Boyum uzamazmı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bitmez27 tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. bitmez27

bitmez27 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Benim gibi 16 yaşında olan çoğu ark. Aklına gelen ilk soru fitness boyun uzamasını engellermi .
    Forumda okuyorum her kafadan bir ses 18 yaşında başla diyen 15 den sonra başlayabilirsin diyen var
    Boyun uzamasını engelliçek hareketler ( sguat vb) hariç çalış diyen var
    Çok kararsızım ve korkuyorum boyum uzamaz diye lütfen yardım

GT-S5660 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Savino89 bunu beğendi.
  2. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    14 yasinda basladim 15 imden 6 ay aldim suan yani 15 bucuk yasindyaim basladigmda 1 72 felandim suan 1 78 felandirim bilemem belkide etkilemistir birazda olsa ama ben okadar boyu takmiyorum onemli olan hacim diye dusunuyorum ne kadar kafaya takmassan okadar iyi uzar bence :D

3. Berkayce

Berkayce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok fazla sorun yaratacağını sanmıyorum boy daha çok genetiktir. Ama yinede güvenmiyorsan boyunu engelleyecek hareketler hariç çalış

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    16 yaşındayım açıkçası bende halter vs kaldırmadığımız sürece etkilemez diye düşünüyordum taki kenzo ve birkaç kişiden duyduğum görüşlere şaşırdım genç ve fitte boy uzamasını etkilemez diyor gerçektende artık bilgili bir kişinin kesin bir yazı yazması gerekiyor . Forumu araştırırken flexorunda eskiden omurgaya etki etmicek hareketleri küçük yaştakiler için vs paylaştığını gördüm demekki kesin olarak boyla alakasız diyemiyoruz . Net bir bilgi gerekiyor her kafadan farklı ses çıkıyor .

5. Berkayce

Berkayce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben şahsen 14 yaşındayken dumbelllarla birçok hareket yapıyodum ve boyum 1,77 civarıydı şuan 18 yaşındayım ve boyum 1,85 kısaca çok kasmadığın sürece sıkıntı olmaz

Savino89 bunu beğendi.
  6. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    Benim bu konu hakkında bilimsel bir bilgim yok fakat sadece kendimden örnek verebilirim.Ben ilk 16 yaşında salona gittim ve gittiğimde her türlü hareketi yaptım o zamanlar boyum 173 civarı idi şuan 19 yaşındayım boyum 179 oldu ailemde en uzun boylu 170 ben uzamamı spora baglıyorum.Çünkü spordan sonra düzenli beslenme ve dinlenme ve tabiki antrenman devreye girince vücuta olumlu etki yaptı bence yapar da.Benim aklımın almadıgı ağır kiloda omuz pres yaparsan veya squadı agır kıloda yaparsan boyun kısa kalır veya uzaması durur bence bu tamamen saçmalıktan ibaret insanlar mantığıyla hareket etmemeli eger her yaptımız agır squad eklemlerımıze cok buyuk bır baskı verseydı yanı boyumuzu durduracak kadar o zaman barfıks cubuguna asılıp ayamğııza kılo baglamamızda boyumuzu uzatıcaktı.Yani ikiside saçma bir düşünceyken insanların squad yada omuz pres boyu kısaltır gıbı yorumlar yapması benım garıbıme gıdıyor tam tersi bence her yaptıgmız squad buyume hormunu tetıkleyecegı ıcın boyumuzun uzamasında yardımcı olur.Tabi yine söyleyeyim bu benim düşüncem :)

Savino89 bunu beğendi.
  7. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    beslenmen nasıldı iyi besleniyormuydun
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Aralık 2014 ---
    Aslında dediğin mantıklı barfiks ve ağırlıkla güzel örnek vermişsin . Benim squat yapmamamın sebebi genetiken zaten yağlar bende direk kalça basene gidiyor bulktayım zaten birde squat çalışırsam fazla abartmış olucam . O yüzden üst bölgeye ağırlık veriyorum

8. Berkayce

Berkayce Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Beslenme konusunda bi özen göstermiyordum canım ne istiyorsa onu yiyorum tabi beslenirken aşırıya da kaçmamak lazım birazda metabolizmana bağlı

9. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    bitmez27 bende senle aynı dertten muzdaribim ve 15 yaşındayım.. Ben şahsen boyum istediğim boya gelene kadar vg yapmicam, flexor hoca bir yazısında diyorki kaslar, lifler, tendonlar sertleşeceginden dolayı boy uzamasını olumsuz yönde etkiler yazıyordu.. Şimdi çoğu kişide yaşadiklarini anlatıyor şu yaşta başladım bukadar uzadım diye, aklımada şey geliyor vg yapmış 1 senede diyelim 8 cm uzadı vg yapmasaydı 10-12 cm falan uzardı ihtimali geliyor prof. ların bu konuda bilimsel bi aciklama yapmasi gerek..

10. arif emir arslanturk

arif emir arslanturk Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    bak kardesim bilimsel aciklamasi su boy uzamasi yuzde 75 genetik yuzde 25 beslenme uyuma vs benim abimin buyu 23 yasinda vg yapmadi benle ayni suan 1 78 babam tas catlasa 168 170 annem 1 65 ben 15 yasinda 178 im 80 kiloyim 1 bucuk senedir vg yapiyorum 1 bucuk senede 8 cm felan uzadi boyum heralde malum ergenlik ama haklisin ben boyu fazla onemsemem squat vs girdim belkide onlarda etken olmustur dicem boyum kisa deil ee genetik kisa boy uzun yuzde 25 mi beni anamdan babamdan 10 cm uzun yapti bence bu olayda bi sacmalik var 15 yasinda 15 cm uzunum annemden babamdan 23 yasindaki abimden he gel gelelimki sinif ortalama boyuna gore ortalardayim sana diyecegim benim gorusum yemegini ye sporunu yap kafaya takma uzarsin :)

Savino89 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş