Bu Ölçütler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karnitin tarafından 11 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Karnitin

Karnitin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    5x5 Stronglifts'in verilerine göre şu ölçütleri geçemeyen henüz başlangıç seviyesindedir. En geç 6 ayda bu seviyeyi aşması gerekir:
    Squat: 100 kg
    Bench Press: 80 kg
    Deadlift: 140 kg
    Overhead Press: 45 kg
    Barbell Row: 70kg

Deadlift ve Bench'im buna oranla biraz geride kaldı. Yaklaşık 4 aydır 5x5 yapıyorum ve Bench'im (barı saymadan) 30 kg. 2 ay sonra 80kg'ye çıkmam çok zor. Sizce ben mi geri kaldım yoksa buradaki Bench rakamı mı yüksek? Asistan egzersizleri de başlangıç seviyesini aştıktan sonra eklemeyi düşünüyorum. Sizce şimdi eklesem de olur mu yoksa başlangıç seviyesini aşmayı mı bekleyeyim?

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    80 kilo bench 6 ayda olmaz değil ama biraz fazla bir rakam. Senin rakamın daha normal. 6-8 ayda 60 olmuştu bende; ama benim kiloları arttırıyım diye bir iddiam olmamıştı; beslenmem de kötüydü. 60 kilodan sonra artış daha da zor oluyor.

3. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Bu rakamlar 5x5 için mi yoksa normal spor yapan bireylerin de bu sürede bu rakamlara ulaşması mı beklenir?

4. Karnitin

Karnitin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    5x5 yapanlar için ama sanırım orta seviye birinin 80 kilo Bench'i geçmiş olması gerek.

Sayfayı Paylaş