Boyun Düzleşmesi ( Yardımlarınızı Bekliyorum )

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Emrah Yaşlı tarafından 10 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Emrah Yaşlı

Emrah Yaşlı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Yaşım 27 Ben hayatının çoğu dönemin de kilolu yaşamış bir bireyim. Son 2 senedir kilo vermeye çalışıyorum yaklaşık 19 kilo'da verdim. Derken Son zamanlar da aşırı omurga boyun bel ve eklem ağrılarım oluşmaya başladı. Hatta bazen dayanılmaz ağrılar. Hastaneye gittim 5-6 derece skolyoz ( ki sorun teşkil etmezmiş ) Ve Boyun düzleşmesi olduğunu öğrendim. Şimdi beni burada rahatsız eden olay boyun düzleşmesi. Nedeni ise şu, Ben son 3 haftadır ilk kez ağırlıklara girmeye başladım ve çok sevdim. Günde 30 dakika kardio 45 50 dakika Ağırlık yapmaya başladım. Evet ağrılarım oluyor hele Atreman sonrası Omurga ve Boyun ağrılarım.. Ama dedim ya hoşuma gitmeye başladı ilk kez spor acı da verse. Fakat boyun düzleşmesinde kesinlikle kol,bel,omuz zorlayacak ağırlıklara girilmemesi gerek diye yazılar okudum. Keza doktor da ağır kaldırma dedi. Bilgili olan biri var mı ne yapmam lazım devam etsem boynumda öne doğru eğilme olur mu yada ağrılar daha da ilerler mi yada daha kötü şeylere sonuç doğurur mu ??. Yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler Şimdiden.

Sayfayı Paylaş