Boyum kısa kaldı.

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve flightattendant tarafından 6 Haziran 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. flightattendant

flightattendant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,

Konuyu buraya açma sebebim biraz sağlıklada ilgisini olduğunu düşünmemdi.Yanlış yere açtıysam affola.

20 yaşındayım(2 ay sonra 21) çocukluk ve ergenlik yaşlarında pek aktivite yapmazdım.

Şuanki boyum ölçümlerime göre 1.68 çıkıyor.Peder bey 1.76 annem ise 1.62 civarında.
    İnternetten genetik boy hesaplamaya ( ne kadarı doğru ne kadarı yanlış bilemiyorum ) çalıştığım zaman ortalama 1.75 olmam gerektiği yazıyor.İlla 1.75 olmasa bile 1.72 yada 1.73 olsun veya 1.70 bile olsun önemli değil fakat çok kısa kaldım.Biraz araştırmalarıma göre büyüme hormonu eksikliğinden falan olabileceğini duydum.Benim sorum ise;
    1.Sizce boyum neden böyle kısa kalmış olabilir.
    2.Büyüme hormonu tedavisi hakkında bilginiz varsa paylaşırmısınız.

Başka bir etken olabileceğini düşünüyorsanızda eklerseniz sevinirim,eminim benim gibi bu konudan muzdarip olan çok arkadaşım vardır.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Maddi sıkıntın yoksa, seni 2-3 yıl sonra ABD deki bir arkadaşıma yönlendirebilirim. Ameliyatla boy uzatıyor. Harvard mezunu bir doktor kendisi...
    Ama 22-23 yaşından küçüklere yapmıyor. Ameliyatla uzatıyor ama klasik kemiği kır parçala yöntemlerinden biraz daha naif ve acısız bir yöntem.Ameliyattan birkaç saat sonra evine gidebiliyorsun. Yılda 15-20 cm lik uzama sağlanıyor.

Yani, dert etme. İleride boy uzatma operasyonları diş dolgusu, diş nakli gibi falan olacak. Yaygınlaşacak...

Daha ciddi sorunlara yönel hayatında. Sevdiklerinle geçirdiğin her güzel anın keyfini çıkar.. Bir daha yaşayamayacaksın o anları. Geri kalan sorunlar çözülür, çözülüyor.

Sayfayı Paylaş