamaman... göz kapagi acilip kapandikca, gözüne birseyin sürtmesi.. yani cok rahatsiz edici bi durum.. dedigim gibi cok ayrintili bilmiyorum.. sadece doktorun dediklerine göre Kornea tabakasinda iltahap gibi birsey olusuyor.. kendi haline birakirsan ileri de kalici etkileri olabilirmis....

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ayaz insanin bazen kendi kendine nazari degiyor,bence nazar iyi niyetle de olur, tekrar acil sifalar.

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Geçmiş olsun Ayaz inşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşursun.

12. spidey

spidey Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Çok geçmiş olsun Ayaz, umarım en kısa zamanda sağlığına ve eski formuna kavuşursun.

13. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    geçmiş olsun ayaz. herşeyin başı sağlık. allah daha kötülerinden korusun hepimizi. tabii hastalık döneminde salona gidememe ayrı bi stres konusu. umarım herşey yoluna girer......

14. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun kardeş dediğin gibi buna da şükret hastalıklar hep kombine göz derken derslerine yansır fln filan bende atletizm dersinde kolumu kırmıştım herşey ii geçer eder derken vizelerden fena cakmıştım dahası montun önünü alçıdan ii kapatamadım diye grip olmuştum ama şimdi şükürler olsun iyiym..Sende ii olacaksındır en kısa zamanda

15. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    çok geçmiş olsun..kurşun döktür :lol: :lol: :D koptum

16. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    saydam sana cok katiliyorum. Cok acik söylüyorum, belki icten ice "ne oldum delisi" olmusumdur farketmeden.. bu da zamaninda gelen bir sevkat tokati diye düsünüyorum..

dogru.. hastaliklarin ardi arkasi kesilmemesi zaten genelde bir önceki hastaligin olusturdugu stresten oluyor..

hernan sana da katiliyorum

salona gidememek cok büyük bir aci .. sucluluk duygusu veriyor insana..

ama saglik da herseyden önemli.. benim ev arkadasim var.. sürekli diyorum ona.. gözlerinin kiymetini bil diye..

almanlarin bi deyimi var.. öldürmeyen sey güclendirir..

ayrica bu kadar üyenin gecmis olsun dilekleri beni gercekten cok mutlu etti
    saygilar

17. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    neden bu kadar eglendigini anlamayamadim?tavirlarin çok rahatsiz edici,bu şekilde devam edersen forumdan atilacaksin.

18. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Herşeyi neden bu kdr fazla abarttıınızı anlamıorm anlamaktanda wazgeçtim zaten herneyse yanlış bi konuşmam olduysa konuyu açandan(Ayazdan)özür dilerim..

19. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bendende kocaman geçmiş olsun Ayaz, nazar konusunda Saydam'a kesinlikle katılıyorum, çok iyi niyetli insanlarında nazarı değebilir, dilerim bizlerin sana nazarımız deymemiştir ve bir an önce üzerinden bu şansızlıkları atar, spor,okul ve özel hayatında eskisinden de iyi olarak yoluna devam edersin.

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Ayaz Allah acil şifalar versin..olaylara bakış açını ve yaklaşımını takdir ediyorum..umarım bu sabrının mükafatı olarak düze çıkarsın..

sakatlanarak bodye devam edememek iyi bildiğim ve benim de sabretmeye çalıştığım, isyan etmemeye çalıştığım zorluklardan..tam omzum iyileşti derken bileklerim başladı benimde..tekrar omzum nüksetti buaralar..inan ilk msjını okudukça kendi sıkıntılarımı tekrar yaşadım..

bahsettiğin "ne oldum delisi" psikolojisi her bodycide vardır sanırım..bazen bende Allah'ım sağlık sıhhat verki devam edebileyim diyorum sonra işler iyiye gidince, insanlardan övgüler aldıka vücudum ve sağlığıma ilgili tebrikleri sadece kendime kabul ediyorum..bu hataya düşmemeye çalışıyorum artık..

her gecenin bir sabahı, her kışın bir yazı vardır mutlaka..moralini yüksek tut..çok uzun vadeli sıkıntıları hayal ederek moralini bozma..günlük meselere odaklan..sabrını dağıtma..
    tekrar geçmiş olsun..

Sayfayı Paylaş