BSN Syntha-6

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve Rpac tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. Başarılı

oy sayısı 463
    67,0%
  2. Orta karar

oy sayısı 187
    27,1%
  3. Başarısız

oy sayısı 41
    5,9%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 317 üye.
  1. hc

hc Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    nitrotech hızlı sindirim amaçlanıp antrenman sonrası şok çözüm üretmek için üretilmiş ve bu konuda en etkili ürünlerden biridir syntha daha çok hem uzun hemde kısa süreli devamlı protein sentezini amaçlayan komplike bir ürün şunu kesinlikle belirteyim syntha 6 casein bazlı diğer tozlar gibi gece amaçalı kullanım konusunda o kadar başarılı değildir bir belirleme yapılacak olunursa whey - syntha 6- casein şeklinde gider sıralama daha çok gün içinde uzun açlık sürelerinin doldurucusu olmuştur bu şekilde kullanırsan en iyi etkiyi görürsün antrenman sonrası içinde çok etkilidir

2. gencebayorhan

gencebayorhan Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    mochachino aromalısı muhtemelen kainattıki en lezzzetli supplement olsa da fiyat ve içerik açısından elite12 kat kat üstün bir üründür..

3. Rynx

Rynx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar yani en iyi verim alabilmek için hangi zamanda kullanmalıyız ki ?

hmtt55 bunu beğendi.
  4. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Syntha 6 uzun zamandır kullanıyorum. Rpac bellirtiği içerikte olduğu gibi 6 değişik protein içeriyor ve hepsinin emilim süreleri farklı. 1 scop 44 gr 22 gr protein içeriyor. Bunun kaçta kacı whey, casein v.s olduğu belirtilmemiş. Ama kendi kişisel deneyimlerimden şu sonucu çıkardım. % 50 whey v.s ve emilim süresi 2-3 saat ise % 50 casein v.s ve emilim 4-6 saat ise 1 scoop ta 11 gr hızlı sindirilen whey proteini sunuyor. Bu antreman sonrası için bana yeterli gelmiyor. Ama gün boyunca ve uykuda, sunduğu protein bileşenleri ile amino acid ihtiyacını mükemmel bir şekilde karşılıyor. Ben antremandan sonra daha hızlı sindirilen Optium Nutrition whey proteinini 30 gr şeklide kullanıyorum. (antemandan sonra ki 45. dk anabolic sürecin kritik olduğunu düşünüsek daha hızlı etki edebilecek yüksek oranda bir protein tozu tercihim oluyor). Ama gün boyu dietime destek olmak amacıyla öğün aralarında Syntha 6 tercih ediyorum çünkü uzun süreler boyunca vucudun anteman sonrası amino acid ihtiyacı sağlıyor. Vucudu gün boyunca amino acidten eksik bırakmıyor ve sürekli bir anabolik sürecin sürmesine yardımcı oluyor. Bence çok kaliteli bir ürün mükemmel tadı var. Ama bir scop 44 gr toz 22 gr protein içerdiği için çabuk bitiyor ve fiyatı eğer yurt dışından getirmiyorsanız biraz diğerlerinden pahallı. Ama Musletech kullanıcısıysanız pekte fark etmiyor.

Son düzenleme: 10 Mart 2010
    Salash bunu beğendi.
  5. Rynx

Rynx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben antreman öncesi ve sonrası Nitro-Tech kullanıyorum elime Synth-6 gecti gece yatarken kullanayım dedim biraz hararet yarattı onun yerine Ultimate N. aoL kullanmaya başladım bir sorun yaşamadım

Salash bunu beğendi.
  6. LUDA

LUDA Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    peki hangi aromasını önerirsin?

7. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşa katılıyorum
    ben elite i fiyatından dolayı tercih ediyorum
    birçok kişi protein tozunu günlük protein ihtiyacını karşılama amacıyla kullanıyor ve ne yazıkki genelde whey kullanılıyor
    halbuki bu tip karışımlar çok daha etkilidir
    size tavsiyem bu ürünü yada Dymatize Elite 12H u kullanın, eğer daha ucuz birtşey gerekirse Dymatize Gourmet tercih edilebilir

Salash bunu beğendi.
  8. Salash

Salash Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Evet , Dymatize Elite Gourmet şu an hem kaliteli hem de makul fiyatlı bir üründür. Ben de almayı düşünüyorum. Çünkü BSN'nin her ürünü çok pahalı. Ayrıca bu tip karışım proteinleri tercih etmeniz gelişim açısından çok daha yararlıdır. Yani daha fazla kas kütlesine sahip olursunuz. Örneğin whey instant yani anlık bir çözümdür halbuki vücudun kas için ihtiyacı günün her dakikası proteinsiz kalmamasıdır.

9. abyss34

abyss34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bende syntha-6 kullanıorm suan ama bence protein tozlarında en iyisi daha doğrusu bende etkisini en iyi gösteren gaspari myofusion olmuştur

10. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ben whey i ve caseini ayrı kullanmayı tercih edenlerdenim. neyi ne zaman ne kadar aldığımıda biliyorum bu sayede... insan vücudu en çok dinlendiğinde gelişir. Hücre bölünmesi uzun süreçli bir iştir. dolayısıyla casein protein çok önemlidir gece. Whey bir anda patlatır, casein damla damla ihtiyacın olduğunca verir. whey damardan şırınga iğne, casein serum gibidir, yavaş yavaş yani...

Zer0 bunu beğendi.
  11. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    katılıyorum
    flex online da idi sanırım casein için anti katabolik whey içinse anabolik diyordu
    elbetteki ikisinin de iki işlevi de var ama casein uzun süre amino veridğinden böyle demek doğru olur

12. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    hatta bence para durumunda sorun yoksa, hiç whey almadan da olur... gün içersinde her iki üç saatte bir, bir ölçek casein ve sütü karıştırıp içersen bomba olur... böylelikle vücutta sürekli protein bulunur ve ziyan olmaz. Antreman önceside whey almaya gerek kalmaz.. ilerdeki projem bu

13. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Whey mantığı hızlı emilimdir. Antrenmandan sonra sadece casein olmaz whey desteğide gerekir.;)

14. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0

söylediğim şekilde yaparsan, vücutta dolaşımda sürekli protein olucağı için alman gerekmez.. alırsanda boşa almış olursun ;)

15. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Katılmıyorum. Sürekli casein aralak vücuda protein sokmak yerine, Syntha-6 veya sadece whey içerikli protein tozu alınır. Antrenmandan sonra içilir. Geriya kalan protein açığını da normal öğünlerden alaması daha mantıklı. Casein gün içinde sürekli alınması mantıksız. Zaten yemek yiyorsun sürekli. Casein gece yatarken alınan bir proteindir. Sebebi ise gece uykuda vücudu olabildiğince anti-katabolik etkide tutmaktır. Syntha-6 bence 2 protein tozunun ortasında çok başarılı bir protein tozu. Antrenman sonrası ve yatmadan önce kullanılabilir.

16. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    yatarken alınabildiğine göre gündüzde alınabilir. aynı mantık. O zaman geceleyinde saat başı kalkıp kalkıp whey içmek gerekir senin mantığınla... gece casein almanın sebebi, uyku halinde sürekli vücutta protein bulundurmak. E bende diyorum ki gündüzde al, gündüzleyinde vücutta sürekli protein bulunsun yeteri kadar

17. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Casein uyku kalitesini bozmadan vücudu sürekli tok tutmayı amaçlar. Gündüz zaten sürekli öğün yiyorsun bunun için pek gerekli değil. Ama beslenme düzenin yetersiz ve bozuksa bilemem. Ayrıca beslenmem yetersiz ise supplementlardan de yarar sağlaman güçtür, bu da ayrı bir konu. Eğer gece saat başı kalkıp whey içersen. İnan hayatın hem zindan olur hem de antrenman falan yapamazsın. Hormonlarıda pek iyi etkilemez. vs... Yani yapabileceğin en kötü şeylerden birini yapmış olursun. Sen sanırım benim demek istediğimi anlayamadın. Benim mantığım şu; Casein yerine sadece antrenmandan sonra hızlı emilim olduğu için whey kullanmak. Gece yatmadan da casein kullanmak. Caseini gün içinde tabii ki alabilirsin. Ama whey yerini pek tutmaz bence ;) yinede kişinin kendi tercihidir. Saygılar.

18. p.seco

p.seco Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ürünü öğün kaçırdığımızda alabiliriz. üstünde öğün yerine geçer yazıyor ingilizce. ayrıca gece için uygun sanırım.

19. wanderlei99

wanderlei99 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    vanilyalısı süper tat olarak :) şu ana kadar muscletech nitro tech, gaspari .optimum twinlap protein tozlarını kulladım ama en iyi etkiyi bsn de gördüm tavsiye ederim..

20. elk1979

elk1979 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Ben şunu merak ediyorum şimdiye kadar kullandığım protein tozları (optimum,weider,GNC,Hardline) tanecikleri büyüktü. Geçenlerde uzun emilimli protein tozu olarak Nanox orbilox aldım , toz çok ince un gibi . Acaba BSN veya Dymatize gibi markalarında uzun emilimli protein tozları böylemidir merak ettim yardımcı olurmusunuz?

Sayfayı Paylaş