Bu iş gerçekten genetik işi(Absürd vücudum hakkında içimi döktüm)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Driller tarafından 22 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler yaklaşık 3 senedir bu sporu yapmaktayım.Boy 175 kilom 70 ve yağ oranım %10-12 civarında gayet fit bir vücuda sahibim.Buraya kadar herşey normal ve güzel gözüküyor değil mi ? Ama aslında bu iş benim için çok zor.Yaklaşık olarak 1 hafta spora gitmeyince kollarım 39 cm den 37 cm e düşüyor ve abartısız 3 kilo civarında kilo veriyorum 1 haftada(Bu değerleri abartmıyorum).Beni gören tanıdıklar sana noldu çok zayıflamışsın sporumu bıraktın diyorlar üstelik sadece 1 hafta gitmiyorum.Vücudum kilo almaya hiç yatkın değil o 1 haftada kaybettiğim 3 kiloyu almak için 1 ay uğraşıyorum.Ayrıca belim ve bacaklarım nerdeyse kızlar kadar ince bu yüzden kimlerince güzel kimilerince çok kötü bir görüntü oluşuyor.Haftada 2 kez bacak çalışmama rağmen bacaklarım kalınlaşmıyor herşeyi denedim bu sebeple vücudum zaten ince duruyor, ayrıca şu kelimeyi duymaya çok alıştım: ''Vayy be maşallah ne kadar yüksek giriyosun hiç beklemezdim senden''Bunun sebebide görüntünün ince olması sebebiyle çelimsiz ve zayıf durduğun için insanlar o kadar ağırlığa giremeyeceğini düşünüyor.Kollarım 39 cm olmasına rağmen kası kasmadığım zaman çok ince duruyor kolum , ancak kasınca büyük duruyor buda yağ oranı düşüklüğüyle alakalı sanırım.Bazı kıyafetleri giydiğinde titan gibi duruyorum ama bazılarını giydiğimde ise dersiniz ki sen hiç spor yapmamışsın.Öyle işte beyler biraz içimi dökmek istedim artık motivasyonum tükendi bu olaylar yüzünden.Vücudum resmen sünger gibi kas emiyor.Benim durumumda olan ve önerisi olan var mı arkadaşlar.Gerçekten bizim gibi sporu takıntı haline getirmiş arkadaşlardan böyle bir durumda olan varsa beni sadece o anlar.Aklıma gelen şeyleri yazdım.Okuyan ve okumayan arkadaşlara teşekkürler.

NOT:Herhangi bir sağlık sorunum vs yok her sene en az 1 kere check up yaptırırım.Bunun aksine son testimde testosteron değerim (normali 250-800 arasıydı sanırm) 910 çıkmıştı.

2. loveArnozyzz

loveArnozyzz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    SanliUrfa
    Takma kafaya dicek bise yok.

3. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Ne geneteği ya ben genetiğe inanmam insan çalışırsa yapar benim sülalemde kaslı yok ama ben hepsinden kaslıyım

4. Driller

Driller Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öyle birşey yok adamım :) , Görüntü için genetik herşeydir. Tabii çalışmayla bir yere kadar gelebilirsin ama biz bu sporda vücut inşaa etmeye çalışıyoruz aynı bir heykeltraş gibi. Güç için diyorsan onunda genetikle alakası var ama o aşılabilir. Zaten vücudum ortalama biri insana göre aşırı iyi sayılır ama ben memnun değilim , sokaktaki her 10 kişinin 9 undan iyi vücudum. Burda bahsettiğim şey genişlik, görüntü ve hızlı düşmek.

5. Teknick

Teknick Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sen yine iyisin be abi
    Spora gitmedim ama 92 den 76 kiloya düştüm

Ust bedenim cok sıska kalca basenler genis ve yağlı bel kemiği çıkıntim var

Omuzlarim dar
    Spora baslasam bile 90 kilolara geleceğim bir bodybuilding anca kurtarir beni :/

Sayfayı Paylaş