1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bu spor yaşam biçimi...

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve SerhatFitness tarafından 13 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SerhatFitness

SerhatFitness Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bir süre sonra anlıyorsunuz ki bu işin sonu yok. Sağlıklı kalmak için doğru beslenmek ve sürekli kas dokusunu arttırmak için emek vermek bize verilen bu emanete bakmanın en güzel yolu. Daha iyilerinede sahip oluruz inşallah , selamlar.

Berkay989 bunu beğendi.
  2. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    Uzun vadede spor yaparak kasları çok zorlamadan yapılan sporlar kalbe yararlı ömrü uzatır sağlıklı bir ömür yaşatır. Fakat kısa sürede sonuç almak için yapılan aşırı protein yüklemeli aşırı ağırlıklarla yapılan vücut geliştirme sporu ömürden götürür ''bize verilen emanete hıyanet etmektir'' yani. Kısa vadede mutlu eder fakat yaş ilerleyince kalbi yorar erken ölümlere sebep olur. Özellikle erken yaşlarda bilinçsizce yapılan vücut geliştirme boy uzamasını engeller kalıcı hasarlara neden olur. Spor sağlık için yapılır sağlığından olmak için değil.

3. SerhatFitness

SerhatFitness Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    erken yaşta ve aşırı ağırlık (sürekli ise) kısmına katılıyorum egolarımızın kurbanı olmamak gerekiyor. lakin zararından çok faydası olduğu kesin çünkü daha fazla kas kütlesine sahip olmak demek yaşlanınca kemik yapısına daha çok destek demek iki büklüm olmazsınız yani :) ayrıca kalp büyüme olayı efsane yani kalpte kas tabiki büyüyecek ama bu durumun faydası daha güçlü bir pompa demek =) zira kalkıpta vücuttan taşacak kadar buyumez ;) vede kilogram başı 1 - 1.5gr protein almak benim için yetiyor.

4. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    sizin vücudunuz için demedim. sağlıklı görünüyor tabiki önceki duruma göre daha sağlıklı olduğunuz kesin. ben aşırı zorlamaktan ve günlük 200 üstü protein almaktan bahsediyorum.

5. Berkay989

Berkay989 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ne kadar zamandır yapıyorsunuz ve beslenme nasıl yapıyorsunuz ?

6. SerhatFitness

SerhatFitness Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    ben 2 yıldır fitness la ilgileniyorum kardeşim. haftada 6 gün gidiyorum 2 yıldır hiç aksatmadım beslenme genelde ben 3 günlük pişiriyorum ana ögünlerimi kaplara koyuyorum mühendislik öğrencisiyim bu pratik yolu tercih ediyorum. örneğin 200 gr bulgur 250 gr tavuk 100 gr ıspanak şeklinde örnek öğünüm oluyor. içecek tercihim şalgam suyu :)

7. Berkay989

Berkay989 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları: