Bu spor hakkında tecrübeli kişiler tıklayın lütfen.

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Canner tarafından 7 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle siteyi çok beğendim bayağı şey kattı bana hemde zevk alarak bilgi kazandım.

Spor öncesi : Kilo 55
    kol :30

Boy : 1.74
    Kilo : 61
    Kol : 32.5
    5 Aydır bu sporu yapıyorum . 5 kilo aldım
    1)Öncelikle spor salonununda kiloma göre ' cok ağır basıyosun , adam king ' diyorlar bench presste60 kilo basıyorum.Göğüslerim 3 gün ağrıyo parmak batırınca.
    Sunu merak ediyorum kol ve omuz calıstığımda ağrı acı hissetmiyorum omzumda kıtlamalar oluyor kollarıma bastırıyorum acı ağrı yok . Ama basabildiğim kadar ağır basıyorum hatta 4 setin 1.sini normal ağırlıkta Geriye kalan 3 seti yardım alarak calısıyorum ama malesef...

2)Hocama sordum "Kolu geliştirmek istiyorum.Haftada 2 kere girsem ? Salı Cumartesi' Hocam " Hayır senin gelişimin güzel " dedi. Sizce girsem mi haftada 2 kere ? kolum 2.5 cm uzadı. 5 ayda
    3) Kilo almam lazım herkez farklı bişey söylüyor Karın çalışarak kilo alamazsın ve alırsın diyolar sizce karın çalışsam sonrada bi güzel yemek yesem kilo almam azalır mı ?
    4) Protein mi alayım Kilo aldırıcımı ? Teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:09 ----------

60 demişim pardon bide o cubuğu eklersek 10 kg : 70 KG Basıyorum Bench presste kilo 61

Son düzenleme: 7 Mayıs 2011
  2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle kilonuza göre benchiniz güzel tebrikler. Ama bazı şeyler kol ölçüsüne kiloya vs. bakmaz. Kol ve boyu kısa birçok arkadaş bu sporda benchte çok iyi basabiliyorlar.

Kilo almak demek kas yapmak demek değildir. Bence boğazınız iyi ve yağsız karbonhidrat tüketiminiz iyiyse (ki alınan 5 kg bence iyi olduğunu gösteriyor) gainer'a gerek yoktur diyoırum.

Aynı beslenmenize devam ederek sabah kalkınca 20 ve antrenman sonrası 20-30 olmak üzere günlük beslenmenize 2 ölçek yaklaşık 40-50gram protein tozu ekleyiniz. Karbonhidratı aynen devam ediniz gelişiminiz güzel.

Mekikte bir kas hareketidir unutmayın. Mekik yağ yakmaz kas yapar. Karın kaslarınızın gelişimine yardımcı olur. Mekik de bir harekettir kalori yakar. Mekik sırasında 30 kalori harcadınız diye kilo alımı durmaz. Salondaki cahillerin uydurma laflarına kanmayın.

Kolda 5 ayda 2.5 cm büyümüş zaten. Aşırı çalışmak demek aşırı gelişmek demek değildir. Gayet iyi gelişiminiz. Aylık 1 kilo alımı da gayet iyi. Fazlasına girişmeyin yağlanmanız artar. Eğer çok yağsızsanız karbonhidratı biraz dhaa arttırabilirisniz.

Siz de çalışmanızı anlatınız.Beslenmenizi anlatınız. Çalışma sisteminizi anlatınız. PRogramınızı yazınız. Her sette ne kadar kendinizi zorladığınızı yazınız. Bunlar sizin 5 ay önceki halinizdeki üyelerimize gelişimi açısından yararlı olacaktır.

3. Canner

Canner Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim :)
    Öncelikle sunu belirtmek istiyorum . Genelde internet sitesinde cahil yorumlar çılgın abazalar ve saygısız cocuklar bulunur .Ama bu sitedeki kişiler arası saygıyı cok sevdim :)

Gainer kullanmıyorum hiç bişey kullanmıyorum.

Haftada 4gün :
    pzt : Göğüs + ön kol bilek hareketi + dips
    Salı : Kol - Girebildiğim kadar ağır
    Çarş : Omuz - Omuzlarımı yorarak giriyorum artık sitedeki yazılardan sonra
    Cuma : Kanat Bacak

Kilo almak isteyenlere bir tavsiyem var belki bilirler ama ben bunu 4 ay sonunda öğrendim malesef.
    Herkez söyler gece yatmadan önce ye.Ama kimse sunu söylemez saat 21:00 dan sonra mide tum calısmaları durdurur yani en uygun kilo alma zamanları 9 sonrasıdır.
    Sunu merak ediyorum protein vb ürün kullanmadan 1 1.5 sene sonra kollarım 37 38 39 cm olabilir mi ?

Sayfayı Paylaş