Bu ağırlıklıklarla powerliftingin neresindeyim?

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve Güç aşkı tarafından 13 Ekim 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Merhaba.

Arkadaşlar bazı bölgeleri powerliftingçi gibi ağır girmeye çalışıyorum. Yaklaşık 1 seneye yakındır bu şekilde çalışıyorum. Genelde 3 4 tekrarlı çalışıyorum.
    107 108 kiloyum. Steroid hiç kullanmadım.

Sitede bu bölümü inceledim. Sanki ben kendimi güçsüz hissettim. Çok ağır girebilenler var. Ben kendi ağırlıklarımı paylaşmak istiyorum.
    Kolda
    Preacher machine curl: 63 kilo 2 tekrar

Rope pull down: 35 kilo 4 tekrar

Bir de sırtta wide grip lat pull down 55 kilo 3 tekrar

Gerçekten merak ediyorum kendi performansımı ?

Sitede baya sağlam kişiler var. Kendilerinin değerli görüşlerini bekliyorum.

2. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    curl hareketin 63 kg iken lat pulldown nasıl 55 ya biri cok yuksek digeride cok dusuk

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    hiç abartısız doğru yazdım. Vallahi böyle ağırlıklarım.

Curl makina, lat pull down çok amaçlı alet; serbest ağırlık gibi. Ortada olur ya dört bir yanında çalışabilirsin; ondan. Belki bundandır. Siz daha iyi bilirsiniz.

4. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Yazdığın hareketlerle powerliftingin ilgisi yok. Serbest bench press deadlift ve serbest squat bir de kısmen ohp deki ağırlıklar önemli.

Sawtain bunu beğendi.
  5. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Anladım; ben hiç squat, bench press, deadlift yapmam; demek ki sadece bazı hareketlerde ağır girmeye çalışsan biriyim.

Lat pull down niye düşük gözüküyor ben de anlamadım. Makinanın maksimumuna yakınım aslında zaten. 55 ten sonra 4 plaka daha var hatırladığım.

Buradaki powerliftingçi arkadaşlar benim yaptığım hareketlerde de ağır giriyorlarsa kendi performanslarını paylaşabilirse memnun olurum; böylece kendi performansımı ölçmüş olacağım, bana bir fikir verecek. Böylece ilerleyen zamanlarda spor biçimini rutinini değiştirebilirim. Daha mı yoğun yapmalıyım, daha mı ağır girmeliyim öğrenicem.

Sağolun.

6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Ağırlık meselesi amaca göre ve kişiye göre çok değişken bir şey.

Powerlifting açısından yorum yapılacaksa şu üç hareketin 1 tekrardaki maksimum değerini söylemen gerekli : Squat, Barbell Bench Press, Deadlift.

Bir dene 5 tekrar yap misal kaldırdığın ağırlıkları söyle. Şu site kabaca bir değer verebilir :
    https://symmetricstrength.com

7. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Daha çok serbest ağırlıklara yönelsen, güç-powerlifting isteyen biri olarak.
    Bi Deadlift , Bench Press , Squat , Strict Curl kilolarını yazsan bu konuda daha iyi yorum yapılabilir.

8. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Makaralardan kaynaklı olabilir. Makaralarının türü ve sayısı kişiye binen ağırlığı değiştiriyor.

Sayfayı Paylaş