Bu yaşta bu testo

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve lpr2411 tarafından 16 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    22 yaşında yaklaşık 2 yıldır spor yapan bir insanın , günlük beslenmesine vs önem verdiği halde ;

118-948
    referans değerleri arasında , testosteronu nasıl 72 çıkabilir ya nasıl bir genetik bu , o kadar zamandır kas kütlem düzgün artmıyor diye şüphelenmiştim sebebi buymuş demek ki.

Yememe içmeme her şeyime özen gösterirdim , spor testo yükseltir diyorlar demek ki normali 30-40 olacakmış , 85 kilo bench 110 kilo squat vs yapmıştım laylaylom da takılmadım hiç aşırı moralim bozuldu ama. Referans değerin altında çıkmasına.

2. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Doktor ne dedi? 22 yaşında birak referans altını 400'den aşağı düşmemesi gerek. Sorunun detayına inilmeli hipofizden kaynaklı bir sorun mu var, yoksa testislerde bir sıkıntı mı var? Genetiğinize laf etmişsiniz ama genetik olarak böyle bir değer çıkması için klinefelter sendromu olmanız lazım. Birden fazla doktorla görüşün derim ben. Stres kaynaklı veya beslenme kaynaklı bir düşüklük olsa referans altına gerilemezdi. Ciddi bir sorun gibi duruyor.

3. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    definasyondaydım 86 kilodan ( 6mayıs ) 78.8 kiloya düştüm (dün tartıldım) , onun dışında antidepresan kullanıyorum 75 mg ve testislerde çok belli olmayan varis teşhisi konmuştu ama ameliyata gerek yok denmişti. Sanırım bunların hepsi etken burada bilmiyorum. Doktorla daha görüşmedim dün tahlil yaptırdım bugün internetten baktım sonuçlara.

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Cok belli olmayan varikoselse testoya etkisi pek yoktur. Antidepresan önemli bi faktör dediğin gibi. LH ve FSH'a bakıldı mı? Bu kadar testoya LH da referansın altındadır büyük ihtimalle. Dediğim gibi detaylı bir analiz gerek öyle oldu bittiye gelecek bi iş değil. Birden fazla uzmanın görüşünü almanız yararınıza olur.

5. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sağ olun araştıracağım

6. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    isyan etme kendini bunalıma sokma kardeşim çözümü olan şey olsun yeter ki kafana takma iyi bir doktora git

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Sağ olasın inşallah

8. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Antidepressants cogunluklukla seratonin geri alim inhibitorleri direk etki edebiliyor/eger yanilmiyorsam

Sayfayı Paylaş