Bu omuz beni bitirdi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve XZEmir tarafından 29 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. XZEmir

XZEmir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce omzumda bi ağrı başladı antrenmanlar da ben de 2 hafta gibi bi süre devam ettim. Sonra baktım sırt çalışırken bile ağrıyor. Zaten bench press,deloit press yapmakta zorlanıyordum. Bi doktora gideyim dedim. Gittim doktora doktor üstünkörü sağa kaldır sola kaldır dedi. Nasıl? Diye sordu işte. Biraz on tarafta ağrı var dedim. Omzunu zorlamışsın dedi. Bana jel+ilaç verdi. Hemen aldım başladım kullanmaya. 1 ay bekledim ağrı aynı devam ediyordu. Sonra tekrar gittim. Mr çekelim dedi ama bişey yoktur zaten kontrol amaçlı olsun dedi. Çektirdim MR ı 1 hafta sona çıkar dediler. Bekledim 1 hafta gittim geri hastaneye doktur 1 at izin almış. Mecburen bekledim bu sırada ilaçlarda kullandım. Beklerken ilk hafta bitti hepsi. Geçen gün gittim doktora baktı sonuçlara dedi ki omuz da hiçbir şey yok belli ki zorlamışsın . Antrenmana başlamak istiyorum dedim ,zorlama dedi. Zaten 3 aydır salona gitmiyordum. Tamam dedim. Bu arada son gittiğimde hiç birşey vermedi. Omzum eskisine göre daha iyi ama hala bazı hareketlerde zorlanıyorum. Yani eskisi gibi hissetmiyorum omzumu. Sanki daha güçsüz gibi. Asıl sorum ne yapmalıyım? eski haline dönmesi için neler yapabilirim? Antrenmana başlarsam az ağırlıkla,fazla zorlamadan ağrımaya başlar mı? Başlarsam hangi hareketleri yapmalı,hangilerini yapmamalısın? Bilenler yardımcı olabilir mi lütfen? Yaşım 16 nerdeyse sakatlık hariç 8 ay spor tecrübem var.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ocak 2018 ---
    Yazım hataları çok olmuş,klavye düzelttiği için kusura bakmayın.

2. emox200x

emox200x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Düzgün bir doktora gidip tekrar mr çektirmeni tavsiye ederim, rotator cuff yırtığı veya bursit olma ihtimalin var, omuzunu fazla zorlama ve tekrar mr çektir
    Omuzdan ameliyat olmak zorunda kalıp 1 yıl çekmiş biri olarak söylüyorum

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

XZEmir bunu beğendi.
  3. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    gelişim çağındasın bir süre ara ver senin için en sağlıklısı bu. mr da bişey çıkmamış belli ki yanlış formda ısınmadan bir hareket yapmışsın. üstüne gidip kalıcı bir hasar bırakma

XZEmir bunu beğendi.
  4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Pilates bantları ile rotator cuff güçlendirme egzersizleri yap farkı gör esnetmeyi de unutma

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    o ağrılar yüzde 90 ödem sonucuyla ortaya çıkıyor yırtık olsa emin ol farklı cümlelelr kurardın. doktor kontrolünde ağrı kesic al içinde ödem gidderici olur onların. rotator kafları lastikle ya da 2.5 kilolarla çalıştırabilirsin dorian yatesin bu konuda videosu var bir gence onuz antremanı yaptırırken anlatıyor. keşke bize de anlatan olsaydı bile diyor.

Sayfayı Paylaş