bu sporda 5. günüm ve sorularım var.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve TheKillerman tarafından 5 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TheKillerman

TheKillerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. vücut geliştirmede 5. günüm :) fakat daha önceden 1 er kiloluk 2 dumbell ile çalışıyordum. aldığım york marka dumbell seti 20 kiloya kadar destekli ve ilk olarak 12.5 kilo ile başladım. ham vücuduma fazla geleceğini düşünerek 8 kiloya indirdim. 15 yaşındayım 1.85 boyum var ve 90 kiloyum. kilo fazlam var ve göbeğim var. ben kendime zarar vermeden nasıl çalışırım ? bugün ilk olarak evimizdeki koşu bantında 40 dakika koştum. koşarken dumbell çalıştım. koşu bittiğinde dumbell ile her türlü hareketi yaptım sağa sola arkaya doğru hareketler yaptım. vücudumu açtım ve sandalyeme oturup kol kasmaya başladım. benim yaptıklarım doğrumudur ? amacım abartı birşey değil de en azından vücudum daha dolgun görünsün diye yapmak istiyorum. cevabınız için şimdiden teşekkürler. ayrıca yapmamam gereken hareketler varsa onlarıda söylerseniz sevirim. 5 ay önceye kadar profesyonel basketbol oynuyordum. vücudum 5 aydır hareket etmiyor. şuan yaptığım şey 6 kiloluk 2 dumble ile çalışmak. bugün 30 dk 1 saattir dinlenerek kollarımı güçlendiriyorum. her gün aynı hareketi yapsam zararlı olurmu ? her gün başka hareket falan birşeyler varmış. 5. gününü tamamlamış bir yeni başlayan kişi ne yapmalıdır ?

2. cquick

cquick Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle koşu bandında koşarak dumbbell çalışılmaz, bunu yapmamalısın, ya koş ya da dumbbell ile çalış. İkisi beraber olmaz.

Dumbbell ile çalıştığını söylemişsin ama gördüğüm kadarıyla hep kol çalışmışsın. Yani göbeğini eritemezsin böyle çalışarak, mutlaka bir spor salonuna kaydolmalısın. Dumbbell ile kola çalışarak sadece kolunu geliştirirsin, göbeğini eritemezsin, vücudunun diğer bölgeleri zayıf kalır.

Dumbbell ile çalışmanın hiçbir zararı olmaz sana, bir de çalıştığın hareketler büyük ihtimalle basit hareketlerdir, dolayısıyla çok fazla da bir fayda göremezsin, o yüzden fazla beklentiye girme. Mutlaka bir spor salonuna kaydol ve orada bir programa bağlı olarak hocan eşliğinde çalış, böylece vücudunun her yerini güçlendirir, aynı seviyede geliştirir, göbeğini de eritirsin, eğer evde böyle devam edersen sadece koluna çok az katkı sağlarsın o kadar.

3. TheKillerman

TheKillerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı anda yapmak hataydı tabiki. o ilk acemi günümde olan bir olaydı. 30-40 dakika (iki ayak bileğimde 1 er kiloluk ağırlıklar takılıyken) koşudan sonra 25 30 dakika dumble ile göğüs omuz, kısacası evde yapabileceğim her hareketi yapıyorum. ayrıca babamı ikna edersem daha aldıracağım ayarlı sehpa ve bisiklet var. spor salonu için zaman ayırmam çok güç. eve 5 de geliyorum anca 1 2 saat ayırıyorum. evden çıkarsam anca 8 9 gibi evde olurum. oda derslerime kötü etki eder. benim tek istediğim evde yapılacak hareketleri yapsam. her gün aynı hareketleri, bana zararı olurmu ? olur yada olmazsada bana yön göstermenizi istiyorum. bütün imkanlarımı söyledim, yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

4. TheKillerman

TheKillerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca haftada 5 günde 30 dk ayaklarımda 1 er kilo ağırlık takılıyken koşu yaptığımda(ortalama hız 6.0 km) ne kadar süre içerisinde 5 - 10 kilo verebilirim ? (ne kadar yiyosun derseniz normal bir insan kadar :D öğlen yemeğim ortalama 1000 kalori. ıvır zıvır yemiyorum işte günde 3-4000 kalori tüketiyorumdur)

5. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
  6. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    thekillerman sana tavsiyem önce kendine bi program oluştur unutmaki gideceği limanı bilmeyen bi gemi hiçbir rüzgardan faydalanmaz,yaptıkların benimde ilk halimi hatrlatt. hemen herşey olsun die tüm hareketleri falan yapmak..diceğim o ki forumda arama yap evde nasıl çalışabilrsin bi öğren daha sonra tekrar arama yap busefrde nasıl beslenceğini öğren çünkü sporda beslenmede çoook ama çoook önemlidir.bu deiklerimi yaprsan hem bi progaramın hembi sistemin hem bi beslenme şeklin olur.hatta bonus olrak ta birçok insan tanırsın bu formda :) sana kolay gelsin...takıldığın biyer olursa yardımcı oluruz inşlahh.

7. TheKillerman

TheKillerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah. yardımlarınız için teşekkürler.
    ama herşeyden önce, ayarlı sehpa almam lazım diye düşünüyorum. ve göğüs için SZ barrell alarak onu kullanabileceğim bir sehpa almam gerekiyor. gerisi zaten gelir.

yağlarımı eritmeden bu sporu yapmalımıyım ? yoksa önce kilo verip mi başlamalıyım ? yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkürler.

ayrıca @djburakgs arkadaşım, o linkten baya faydalandım hatta o hareketleri yapıyorum. araştırdım baya fakat aklımda kalan soruları sormak istemiştim.

8. TheKillerman

TheKillerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir sorum kaldı

haftanın hergünü biceps ve göğüs kasmam zararlı olurmu ?

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Son düzenleme: 5 Ocak 2008
    saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.