Bu bnim kaderim mi?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Im tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Im

Im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1995 dogumluyum 1,68 boy 85 kiloyum, 93 kilodan 80 kiloya düştüm (sporla) ama sonra bırakınca 8 kilo geri aldım az biraz dikkat ettim 85 kiloya kavustum. Ama 80 kiloyken olan öz güvenim simdi bi hüsrana dönüstü.Ailemde dedem kilolu amcam,babam,halam kilolu ve mağlesef bende asırı kiloluyum en sonunda bu işe bir dur demeye karar verdim ve spora basladım.Spor salonundan bana verilen program sölye:
    25dk yatay bisiklet 20dk kosu bandı (6km hızla) 15dk dikey bisiklet.
    Ondan sonra ağırlık programım baslıyor:
    1. hareket makinede bench press 3x10
    2.peck deck 3x10
    3.barbel chest press machine 3x10
    4.dambıl karın bölgesinde yana açış 3x10
    5.makineyede enseye cekiş (sırt hareketi) 3x10
    6.makinede ağırlıgı karına cekiş 3x10
    7.Boş bar ile ayakta barbell curl 3x10
    8.tek tek dambell curl 3x10
    9.dambıllı enseye indirme 3x10 (trapez hareketi)
    10.cable crossta arka kol 3x10 (kısa bar)
    Bacak hareteleri
    1.leg corl (ama bunu yaparken hep kramp girio yapamıyorum, bunu nasıl engelleye bilirm ? ) 3x12
    2.SITTING LEG PRESS 3x12
    3.LEG EXTENSION 3x12
    En son 4 set mekik ama sehpa 120derece.

Programım bu ama gittigim salonda beslenme programı vermediler bende kndi capımda biseyler yapmaya calısıyorum.
    Oda söyle:
    sabah 150gr lor, 2 haslanmıs yumurta, 1 bardak portakal suyu veya süt, 1 kasık bal yada pekmez yanında yesillik, zeytin vb..
    Öğlen tabuldot (1 tabak pilav, 1 tabak protein yemegi 1 kase ayran ve salata)
    yemekten 3 saat sonra antreman
    antremandan cıkınca 4 kasık kadar pekmez + 1 avuc ceviz yada fındık
    antremandan 45 dk sonra 1 bardak portakal suyu 150gr tavuk
    yatmadan önce 500ml süt
    ve arada meyve tüketiyorum.

Ekli Dosyalar:

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    daha önce nasıl besleniyordun bizimle paylaşırmısın.

3. Im

Im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    günde 3-4 tost,kola ,cips ,bisküvi yani cok fazla yiyordum her tenefüs bişeyler oluyodu agzımda. Hatta bazen elime 2litre kola alırdım televizyon karsısında bitirirdim. Günde 4-5 saat bilgisayar oynardım.Hastenede kan testi yaptırdım ve genetik bir sorunumun olmadıgını örendim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:12 ----------

aslına bakılırsa simdide üstte yazdıgım programa tam olarak yapıyor degilim , yavas yvas baslıyorum

4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Ailenizde herkesin kilolu olması, sizlerin yaglı, hamurlu ve sekerli besinleri fazlaca tukettiginizin bir gostergesi. O halde bu tip beslenmeyi keseceksiniz. hayatınızdan sekeri cıkarın, yagı azaltın, hamurlu yemekleri mumkun mertebe azaltın.

Kilo vermeye yonelik beslenme diyetin hakkında cok bilgili olmadıgımdan sizi yanlıs yonlendirmek istemem. Ancak unutmayın, seker-un ve cok yaglı yemekler basdusmanımız.

Sisko olmak kader degil, her sey siizn elinizde, yeer ki azmedin, zorluklar karsısında da sabredin. Bu is kolay olsa idi, sokaklar manken gibi insanlarla dolu olurdu...

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Ben bu konuda size katilmadiğim tek konu yağların kesilmesi. Definasyon diyetleri dışında yağları kesmek tam bir saçmalıktır. Bunlar vücudumuz için kas üretimini arttiran unsurlardır. Arkadaşımız hem yağ yakarken hemde hormonlarında dusme yaşanmaması gerekir. Şeker beslenmesinden çıktıgı zaman ve basite yakın olan her şeker ürünü çıktıgında gözle görülür bir kilo kaybı olacaktır aynı zamanda güç ve kuvvetinde muazzam bir artışda olacaktır.

Hayvansal yağların tüketilmesinin çeşitli ve çok ciddi sebebleri var.

Arkadasımız definasyon yapacağı zaman tabiki yağları sonuna kadar kesmesi gerekiyor.

benim önerilerim kendimde uyguluyorum ve son derece iyi kas kütlesi alırken asla yağlanmadım uzun zamandır.

Hayvansal gıdaları yağı ile tüketin. Tam yağlı Süt Kırmızı et Yumurta yağları ile tüketilmeli. Özellikle günlük süt kullanın ve mumkunse köy tavuğu köy yumurtası yemeye çalışın. Lor peyniri tüketimini arttirin.

Bitkisel yağların işlenmiş olanlarından kaçının, kuruyemişleri ve doğal yemişleri ile tüketin.

Kompleks karbohidratı arttırın Yulaf bulgur vs Bakliyatlarda aynı şekilde mercimek vb

rafine şeker ve unlu mamüller yasak ancak çok az oranlarda tam buğday ekmeği Halk ekmek altın ekmeği (çok besleyici bir ekmektir)

Aşiri şeker ihtiva eden meyveler çok sınırlı. Çekirdekli meyveleri tercih edelim.

Tropikal meyveler sınırlı. C vitamini için günde 1 adet kivi yada portakal alınabilir mumkunse posası ile alalım.

Lahana brokoli karnabahar ve benzeri lifli gidaların alımını arttırın.

sarmısak soğan tüketimini arttirabildiğiniz kadar arttirin.

Sarmısağın faydalarını sarmaya gerek yok herhalde ancak pankreas tamiri için sarmısaktan ustun birşey bulamassınız.

Pankreas tamir oldugunda çok daha verimli insulin salınıyor.

Spor yapıcaz ve öncelikle vücut ağirliğimizi kullanıcaz. Bu kondüsyon düşüklüğü ile ağir spor yapmak doğru değil.

Yürüyüş ve kendi bedeni hareketleriniz uygun çömelme kalkma egzersizleri ile baslayacaz.

Şeker tüketimini maksimum dusurdugumuz zaman kendınızı enerjisiz gibi hissedebilirsiniz. ilk zamanları atlatın gerisi kendiliğinden gelicektir.

Beyin faaliyetlerinizdede ciddi bir düzelme olur.

Ayrıca gittiğiniz yerlerde yediğiniz yiyecek maddelerinde trans yağ kullanılmamasına dikkat edin. Özellikle margarin ve trans yağların kullanıldıgı yiyeceklerden uzak durun. Masum ve mukemmel olan ev yemeklerini bile mahveden birşey varsa bitkisel margarinlerdir.

Bitkisel margarinlerede aldanmayın. Cunku bitkisel margarinler hidrojene edildiği zaman vücudumuz için en tehlikeli maddeler haline geliyorlar.

yediğiniz yiyeceklerin sıvı yağlarla yapılmış olmasına dikkat edin. Özellikle tereyağı kullanılan ürünleri tercih ederseniz daha iyi olur.

ayrıca zeytinyağı Sızma olmalı, rafinesini tercih etmem.

Zeytinyağı yerine fındık yağı kullanın

imkanınız varsa Balık yağıda kullanabilirsiniz günde 2-3 gram.

Son düzenleme: 9 Ekim 2010
    Body06, Im ve demir00 bunu beğendi.
  6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  7. Im

Im Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlginiz için tesekkür ederim.
    Spor bana göre pek agır deil cünkü zorlanmadan yapıyorum.2 ay kadar önce 30 gün buna benzer bir programla calısmıstım.
    Balık yagının ne gibi bir faydası var ? Ne zaman tüketmeliyim(spordan önce mi yatmadan mı) Birde spor salonunda bana yağ yakıcı granür önerdiler kullanmalımıyım sizce ?

8. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş