Bu işte bir terslik var...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve marthel tarafından 2 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Hepimizin bildiği gibi Barış Akarsu geçirdiği trafik kazası sonucu komada ve ölümle pençeleşiyor.Hayranları ve ünlüler akın akın hastaneye koşuyorlar Barış'a destek vermek için.Barış Akarsu şarkıcı ve oyuncu bir çok seveni var.Yani o kadar kişinin hastaneye akın etmesi,televizyonlarda saat başı durmunun bildirilmeside normal.Şimdi aşağıda verdiğin iki linkede bakmanızı istiyorum.

http://www.ntvmsnbc.com/news/412746.asp bu Barış'ın haberi ve tam 68 sayfa yorum yazılmış

http://www.ntvmsnbc.com/news/412786.asp buda Tunceli'de şehit verdiğimiz mehmetçiklerin haberi.4 tane yorum yazılmış.4 sayfa değil 4 adet yorum...

Doğumgününü kutlamak için bara giderken aşırı hız yüzünden kaza yapıp komada olan bir popstara 68 sayfa yorum yazılırken Tunceli'de biz yataklarımızda rahat uyuyalım,topraklarımızda korkusuzca gezelim diye uğraşan mehmetçiklerimize 4 adet yorum yazılıyor.Televizyonlarda her saat başı barış'tan bahsedilirken şehit haberleri artk 3. 4. haber oldu.Hangimiz bir şehidimizn adını hatırlıyoruz?Hastaneye koşan o insanlar teröre lanet yürüyüşü yapılırken nerdeydiniz?Taksimde toplanan 3 bin kişi mi sadece teröre karşıydı?Yanlış anlaşılmasın Barış'a karşı bir garezim yok gencecik çocuk inşallah yaşam savaşını kazanır ve hayata döner.Fakat bu yapılan vefasızlıktır.Siz popstara bu kadar değer veripte bizim için canlarını veren şehitlere bunu yapıyorsanız yazıklar olsun.Her ölüm acıdır fakat bazı ölümler daha yücedir.Saygılar...

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Marthel sana hak veriyorum.Genç bi arkadaşımız olmana rağmen olgunluğun ve kültürünle dikkatimi çeken üyelerdensin ;) Yalnız hayatın bazı gerçekleri var,Barış'ın yanında ölen 2 kızın da adından hiç bahsedilmiyo dikkat ettiysen.Yangından mal kaçırır gibi gizlice ve hemen toprağa verildiler ve unutuldu gittiler.Maalesef hayatta bazı şeyler mantığımız çerçevesinde işlemiyor, ne kadar ünlüysen o kadar bahsedilirsin,hayatın gerçeği bu maalesef. Zaten şehitler konusuna hiç girmeyelim çıkamayız,gariban vatandaşın çocuğu bizim için bombalarla kurşunlarla parçalanırken,vekij çocukları batıda bi yerlerde tatil yapıyor.Yani çarpıklıklar çok fazla,ama duyarsız kalmamak ta önemli,seni takdir ediyorum.

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ekşisözlükteki bir entryden alıntıdır;

zira televizyonda orda burda insanlarin bir sekilde kendine yakin hissettigi, sempati duydugu, insanlarin "tanidigi" biri. azicik insan psikolojisinden anlayan herkes insanlarin kendine yakin hissettigi birisinin basina birsey geldiginde tanimadigi birine oranla daha cok uzulmesinin normal oldugunu tahmin edebilir. yoksa kaybettigimiz sehitlere uzulup de afrika'da her gun acliktan olen cocuklara uzulmeyen insanin da insanligini da sorgularim ben. birinin olumune uzulmek icin illa ayni milletten olmak gerekmiyor.. sonra hrank dink'in olumunden sonra "iyi oldu turk dusmanina!" diye sevinc cigliklari atan yaratiklara doneriz degil mi?

(kambu, 01.07.2007 01:04)e(256,10995476,'kambu');

----------

fazla söze ne hacet...

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Globalleşen dünyada insana insan olduğu için değer veriyoruz millet din ırk ayrımı kalmadı.Ama manevi açıdan olayı göz önüne alırsak gözardı edemeyeceğimiz gerçekler var. Kimse afrikada açlıktan ölen insanlara şehitlerimiz kadar üzülmüyor.Onlar bizim en yakınlarımız..Hergün magazin programlarına çıkmadıkları,barlarda onla bunla yakalanmadıkları,son model arabalarıyla son sürat gtmedikleri için mi bizi koruyan askerleri kendimize yakın hissedip sempati duymuyoruz?Onları kendimize yakın hissetmemeiz için çok daha önemli sebepler var.Onlar benim anamı bacımı en önemlisi beni koruyor.Modernleşelim derken bazı değerlerimizi kaybediyoruz.

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Abilerim, kardeşlerim...

Yukarıda okuduklarımın hepsi güzel anlamlı şeyler...
    Ancak zfrskr'nin de söyledikleri gerçeği gözler önüne çok net seriyor...Hayatta herşey umduğumuz gibi olmaz;demografik ve kültürel farklılıklar, yaşam şekilleri arasındaki farklılıklar kaçınılmaz...
    Ben sadece bu noktada biraz da kadere inanmamız gerektiğini düşünüyorum...

Marthel kardeşim;
    Şimdi soruyorum sana; çok zenginsin diyelim(hatta zengin de değil, orta düzeyin üstü diyelim); o söylediklerini yapmayacak mısın sen de ?!?!...Son sürat araba alıp gezmek, en elit eğlence mekanların da eğlenmek istemeyecek misin ?!?!...

Herkes ne yaparsa kendi için yapar...Ne ekersen onu biçersin...Parasıyla askerlik yapan da kendine; vatan ve millet için askerlik yapan da...

Saygılarımla...

6. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    gercekden cok dogru bir konuya deyinmissin tebrik ediyorum seni bu konuyu ben bugun tartisdim barisi her saat her dakika gosteriyolar insanalr uzuluyo aceba benim askerime sehidime bu kadar uzuluyolarmi sorarim yazik cok yazik

7. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet mesela bende bir arkadaşımla biraz önce bunu tartıştım, yani nedir mevzu anlamış değilim, şehitlerimizle barış akarsuyu kıyaslamak bile adil değil, yani seviye farkı var. Onun dışında gazetelerin 3.sayfalarında çok çıkıyor böyle komaya giren kaza geçiren insanlar, niye madem onlar için ağlanıp sızlanmıyorlar?
    İlla insanların medyatik mi olması lazım?

8. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    medyatik olması lazım maalesef.Vatanını korumak için gözünü kırpmadan ölüme atlayan asker ölür 6 tane yorum yazlır,medyatik biri öldümü 306 sayfa yorum yazılıyor:(

9. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Simdi arkadaslar bence 2 sebeb var..

1)Baris Akarsu gerek sarkilari gerek dizisi ve kendime has sempatisi ile bir cok kisini gonlunde taht kurdu..Bu yuzden cok seviliyor..

2)Medya icin buyuk bir is yani medyada haber demek ekmek demek..Haber yapmak zorundalar..Bu yuzden cok sIk gundeme geldi..

Tabiki sehitlerimize de tum Turkiye olarak uzuluyoruz..

10. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    mekanı cennet olsun vefat etmiş bgn öğrendim

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Barış Akarsu'nun babası dava açacak

Amasra (AA)- Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden sanatçı oyuncu Barış Akarsu'nun babası, oğlunun yoğun bakımdaki fotoğraflarının yayınlanmasıyla ilgili sorumlulara dava açacaklarını söyledi.

Baba Akarsu, fotoğrafları çeken ve basın kuruluşlarına dağıtan kişilerin tespit edilmesini beklediklerini ifade ederek, "Oğlum yaşam savaşı verdiği sırada, böyle bir olay hepimizi ve hayranlarını üzdü. Ahlaki değerlere herkesin biraz daha sahip çıkması gerekiyor" dedi.

Akarsu, oğlunun kaza geçirdiği Torba kavşağına adının verilmesi fikrine şu an için olumlu bakmadığını söyleyerek, "Kavşağın yüzde 100 güvenli hale getirilmesi şart. Torba kavşağında mühendislik hatası olup olmadığına yönelik tespit isteyeceğiz. Hatanın tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında da dava açacağım" dedi.

www.mynet.com

Akarsu, oğlu için Akkonak köyünde geçen yıl yaptırdığı ağaç evde kalarak evladının özlemini gidermeye çalıştığını belirtti.
    Linksharing.marginRight='7px';Linksharing.ekle();

12. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    marthel seni yaptığın bu tespit için ayakta alkışlıyorum.Atatürk bu vatanı bizlere yani gençlere emanet etti.ama şimdiki gençlere bir bakın(bu arada 21 yasındayım) Allah askına bunlarmı savasta vatanı savunacaklar.halimiz yaman arkadaslar.

13. sadbuttrue

sadbuttrue Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar yapmayın lütfen..elbette şehitlerimize üzülüyoruz..ben haberlerde şehitlerle ilgili haberleri görünce içim sızlıyor..o anne babaları öle izlemek kolaymı.elbette değil..ama ölen şehitleri tanıdığımız için yüzlerine alışık olduğumuz,şarkılarınız dinlediğimizi yada dizilerini izlediğimiz için üzülmüyoruz..vatanımızı bizi korudukları için..onurlu birer asker oldukları için..onların yüzlerini görmesek dahi içimiz cız ediyor..bu inanın ki çok daha kutsal bişey..

ama diğer bi yandan televizyonlardan,müzik dünyasından tanıdığınız,takdir ettiğiniz,belki çok sempatik bulduğunuz birisi vefat ediyor..yani çok kötü bir kaza geçiriyor ve heryerde ölmek üzere olduğu söleniyor..

şimdi sorarım size..bunların ikisini kıyaslamak ne demektir ? bence bu kıyaslamayı yapmak bile şehitlerimizin kalbimizde tam bi yere oturmadığını gösterir..sonuçta onları takdir etmeyecek,ölümlerine üzülmeyecek bir insan olmasa gerek..bu biliniyor..öleyse neden başkalarıyla ve onların ölümleriyle kıyaslanıyor..

çok basit ve biraz alakasız bir örnek ama..şöle düşünün..tanışıp çok sempatik bulduğunuz bir arkadaşınızın arkadaşınamı daha çok üzülürsünüz öldüğünde..yoksa hiç görmediğiniz birinemi..elbette ölüm üzücü fakat en azından yüzüne aşikar olduğunuz insanın vefatı daha tuhaf yapar sizi..tabi bunlar benim görüşlerim..sizede saygı duyarım..
    (ki bu örnekte normal ve tanımadığınız biri dedim..biz bu olayda mehmetçiklerimizden bahsediyoruz..onlar için yüreğimizin yanmaması söz konusu bile olamaz..ne bakıyorsunuz yapılan yorum sayılarına..birisi tanınmış biri ve çok normal..bu bizi koruyan askerlerimizin ne onurunu azaltır,ne de kalbimizdeki yerlerini değiştirir . )

Sayfayı Paylaş