1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Boyum 1.70. Kilom 53,5 kg.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve cenkyildiz tarafından 8 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    27 yaşındayım. Boyum 1.70. Kilom 53,5 kg.

Bir kaç aydır forumu takip ediyorum.

Kendimi bildim bile aynı kilodayım ve kilo almak gibi bir derdim de pek olmadı. Çok fazla iştahım olmadığı için sanırım hep aynı kiloda kaldım. Artık biraz değişimin sırasının geldiğini düşünerek bir haftadır bir fitness salonuna başladım.

Şu anda hocanın bana verdiği programı uyguluyorum ve salona iki günde bir gidiyorum. Yemek yemeği elimden geldiğince artırmaya çalışıyorum. Amacım 60 kilo civarına çıkmak ve kas yapımı artırmak. Her ay yeni fotoğraflar eklemeyi düşünüyorum. İleriki zamanda yani gelişim sürecinde de sizin yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

• 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      58,4 KB
      Görüntüleme:
      3.183
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      63,1 KB
      Görüntüleme:
      2.043
  2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Cenkyıldız resimlerini sadece bu başlıkta paylaşmanı tavsiye ederim senin konun olsun bu karışmasın..Spora başladığın içinde tebrik ederim bu sporda zayıf olmak kilolu olmaktan daima daha avantajlıdır..Boyuna göre kilon düşük biraz kilo almaya başlayınca antrenmanla beraber çok daha iyi olacaktır kolay gelsin..

3. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Göbek bağlamadan kilo alırsan güzel olur. Ama bu çok zor oluyor.

4. BodYiqiT

BodYiqiT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    hayırlı olsun yolun başındasın unutma sabırlı ve iradeli olmasılın bu sporu devam ettirmek için..

5. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    o kadarda zor değil korkutmamak gerek ilk baştan mesela ben 3-4 kilo aldım göbek değil üstüne karın kası ekledım iyice konuyu açan arkadaşım sende iyi beslenırsen idmanları aksatmazsan bunu başarabılırsın

smltncr bunu beğendi.
  6. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Mesajlar için teşekkürler. Gelişmeleri ben de merak ediyorum.

7. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Aynen ben de 15 ayımı doldurdum sayılır ve arkadaştan daha da zayıftım. 14-15 kilo almama rağmen göbek yapmayı bırakın karın kası yaptım ve yağ oranım %5ler civarında.

Ama bu biraz da insanın yapısı ve beslenmesi ile ilgili birşey, kimileri hızlı kilo alıyor ve bunun yarısından çoğu yağ olduğu için göbek yapması normal.

Bence yağlanarak hızlı büyümek yerine yağsız ve yavaş büyümek daha mantıklı.

Suçicek bunu beğendi.
  8. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kesinlikle.
    azar azar kontrollü bir şekilde gidilmesi gerekir.
    ayrıca şu konuda yine doğru söylemişsin bu biraz yapıya bağlı kımı insanlar çabuk yağlanır kımılerı ne yerse yesin yağlanmaz.bende 2. seçenektenim ne yersem yiyim yağlanmıyorum kolay kolay.2. seçenekte olan insanlar çabuk yağlananlara göre karında daha avantajlıdır.

9. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cenkyıldız bende bir küsür sene önce başladığımda 61 kilo %8 yağ oranım vardı şu an %12 yağ 75 kiloyum. Ayda ortalama 1kilo bilemedin 2 kilo aldım en fazla. Ömür boyu spor yapmayı düşünürsen çok aceleci davranmazsın.

10. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tekrar merhaba,
    Vücut geliştirmeye başlayalı tam bir ay oldu. Her ay fotoğraflarımı yükleyeceğimi söylemiştim. İşte 30 günlük çalışmanın sonucu.
    Salona gün aşırı gittim ve hocanın verdiği programı bayram tatili hariç eksiksiz uyguladım. Günde 5 öğün yememi söyledi ama ben 3 öğün bile yemeyen biri olarak ancak 4 öğün yapabildim. Tam 3 kilo aldım ve şu an 56,5 kiloyum. Çalıştığım için ikindi vaktinde dışarıdan yemek söylüyordum (Burger, Kentucky tarzı) Maalesef bunlar bende biraz göbek yaptı. Bundan sonra daha az yağlı şeyler yemeye çalışacağım.
    Tabiyki 30 gün çok kısa bir süre olduğundan vücudumda çok değişiklikler olmadı. Biraz kilo ve biraz da kol ve göğüslerde değişim olduğunu düşünüyorum.
    Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

11. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bu sporda önemli olan süreklilikdir. bırakmadan devam etmen lazım

12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    ben bu spora ilk basladıgımda 54 kg idim ve boyum da 182 olunca ortaya berbat bi sey cıkıyordu. Ara sıra yapmaya devam ettim ve su an 82 kg yim.

Azmin elinden bi sey kurtulmuyor. Calısmaya devam et, sen aynaya baknaktan zor fark etsen de, cevrendekiler sendeki buyuk degisimi fark edecekler, ozellikle de hatun tayfası... :)

13. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

İlk mesajımı yazdığımdan itibaren 6,5 ay geçti. Bu süre içerisinde programımı 3 defa birer hafta dışında sürekli takip ettim. Son iki-üç aydır salona haftada 5 kere gitmeye çalışıyorum. Şu an 58,5 kiloyum. Mart ayında bir hafta hasta yattığımdan 2,5 kilo kaybettim. Bu bayağı kötü oldu. Bu demek oluyor ki bu spora başlayı tam 5 kilo aldım. Son iki aydır gainer kullanmaya başladım. Çok bir faydası oldu mu henüz anlayabilmiş değilim. Ama günlük önerilen miktarın neredeyse üçte birini kullanıyorum. Salona gitmek artık benim için bir zevk oldu. Bu süre içerisinde çok da önemli bir gelişme sağlayamamış olsam da hedefim çok yüksek olmadığı için şu anki gelişimimden tatmin olmuş durumdayım. Göğüs, sırt ve omuzlardaki gelişim daha bariz. Belimi malesef biraz büyüttüm. Kiloma göre belim bayağı kalın. Salondaki hoca hala karın hareketleri yapmamı istemiyor. O yüzden herhangi bir baklava oluşmadı. :)
    Belim şu an 81 cm ve kiloma göre geniş olduğunu düşünüyorum.
    Kolları da soğukken 29 cm olarak ölçtüm. Göğüs ölçüm eğer doğruysa 95 cm çıktı.
    Öğünlerimi elimden geldiğince sıklaştırmaya çalışıyorum. Hedefim 4-5 kg daha olup dengeli gelişmiş bir vücuda sahip olmak. Sanırım bunun için bir 6 ay daha çalışmam gerekecek.
    Yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli Dosyalar:

14. fikrialacam

fikrialacam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende 51 kiloydum sonra kilo alıp 58 oldum ama göbek çıktı. sonra 52'ye düştüm kilomuda koruyamadım. şimdi spora başlamayı düşünüyorum. sen göbek yapmadan güzel kilo almışsın. antreman programını ve varsa diyetini yazabilir misin?

15. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Üç günlük program uyguluyorum.

1. Gün: Göğüs ve Biceps
    2. Gün: Omuz ve Triceps
    3. Gün: Sırt ve Bacak

Kardiyo hiç yapmıyorum. Onun yerine ısınmak için bir kaç dakika karın hareketi yapıyorum. Haftada 5 gün salona gidiyorum.

Kahvaltıda genelde farklı bir şey yemiyorum. Bir tane haşlanmış yumurta yemeğe çaluşıyorum. Saat 10:30 gibi 1 adet muz ve bir bardak süt içiyorum ya da çeyrek ekmek arası birşey yiyorum. 12:30 gibi öğle yemeği yiyorum. Şirkette olduğumdan hangi yemek çıkmışsa ondan yiyorum. Yine saat 16:30 gibi aynı yemeklerden az bir porsiyon daha yiyorum. Antreman günü ise 17:00 gibi 60 gr gainer i 200 ml süt ile karıştırarak içiyorum. Antreman sonrası eve gittiğimde saat 21:30 gibi de ne varsa evde ondan yemeğe çalışıyorum.

Son bir kaç haftadır kızartma ve çikolatadan uzak duruyorum. Fast food yemiyorum. Gazlı içecek içmeyeli zaten yıllar oldu. Alkol ve sigara kullanmıyorum.

Kısaca diyet programım bu. Yeterince yemediğimin farkındayım ama 6 ayda 5 kilo benim için yeterli bir kilo.

fikrialacam bunu beğendi.
  16. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun suredir mesaj yazmamistim. Spora her yil birkac ay aranin disinda surekli devam ettim. Kilom bir ara tekrar 53 kg a dustu. Su anki olculerim soguk iken su sekilde
    Kilo: 58.5 kg
    Gogus: 96 cm
    Bel: 78.5 cm
    Kalca: 89 cm

Eklemis oldugum fotolar da soguk iken cekilmistir.

62 kg a ulasip o seviyede kalmak istiyorum.

Yorumlarinizi beklerim.

Ekli Dosyalar:

• Genel4.jpg
      Genel4.jpg
      Dosya Boyutu:
      56,1 KB
      Görüntüleme:
      867
    • Genel1.jpg
      Genel1.jpg
      Dosya Boyutu:
      52,9 KB
      Görüntüleme:
      949
    • Genel2.jpg
      Genel2.jpg
      Dosya Boyutu:
      60,2 KB
      Görüntüleme:
      730
    • Genel3.jpg
      Genel3.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,9 KB
      Görüntüleme:
      729
    • Karin.jpg
      Karin.jpg
      Dosya Boyutu:
      47,7 KB
      Görüntüleme:
      978
    • Kol.jpg
      Kol.jpg
      Dosya Boyutu:
      58,2 KB
      Görüntüleme:
      578
    • Bacak1.jpg
      Bacak1.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,1 KB
      Görüntüleme:
      614
    • Bacak2.jpg
      Bacak2.jpg
      Dosya Boyutu:
      44,7 KB
      Görüntüleme:
      610
  17. esele19

esele19 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmana devam kilo almak istiyosan sana tavsiyem akşam ilerleyen saatlerde yüksek kalorili şeyler ye benimde boy 1.75 kilo 58 75 kiloya çıkmaya çalışıyorum her akşam 100gr jelibon alıcam muazzam kalori var 1 ay sonunda umarım kilo alırım:)

18. cenkyildiz

cenkyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :) Göbek yapmak isteseydim dediğini çoktan yapardım. çok yavaş kilo almamın nedeni kesinlikle abur cubur yememem ve yağlı yiyeceklerden uzak durmam.

19. steawart54

steawart54 Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    vucut ilk halıne göre gayet iyi gayet de fit gözüküyor ama 3 yıl çok uzun bir zaman çok daha ıyı olabılırdı:)

20. janqie

janqie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şuan ki durumu merak ettim doğrusu.
    Devam ediyor musunuz hala?

Sayfayı Paylaş