Bu devirde yumurta içmek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dr.ismael tarafından 25 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar biliyosunuz ki bizim için yumurta çok önemli bir besin kaynağı artık yumurtayı haşlamak yerine içmeyi düşünüyorum ama bulaşıcı hastalıklar konusunda endişelerim var?
    siz ne yapıyorsunuz?
    yumurta içen forum üyeleri varmı?
    varsa bundan zarar gördüler mi?
    şimdiden herkese teşekkürlerimi sunarım..

2. Scott Adkins

Scott Adkins Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    rocky balboa içiyodu son filminde :))

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sürekli içiyorum ilk başlarda midem kaldırmıyordu kusacak gibi oluyordum ama şimdi alıştım artık sorun yok bende yumurta konusunda sorun olmaz merak etme.Bir ara kuş gribi nedeniyle yumurtaları çok pişirip öyle yiyin diyorlardı.Ama kuş gribine ne olduysa artık adından dahi söz edilmiyor.Ben ve salonda çalışan arkadaşlar genelde içiyoruz.Bir sorun olmadı ve içen çok insan var.Mesela örnek vermek gerekirse şarkıcı gökhan türkmen günde yedi yumurta beyazı içiyormuş.İçerken sarısını pek fazla tüketme günde 1 veya 2 sarı tüket diğer türlü beyazını içmeni tavsiye ediyorum.Çok fazla da içme içeceksen çünkü alerjin olabilir bu sefer de vücutta kaşıntı yapıp sivilce çıkarabilir.

4. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda tam olarak bu nedenle hastalık geçiren bir üye görmüştüm ki zaten pek tavsiye edilen bir yol değildir yumurta tüketimi açısından.

Pastörize yumurta akı bunun için ideal, sütle karıştırıp içebilirsin.

fitnessboy bunu beğendi.
  5. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Kim hastalık kapmış merak ettim açıkçası linkini yollarmısın.Madem öyle bir durum var nasıl bir hastalık meydana getirmiş bir bakalım inceleyelim.Ben aradım ama bulamadım forumda sen gördüğüne göre nerde olduğunu daha çabuk bulursun.Doğru şimdi buldum gerçekten zararlıymış https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yumurta-mek-t33643.html?t=33643&highlight=yumurta+hastal%FDk linke tıklayıp öğrenebilirsiniz.Tabi ben ve çevredekiler içtiği için pek zararlı olmayacağını düşündüm ama tabi araştırmak lazım herşeyi.

Son düzenleme: 25 Mayıs 2011
  6. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Biraz baktim ama bende bulamadım.

7. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten linki verdim ordan bakabilirsin.Ayrıca bulmak istiyorsan arama kısmına yumurta hastalık yaz.Geliyor.Doğru demişsin güzel paylaşım teşekkürler bundan sonra bende pişirerek yiyeceğim yumurtayı.Hastalık kapan birini değil de hastalık yaptığını buldum forumda bunu da belirtmek isterim.

8. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    acaba istanbulda nerden alabilirim??

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

lick diye bi marka buldum mail attım özel sporcu içeceği olarak yumurta akı çıkarmışlar
    100 mlsinde
    10.4 protein
    58.4 kal
    0 yağ
    0 kolesterol
    var. değerler gayet iyi toplu satıyolarsa koliyle sipariş edeceğim

9. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Fiyatına da baktınızmı çok pahalı bence.Ben sormuştum mailli cevap geldi.

İyi günler lick sporcu içeceği 250ml ambalajlarda, bir kolisinde 40 adet bulunmaktadır.fiyatı 250ml 2,5 tl + kdv olarak satmaktayız.
    Hayırlı günler dileriz.

10. dr.ismael

dr.ismael Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    kolide indirim yaparlar sanırım ya

---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:31 ----------

hem normal yumurta akının kilosunun 5 tl olduğunu duydum oda iyi mesela. 100ml de 3 gr protein farkediyor

11. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Kaç kere tartışıldı hatırlamıyorum ama bayağı fazla olduğuna eminim. Aramak zahmet olarak görüldüğü için link vs ile uğraşmıcam.

O yüzden uzun uzun yazıp bakteri isimlerine falan girmeyi gerek görmüyorum. Özet geçmek gerekirse çiğ yumurtanın emilimi haşlanmış ya da pişirilimiş yumurtaya göre çok kötü. O yüzden boşu boşuna hamallık yapıp çiğ yumurta ile uğraşmayın.

Pastorize içmenizde bir sakınca yok.

12. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    İstanbul, Bayrampaşa'da bir toptancısı vardı sanırım. Uzun süredir Türkiye'de olmadığım için unuttum yerini ama zaten oradan almıyordum. Güneşli Metro Gross Market'te satıyordu, yazın döndüğüm zaman oradan almaya devam edeceğim hala satışı sürüyorsa. Sindirimi gerçekten çok zordu.

13. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yumurtayı çiğ olarak hem mikrobik açıdan hemde bağırsaklardaki emilimi açısından tüketmenizi tavsiye etmem.Teflon tavada ihtiyacınıza göre çok fazla kurutmadan spatula ile karıştırarak pişirirseniz daha fazla faydasını görmüş olursunuz.Hem riskler ortadan kalkar hemde yumurtalar ziyan olmaz.

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    yumurtanın gözle göremediğimiz ''por'' denilen delikleinden bakteriler kolayca geçebilir. yumurta bildiğiniz üzere tavuğun arkasından çıkar :) ve altından alınır (gerçi artık bir sistemle kendisi yuvarlanıyor). böyle bir yerden gelen yumurtanın içine bakteri girme ihtimalinin seviyesini sizlere bırakıyorum.

ayrıca çiğ yumurtanın içinde bulunan (şu an adını anımsayamadım ama biyotin olabilir) bir madde yumurtadaki proteinin emilimini oldukça kısıtlıyor. ama pişirildiğinde bu madde denatüre oluyor (parçalanıyor) ve proteinden daha fazla istifade edebiliyoruz.

spudd webb bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş