Brandon Curry

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve cappi tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu adama yeni flex wheeler diyolar yabancı forumlarda..Daha yeni IFBB pro oldu..25 yaşında ve 1.73 boyunda..Ha bir de BSN'in reklamlarında oynuyor..

Ekli Dosyalar:

• br1.jpg
      br1.jpg
      Dosya Boyutu:
      77,8 KB
      Görüntüleme:
      1.321
    • 013.jpg
      013.jpg
      Dosya Boyutu:
      68,1 KB
      Görüntüleme:
      980
    • 026.jpg
      026.jpg
      Dosya Boyutu:
      71,2 KB
      Görüntüleme:
      1.010
    • 040.jpg
      040.jpg
      Dosya Boyutu:
      74,5 KB
      Görüntüleme:
      1.090
    • 143.jpg
      143.jpg
      Dosya Boyutu:
      84,9 KB
      Görüntüleme:
      1.047
    • 036.jpg
      036.jpg
      Dosya Boyutu:
      83,7 KB
      Görüntüleme:
      952
    Hymenalos ve D.Wolf bunu beğendi.
  2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Flex magazine'in muazzam genetiğinden dolayı luck bastard diye başlık atarak yayınladığı çok genç vg.cilerdendir..buna Phil Heath 'de dahil :)

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sırt ve bicepleri harika, cidden gifted bir vücutçu, boyu kısa sayılır günümüz standartlarına göre ama akıcı güzel bir fiziği var, bicepleri aşırı büyük bile denebilir ki konuştuğumuz şey biceps, asla fazla büyük olmaz, insan doyamaz derler ama bence onun bicepleri vücudun geneline göre büyük kalmış, Ronnie Coleman'ın acemilik yılları gibi, dilerim tüm vücudunu özellikle omuzlarını sırt ve biceps-önkol orantısını koruyarak büyütebilir, bakalım neler olacak bu genç adamdan?!

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kalemle çizilmiş sanki, vücudu çok güzel estetik bir vücut

5. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    kemikleri çok ince ve adonis kası bütün prolardan daha belirgin, gerçekten lucky bastard tanımına uyuyor

6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    allah bu siyahla irka öyle bi genetik vermiski adamlar her sporda bir numaralar valla

7. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    hatta adamların baldırlarında bizde olmayan bir kasları bile var :D

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yok daha neler.....

En azından yarışmalara sonuçlarına bakarak öyle herşeyde üstün olduklarını söyleyemeyiz, bir çok spor dalı var ki daha tek bir siyahi şampiyonu yok. Ayrıca bugün amerikalı zencilerinin geni %30 oranda beyaz ırkın genidir.

Dünya bilim camiasında siyahların üstünlüğünü savunan bir görüş ve karşıt görüş var ki ikisi de birşeyi kanıtlayamadılar henüz. Biri genetik olarak üstün diyor diğeri yok sosyal şartlar onlara hırs verdi diyor kimisi bambaşka birşey diyor.

Bırakalım bunları....

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bence zencilerin atletiklik oranı beyaz ırktan daha fazla, yani beyaz ırkın içindeki atletik insan oranı %10 ise zencilerde bence bu atıyorum %15'tir.
    Gerçi işte bu da karmaşık, zenci ama hangi zenci?

Afrika'dakiler mi?
    Karayiplerdeki mi?
    Kuzey Amerika'daki mi?

Karışmışlık oranları da değişiyor sonuçta.
    Amerika'ya gidenler çok feci obez, yürüyemeyen nice zenciler görmüşler, hatta obezlik sosyo-kültürel eksiklik nedeniyle zencilerde daha yaygınmış, ancak bu kötü örneğin dışında kalan zencilerinde genellikle çok fit olduğu söyleniyor.

Penis uzunluğu anlamında ve testosterone üretimi anlamında da zencilerin ırklar arasında birinci olduğunu okumuştum.

Konunun bir sürü boyutu var.
    Pek çoğunun tek şansı sportif başarı ile alacakları üniversite bursu ve profesyonel sporculuk olunca evet orta halli bir Amerikalıdan daha fazla bu işe odaklandıkları muhakkak.
    Ancak karşıt görüş olarak nüfusları daha az olduğu halde sporda bu kadar başarı kazanmaları da düşündürücü.
    Amerikan nüfusunun %13'ü zenci, ancak spordaki temsil oranları nedir bilemiyorum ama bir hayli fazla olduğu muhakkak.
    Eskiden derlerdi zenciler madem o derece üstün genetik olarak neden bazı sporlarda yoklar.
    Şimdi bunla dalga geçercesine bayanlar tenisinde abla kardeş williamslar gelmiş geçmiş en büyük şampiyonlardan ikisi oldular.
    Tiger Woods ise kesinlikle en büyük golf şampiyonu sayılıyor gelmiş geçmiş.

Yani ekonomik nedenlerle giremedikleri sporlara el attıkları zamanneler olduğunu görmüş olduk.
    Sırada yüzme var, ancak yüzmede yağsızlık dezavantaj, şampiyon zenci sporcularda yağ oranı çok düşük, yüzmede ise en elit yüzücünün bile yağ oranı sanırım %12-13'ün altında değildir, merak ediyorum acaba yüzmede zencilerin fizik yapısı dezavantaj mı?

Kanıtlanmamış olmakla birlikte ben özellikle amerikan zencilerinin genetik üstünlüklerine inanıyorum, açıklaması çok basit ama mantıklı.
    En sağlıklı ve güçlü afrikalılar gemilerle Amerikaya getirilmişler köle olarak bu nedenle tam anlamıyla fiziksel olarak seçmelermiş, elbette zaman içerisinde beyazlarla bir miktar karışmışlar, zaten karışmamış olsalar eminim daha da sağlam olurlardı.

Yalnız şunu da söyleyeyim, beyaz ırkın en elit, en tepe genetik örneklerinin zencilerin en üstünleriyle yarışamayacaklarını düşünmüyorum.
    Sonuçta en güçlü insan tipi (sanırım) neanderthal insanı beyazdı.
    Sıradan bir neanderthal günümüzün en güçlü insanının gücüne sahipti.
    Hatta resmi ve bilimsel olmasa bile düşüncesi ilgimi çeken, günümüzde o ırkın özelliğini taşıyan insanlar olduğunu okumuştum.
    Mesela Arnold Schwarzegger'in alnı geniş, alın kemiği çıkık, çenesi büyük, elleri kocaman, göğsü çok geniş, tabii bu bir saçmalıkta olabilir, ama sonuç olarak beyaz ırkın fiziksel üstün örneklerinin zencilerden geri kalmadığını düşünüyorum, mesele bana göre bu üstün örneklerin zencilerde daha sık görülmesi.

gaddarkemal bunu beğendi.
  10. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Soru: Uzun mesafe koşularında zenci diye tabir ettiğimiz siyahi sporcular üstünlüğünü yıllardır koruyorlar. Bunun vücut yapısıyla ilgisi var mıdır? Siyahi insanların beyazlara göre anatomik olarak üstünlükleri var mıdır? (Mehmet Çak)

Cevap: Araştırmacılar, atletlerin derilerinin rengiyle, başarıları arasında nasıl bir bağlantı olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Gerçekte, yalnızca atletizmde değil, Amerikan futbolu ya da basketbol gibi spor dallarında da benzer bir durum var. Bu spor dallarındaki oyuncular neredeyse % 80-90 oranında Afrika kökenli. Bu durumu açıklamak için gösterilen geleneksel neden, toplumsal etkenler. Bu argümana göre, Afrika kökenliler spora yöneliyorlar çünkü, ırkçılık onları diğer işkollarından ve toplumsal etkinliklerden dışlıyor. Ayrıca, dışlanmak ve bastırılmak onlarda, beyazlara oranla daha çok kazanma hırsı uyandırıyor. Elbette bu toplumsal gerçekliğin dışında, birtakım başka nedenler arayanlar da var. Bunlardan biri, ABD�li gazeteci Jon Entine. Entine�e göre, Afrika kökenlilerin koşmaya ve zıplamaya doğal bir yetenekleri var. Örneğin, atletizmde uzun mesafe şampiyonlarının çok büyük bir kısmının Doğu Afrika�dan, hatta Kenya�daki Kalenjin kabilesinden çıktığını söyleyen Entine, Kalenjin atletlerinin beyazlara oranla daha uzun bacaklara ve daha geniş akciğer kapasitesine sahip olmalarına dikkat çekiyor. Yanı sıra, kaslarda yavaş seyiren lif oranının yüksek olması nedeniyle, daha çok oksijen kullanma yeteneği gibi özellikleri olduğunu belirtiyor. Bunun tersi olarak, Batı Afrika kökenli olanlar, kalın ve "göze çarpan" kaslarıyla, geniş göğüs kafesleri sayesinde basketbol, Amerikan futbolu ya da kısa mesafe koşuları gibi anaerobik aktivitelerde başarılılar.
    Bu sporcuların, vücutlarındaki yağ oranı daha düşük, ağırlık merkezleri yukarıda, testosteron düzeyleri yüksek, kalçaları dar ve hızlı seyiren lif oranları fazla. Bu teze karşı çıkanlar, Entine�in tezindeki en büyük eksikliğin ırk ve nüfus farklılığı karmaşası olduğunu söylüyorlar. Bazı toplumlarda, kimi genlerin daha sık görüldüğü ve bu nedenle bunların diğer toplumlara oranla daha atletik ya da daha yetenekli sayılabileceği bir gerçek. Ancak, bilimadamları bunun "Afrika kökenliler koşmak için doğar" anlamına gelemeyeceğini söylüyorlar.
    Genetikçilerse, insanları derilerinin rengine ya da vücut şekillerine göre ayırmanın dışında, başka kriterlere göre de ırksal sınıflandırmalar yapılabileceğini belirtiyorlar. Örneğin, kan grupları, laktoz toleransları, orak hücreleri ya da diğer kalıtımsal etmenler, yeni ırk sınıflandırmalarında temel alınabilir. Kalıtımsal olarak, bunların hepsi ırk belirlemede deri rengi kadar değerli kriterler sayılıyorlar. Ancak Entine, kendi tezine uymayan kanıtları yok sayıyor. Batı Afrika kökenli olup, Kuzey Amerika�da ya da Batı Avrupa�da yaşayanlarla, Karaibler kökenli olanların birçok spor dalında başarılı oldukları bir gerçek. Buna karşılık, batı Afrika�da yaşayan Afrika kökenliler onlar kadar başarılı değil. Bu da, baskın olanın öncelikle kalıtımsal özellikler olduğu tezine ters düşüyor.
    ABD�de yapılan araştırmalar, beyazlar ve Afrika kökenli ırklar arasındaki karışmalar nedeniyle, Afrika kökenli nüfusun % 30�unun "beyaz" genlerden oluştuğunu ortaya koyuyor. Bir başka deyişle, Afrika kökenli ABD�li sporcuların genlerinin % 30�u "beyaz adam" geni. Bu durumda teze göre, Afrika kökenli ABD�li sporcular, Batı Afrika�dakilere oranla daha yeteneksiz olmalı. Ayrıca, her ne kadar Entine Batı Afrikalılar�ın atlamada beyazlardan daha yetenekli olduğunu iddia etse de, üç adım atlama, yüksek atlama, sırıkla atlama ve uzun atlamada Afrika kökenliler beyazlardan daha başarılı değiller. En azından yarışmalarda elde edilen sonuçlar, öyle olduğunu gösteriyor. Spordaki başarıyla, deri rengi arasında bir bağlantı olduğuna inanmayanların sorduğu ilk soruysa "Siz bugüne kadar Olimpiyat madalyası kazanan kaç Afrikalı pigme gördünüz?" oluyor.

Elif Yılmaz

TUBİTAK'ın dergisinden eski bir yazı.
    Eksiği var fazlası yok.

Karasan bunu beğendi.
  11. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    adonis kasları ön planda. serge nubretin bi arkadaşı vardı afrikalı onunda adonis kasları böyleydi.

12. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    yok daha neler ,birakalim bunlari gibi cok bilmis bir konusma yapmissin.ama karasaninda dedigi gibi atletiklik oranlari beyazlara göre daha cok.avrupada bi cok arkadasim oldu zenci adamlar 2 ay body yapiyo ve 1 yil yapandan daha cabuk geliiyolar,ayrica bi cogu hic bu sporu yapmadan bile bi cogumuzdan daha iyi bir vücuda sahip oluyorlar.ve halen sözümdeyim adamlar bi cok sporda beyazlardan cok daha iyiler.bu bi gen olayimi yoksa hirs meselesiyle zamanla degisen karaketeristik bi degissimmi bilmiyoum ama adamlar bi cok sporun hakkini veriyorlar.basket body atrletizm bunlardan bi kkaci

13. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Asırlar boyu amelelik yapan bir ırkın genetik olarak spora yatkın olmasını anlayabiliyorum.

Ancak aynı özelliklere sahip beyazlarda var, siyahlarda daha çoksa dediğim gibi bu köle olmadıkları dönemlerde bile afrikanın çayırlarında aslandan filden kaçtıkları içindir. Yani bu adamlar tarımdan çok avcılıkla hayatlarını sürdürdüklerinden bugün genetik oalrak bizden daha yatkın değillerdir ancak bizden daha çok yatkın adamlara sahipler.

Birisi tutupta zenci hayranlığı yapar gibi;

Allah ne genetik vermiş
    her sporda bir numaralar derse ardından bir de "valla" derse.

Bende yok daha neler derim, bırakalım bunları derim.
    Böyle demeye de devam edeceğim.
    Zenci arkadşalarınız kadar başarılı olan beyazlar tanıyorum benden ne yapalım? 2 ayda body'den sonuç almak zencilere mahsus mu?
    Yukarıdaki uzun yazıları okursa bu olaya yapılan bilimsel yaklaşımları da görürsün.

Ne yapayım şimdi senin zenci arkadaşın 2 body yapıp iyi sonuç alıyorsa. Bu onları tüm spor dallarında 1 numara yapmıyor.

Ata sporumuz güreşte kaç zenci şampiyon vardır?
    Kaç tane beyaz şampiyon vardır?

14. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    hayatta gördüğüm bi zenciden örnek vermek istiyorum, izmir karabağlarda zenci bir aile var, geçen gün bu ailenin yaklaşık 45-50 yaşında olan babasını gördüm. adam o yaşında 45 cm civarı kollara, ve benden daha yağsız bi göbeğe, v yapısına, yani üçgen yapıyA sahip.
    gaddarkemal, sen bu adamların sportif üstünlüklerine inanmıyorsan, bu amcayla tanışmanı isterim :D

15. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İyice off-topic oldu, zenciler mi beyazlar mı kapışmasına dönüşecek yakında:)
    Gaddar, kendinden nasıl oluyor da bu kadar emin konuşabiliyorsun anlamak mümkün değil..Aslanlar ve filler afrikanın her yerinde yaşamıyor, ha eski zamanlarda yaşıyor olsalardı dahi, dünyanın başka yerlerinde vahşi hayvanlar yaşamıyor muydu?Hayat şartları bütün ırklar için zor olmalı eski zamanlarda..
    Kaldı ki bu söylediklerin sadece bilim adamlarının tahminleri yani hipotez, kısaca kanıtlanmış bilgi değil..Darwinin evrim teorisinden çıkma..

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bende Kemal'in geçelim bunları lafına katılmıyorum ama tartışmaya bir faydası olmadığı için o sözün üzerinde durmadım.
    Sivaslı senin dediğini Ahmet Enünlü'de demişti, Serge Nubret'in Fransa'dak salonunda idman yaptığı dönemde orada idman yapan zencileri incelemiş, 6-7 ayda çok uzun yıllar vücut çalışan beyazların fizik yapısına kavuştuklarını gözlemlemiş, hatta diyordu, omuz ve triceplerinin yerleşimi farklı, tricepleri bizde yaygın olan şekilde hemen omuzla iç içe değil, daha aşağıdan başlıyor, yani omuz top gibi, bu bitiyor, alttan triceps başlıyor ve tabii bu da vücudu çok daha zengin gösteriyor, akıcı bir görüntü yaratıyor.
    Haaa, bu yapıda beyazlar da var, mesela muhteşem omuz ve tricepleri ile Mike Mentzer, onda da bu durum vardı ama işte zenciler kadar sık görülmüyor beyaz adamda.

Aslında insan ırklarını anlamak için antropoloji bilimine yönelmek lazım, çok keyifli bir bilim gördüğüm kadarıyla.
    Mesela Güney Amerika'daki engin Ant Dağlarında yaşayan insanların göğüs kafeslerinin çok geniş ve ciğer kapasitelerinin yüksek olduğu belirtiliyordu.
    Bu tür adapatasyon-genetik modifikasyonlar tabii 1-2 kuşakta olmuyor, genetik bir hal alması çok uzun sürede oluyor.
    Şu var, sıradan bir ciğer kapasitesinde birisi Ant Dağlarına gitse, orada elbette kendi potansiyelinin üst sınırlarına ulaşır, ciğerleri gelişir ama olabileceğinden çok değil, işte çevrenin sürekli etkisi doğuştan gelen genetiği etkiliyor.

Genetik zaten bu yüzden şans işi, yani binlerce yıldır kuşaktan kuşağa zorunluluk nedeniyle geçen üstün özellikler modern çağda gerekli olmadığı halde genetik şanslının emrine amade oluyor.
    Antlarda şekillenmiş genetik yapısı olan bir insan dümdüz bir şehirde büyüse ve ciğerlerini zorlamasa bile dev göğüskafesi ile doğabiliyor.

Tabii göğüskafesi somut bir özellik olduğu için onu dedim, ya da kasların yapısı, laktik asit toleransı, ciğer kapasitesi ve daha bir sürü özellik.

Fiziksel olarak zenci hayranlığı bence olmayacak birşey değil, yani en seçme kölelerin torunları olan zencilerin fiziksel üstünlüğü gözle görülür birşeyse buna neden hayranlık duyulmasın ki?

Vücut geliştirmeye gelecek olursak, bir önceki mesajımı destekleyen bir örnek vereyim, zencilerin nüfuslarına kıyasla yenetek oranı daha fazla olabilir demiştim, ancak Arnold Schwarzenegger, Mike Mentzer, Lou Ferrigno, Samir Bannout'a baktığımızda beyaz ırkında üstün örneklerinin Sergio Oliva'yı konu dışında tutarsak zencilerden geri kalmadığını görüyoruz.
    Sergio Oliva gerçekten milyarda bir gelecek bir genetik lotonun sonucu, bence bu renginden çok şansının bir sonucu, o kadar kusursuz bir genetiği olması zenci olmasından kaynaklanmıyor, belki o milyarda bir genetik loto gene birisine çıkar ama bu sefer beyaz olur.
    Sergio Oliva'yı ben renginin dışında ayrı bir tür olarak görüyorum bunu belirtmem lazım!

17. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    karasan sana bu yazindan dolayi saygilar.ve tesekkür ediyorum..adamin biri cikioyr bana zenci hayrani diyor ne alakasi var anlamadim ama yasinin 22 olmasina ve böyle olaylarda cabucak sinirli tepki göstermesinin yasindan ileri gelen tecrübesizlige veriyorum..ben almanyada yasiyorum ve bir cok zenci taniyorum dedim.ve yüzde yüzü olmasa bile bi cogunun vücudu biz beyazlara göre daha atletik.ayrica avrupada yasayan hic bir siyahi tenli de fil zürafa tavsan kurt gibi hayvanlar kovalamiyorlarda onlardanda kacmiyorlar,hayret hayatlarinda böyle attan kurttan filden bile kacma sporu olmadigi halde yinede adamlar gayet sportif neden acaba...bilseydim bence protein karbonhidrat creatin le ugracagima bi yaz sezonunda türkiyeye izine gelecegime afrikaya gider ormanda fil kovalar 3 ay sonra 50 cm kolla geri dönerdim :) biosa zaman harcamisiz yani spor salonlarinda yillarca halbuki tek ihtiyacimiz bir fil ve onu kovalayacak bir spor ayakkkabiymis..neyse ahmet en ünlü bile bu konuda yorumunu yapmissa benim diyecek biseyim yok.herkese saygilar..

18. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bir kere cappi biraz tarih öğren ki tarihi konularda söz söyledikten sonra pişman olma. Sen tutupta mağara devrine gitmişsin sanki, evet karanlık çağda bütün ırklar için yaşam zordu ancak dünya karanlık çağ dediğimiz çağdan çıkıp yaşam tarzını değiştirdiğinde afrikadaki siyah ırkta neredeyse hiçbir değişim olmadı. Yalnız bu konudaki iddialara kanıtlanmış bilgi değildir demene katılıyorum, siyah ırkın üstün olmadığı kanıtlanmadığı gibi üstünlüğü de kanıtlanmış değil. Şunu kabul ediyorum, evet bugün dünyada vücut gelişmesine yatkınlık olarak oranları bir çok milletten üstün. Ancak onlar kendi vücut güzelliklerini ortaya çıkarmak için gerekli imkanları batıda bulabildikleri için bunu anlıyoruz. Bende iddia ediyorum, kaliteli kas olsun, gelişmiş kas olsun bizim milletimiz 200 sene önce 50 sene boyunca yaşadığı kıyıma, bu kıyuım yüzünden döl verememiş gelişmiş bireylerine rağmen spora çok yatkın bir ırktır. Bugün Türk dendiğinde sadece Türkiye Türklerini de düşünmeyin, Türk Dünyası'nın bütün Türkleri birbirleriyle akrabadır. Bugün sağlıklı ve güçlü vücut örneği habersizce taşıdığı genler işlendikçe ortaya çıakcak nice Türk vardır. Buna inancım tamdır.

Dünyanın heryerinde vahşi hayvanlar yaşıyordu ama çinliler yunanlılar falan tarıma ve hayvan yetiştiricliğine dayalı bir beslenmeye sahipti.

Afrikadaki kadar avcılığa dolayısıyla fiziksel kapasiteye dayalı bir beslenme alışkanlığı hangi toplulukta olmuştur.

Bizden örnek vereyim, biz göçebe olduğumuz halde avcılıktan ziyade hayvan yetiştirerek besleniyorduk.

Her insan bugün binlerce yıl önceki genlere kadar giden bir gen geçmişine sahiptir. Anlatmak istediğim buydu. Anlayanlar içinde gayet açık anlattım.Bu aslana file neden bu kadar takıldınız anlamadım ben zencilerin kabile yaşantısını anlatmak için öyle bir cümle kurdum.

İşi dalgaya alarak benim iddiamı güçsüzleştiremezsin sivaslı, yazın türkiyeye geleceğine afrikaya gidip filden kaçarak vücut yapayım demek benim iddiamın saçmalığından ziyade senin anlayışındaki yetersizliği ortaya çıkarmış.

Ben genetik özelliğin köklerine gidince bunun temellerinde eski yaşam alışkanlıklarının etkisinden bahsettim.

Sen bugün almanyada amerikada hiçte avcılık yapmadığı halde sağlam bir vücuda sahip zenci görüyorsan bunun temelinde bin yıl önceki avcı atalarının etkisi vardır demek istedim.

Serge Nubret'in tespiti doğrudur, ancak bu iş genetik tarihlşe açıklanır. Bende bundan bahsettim. Şimdi karasan'ın verdiği bilgiler güzel ancak sivaslı sen hiçbir bilgi vermiyorsun tutup sağda solda gördüğün zencilerden yola çıakrak ortaya iddialar atıyorsun.

Ben sana sağdan soldan değil kendimden örnek vereyim, benim vücudumda spora başlamadan önce dahi birçoklarının güzel bulduğu biçimde kendiliğinden bi yere kadar gelişmişti. Kas olsun oran olsun şekil olsun. Benim de çatım çutum herşeyim güzel, o halde zayıf veya şişman biçimsiz vücutlu 1000 tane zencinin arasına benim gibi 50 tane adamı koysan onlarda bu sefer "bu beyazlar spora bizden daha yatkın" derlerdi.

Sizde sporcu zencilere bakarak, sağlıklı ve sportif zencilere bakarak bir yere varmaya çalışıyorsanız tek varacağınız yer böyle boş beleş iddialar olur. Gidin tipsiz, sümsük zencilere bakın biraz da. Ha tekrar edeyim oranları bir çok beyaz milletten üstün yani 100 fransızdan 10'u sağlıklı ve güçlü ve şekilliyse, bu siyahlarda 20'lere varsın 30'lara çıksın. Ayrıca karasan'ın dediği seçme köleleri getirmekte bu oranın böyle yüksek kalmasında etkilidir. BUnu da göz ardı etmemek lazım.

sivaslı bu yazımda son sözümde sana;

"adamin biri cikioyr bana zenci hayrani diyor ne alakasi var anlamadim ama yasinin 22 olmasina ve böyle olaylarda cabucak sinirli tepki göstermesinin yasindan ileri gelen tecrübesizlige veriyorum"

Demişsin. Birincisi ben sana zenci hayranı demedim, demem, demek istesem derdim. Ama böyle birşeyi haketmediğini düşündüğüm için demedim. O yazıma dikkat edersen "zenci hayranı GİBİ" dedim özellikle kırmızı yazdım ki zenci hayranı demediğimi anla. Ama anlayamamışsın.

Yaşımdan bahsederek bel altına vurmak istemişsin tabi bel altından vurduğunun farkında bile olmadığına eminim. Öncelikle akıl yaşta değil baştadır bunu bileceksin, hayat tecrübeside yaşla doğrudan orantılı olsa da gen ç yaştakiler tecrübne edinmedi diyemezsin bana dediğin gibi, çünkü saçma olur.Tecrübede yeterli değildir ayrıca, tecrübelerden ve başkalarının tecrübelerinden yararlanabilmek önemlidir.Ayrıca çabucak sinirlendiğim falan da yok. Ayrıca bende dahil birçok forumcu bu sitede 15 yaşındaki gençlerle yaşlarını gözardı etmelerini gerektirecek her konuda karşılıklı yazışıyor.

22 yaşında neler yapmış insanlar vardır, sana yüzlerce örnek verebilirim.

Ama yerli örnek vermemek lazım, sana bir avrupalı örnek vereyim; İngiltere'de 1783 yılında 24 yaşında olan başbakanı kimdi ona bak.

Ayrıca bugün benim yaşımda sıradan vatandaşlara bile devletimiz güvenip kaç milyon dolarlık şeyleri emanet ediyor biraz da ona bak. Yani bu yaşı küçümsemekle "engin tecrübe ve bilgilerini" ortaya koymuşsun.

19. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Gaddarkemal, düşüncelerini açıklayıcı ve anlaşılır biçimde yazman güzel, paylaşıma katkıda bulunuyorsun, öyle görünüyor ki kurallara da gayet uygun yazıyorsun..
    Ancak, yazılı olmayan bazı kurallar da var..Sen bu kurallara hiç mi hiç uymuyorsun!!

Birincisi, görüşlerini savunurken başkasının fikirlerine saygı duy, her zaman tahrik edici cümleler kuruyorsun, bu yüzden üyeler doğal olarak kendilerini savunmak durumunda kalıyor ve başlıklar hep konu dışına sapıyor..
    Hatanı kabul ediyorsun, ancak düzeltmek için hiç bir çaban yok, yine ahkam kesiyorsun, yine başkalarının fikirlerini, görüşlerini aşağılamaya çalışıyorsun..
    Sadece bu başlıktaki yorumlarına bir bak, bana git tarih öğren demişsin, sivaslıya da anlayışın yetersiz demişsin..Yine kendini haklı çıkarmaya çalışmışsın..

Bilgiçlik taslamayı bırak artık..Bunu senden önce yapacak çoook kişi var, bunu da anla..Umarım hatalarından ders çıkarabilirsin..Saygılar..

20. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cappi, ben düşüncelerimi paylaşırken gerçek hayatta olsun forumda olsun genellikle düşündüğümü düşündüğümü gibi söylerim. Gerçek hayatta da eğer karşımdaki insanın özel bir durumu yoksa 50 yaşında olsun gene "anlayışsızsın" derim, eğer öyle olduğunu düşünüyorsam. Bunu saygısızlık oalrak algılayan adamla da zaten işim olmaz. Bunun saygıyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Sana da tarih öğren derken, gerçekten tarih öğren diyorum çünkü ikidir tarihi bilgi gerektiren konularda hatalı yorumlamalarda bulunuyorsun. Şimdi sen bana tutup git tarih öğren desen eyvallah derim çünkü benimde bilmediğim konular var ama bildiğimi de söylerim, bilmeyene de git öğren madem derim.

Hatalarım yok mu? Dolu, bir sürü...Var yani ben hatasızım demiyorum, ha sende bazen güzel uyarıyorsun bunun içinde gerçekten sağol. Ama işte Misal Karasan gibi insanlar vardır adama küfür etse karşısındaki adam memnun olur, öyle tatlı mesajlar yazabiliyor. O da bir yetenek. Bende teşekkür etsem karşımdakini yine memnun edemem.

Şu da var, biz bir konuya girdiysek artık seni beni unutacağız, konuya odaklanacağız. Ben anlayışsızlık ediyorsam sen bana anlayışsızsın diyeceksin, gerçek buysa. Söyleyeceksin. Ya da gerçekten düşündüğün buysa bunu söyleyeceksin, gerçek olmasa bile. Küfür mü ediyorum ben ? Allah korusun. Yani lafın gelişi birşey anlatırken küfür kullanılabilir ama bir insana karşı bir küfür etmek kabul edilemez birşeydir. Yani sert kelimeler kullanmakla, edepsizlik etmek arasında fark vardır. Karşı düşünceleri aşağılamak güzel bir davranış olmasa da olağandır. Her düşünce bir başka düşünceyi dile getirmese dahi aşağılar. Biz dile getirmişiz yani çok mu? Kimseyi aşağılamadım, estağfurullah.

Tekrar ediyorum, ben kimseyi aşağılayacak adam değilim, ben kimim ki birisini aşağılayayım. Burada en başta ben olmak üzere hişç bir Allah'ın kulu hiç kimseyi aşağılayamaz, buna hakkı yok. Aşağılamak bambaşka birşey. Ben anlayışsızlık ettiğini düşündüğüm kişiye anlayışsızsın diyorum ne var bunda ? Bak sende bana ne güzel bir sürü iddiada bulunmuşsun, ben birşey diyor muyum? Gayet saygılı bir yazı bence, beni de davranışımı da uygun görmesen de saygı çerçevesinde yazmışsın.

Şimdi belki sen şaşıracaksın ama ben sivaslı'ya saygı duyuyorum, sivaslı misal diyelim benim akrabam olsa bayramda elini öperim. Sonra oturup konuşurken anlayışsızsın derim. Varsın kovsun, dövsün, sövsün ama öyleyse bende bunu yüzüne söylerim.

Ha üslubum biraz ...ktan galiba, bende bazen öyle düşünüyorum ama başka türlü de kendimi ifade edemiyorum ki. Başka türlü yazmaya kalkınca benden o kadar uzak oluyor ki yazıya bakıp "bunu ben mi yazdım ? " diye şaşıyorum. Bende böyleyim.

"Bilgiçlik taslamak" bilmediğin konular hakkında bilir görünmektir, "bilgiçlik" iyi birşeydir, bilmektir. Ama bilgiçlik taslamak zıt anlamdadır. Bende biliyorum ki ya da biraz bildiğim var ki yazıyorum. Neyi bilmeyipte bilir gibi görünüyorum? Ben tutup ta sterodiler kısmına girip "onu kullanma, bunu kullan ama" mı dedim millete, bilmediğimiz yerde susup öğrenmeye çalışıyoruz.

Yani evet bu forumda bilgiç var ama bilgiçlik taslayan pek olamaz.

Sana bir bilgiçlik örneği:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=114567&postcount=1
    Bak bir de bilgiçlik taslama örneği:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=144359&postcount=21

Şu konudaki söyledikleriniz yüzünden ne sana ne başkasına saygısızlık etmem, anlayışsız ettin derim, onu bunu öğren, sa.çmalama derim ama saygısızlık etmem. Ben size saygı duyuyorum hatta ister inanın ister inanmayın ben size saygıyla birlikte sevgide duyuyorum. Sizi seviyorum, insansınız, aynı milletteniz, kaygılarımız, duygularımız, neşelerimiz sevinçlerimiz üzüntülerimiz benzer hatta yer yer aynı vb. Bir çok sebepten bu forumdaki herkese önyargılı bir sevgi duyuyorum.

Farkındayım konuyu off-topic ettim iyice, ama neden bunu bile bile yazdım? Yeri gelmişken birbirimizi tanımak için yazdım, ben ne bu forumu ne de forumdakileri iyi tanıyorum ama bu tip yazılarla birbirimizi tanıyabiliriz.

Hepinizi de saygılar, seninle sivasli'ya özellikle saygılar.

Berkthagar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş