Boy Uzaması ve Crossfit

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Bond001 tarafından 6 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar
    boyum 1.65 kilom 50
    boy uzaması için bi program yapıyorum ve program işe yarıyor. Bu programın üstüne bide crossfit yapmak istiyorum fakat programı aldığım kişi odağın sadece boy uzaması üzerinde durmasını söyledi fakat ben BASKETBOL oynuyorum ve seneye turnuvalara boylanmış ve crossfitin tüm getirilerini almış şekilde girmek istyorum. Öneriniz nedir? (fitness yap demeyin crosfittin getirileri basketbol için daha iyi.)

2. Gün Levi

Gün Levi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    crossfit ile ilgili bir bilgim yok fakat boy uztma programını paylaşabilirsen çok sevinirim :)

3. Tiberius

Tiberius Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Benimde 183 ama kısa hissediyorum kendimi,programını paylaşırsan iyi olur :D

4. utkudoganay

utkudoganay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bence senin için cok yayarli olacağını dusunuyorum crossfit yaptigin zamanlarda buyuk ve iyi bi kondisyona ulaşacaksin ve buda tabikide basketbol yonundende buyuk bi sekilde ise yaricagini düşünüyorum ayni zamanda basket idmani yaparsan kendini bu surece daha hizli hazirlarsin tabi :) Boy konusunda ise crossfitin herhangi bi zarari olucagini düşünmüyorum aksine isine yariyacaktir iyi çalışmalar.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Bond001

Bond001 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bana şöyle dedi ''vücudun sadece boy uzamasına adapte etmek için gitmemelisin''

6. utkudoganay

utkudoganay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mantikli ama yapicagin seye gore degisir.

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Hiçbir spor boyu uzatmaz. Amerikada belki binlerce araştırma yapıldı son 50-60 yılda. Herhangi bir sporun boyu uzattığı kanıtlanamadı. Bunu söyleyince çoğu kişi alınıyor,üzülüyor ama doğrusu bu.
    Hatta hiç spor yapmayan birisi, spor yapana göre muhtemelen daha uzun olur. Takım oyunlarındaki stres gibi faktörler uzamayı olumsuz etkileyebilir.
    Komşumuzun oğlu, baskete gitti 1,85 boyu oldu uzama bitince.Herkese gidip, basket oynadım uzadım diyor :) Babası ve dayıları da 1,80 civarı zaten. Yani zaten o boyda olacaktı, adam uzamasını basketten sanıyor.
    Benim kardeşim hayatı boyunca hiç spor yapmadı. Boyu 1,93. Bunu ne yapacağız:)

Dahası, çocuk yaşta baskete başlayıp okul takımlarında ve klüplerde oynayıp boyu 1,70 civarında kalan çok kişi tanıyorum.

Boyu uzatan ya da uzatacak en büyük faktör, uykudur.

Crossfit ise benim herkese tavsiye ettiğim bir çalışma tarzıdır. Çok faydalıdır, hangi sporu yapıyorsan yap. Ben kick boksla uğraştığım için çevremde kick boksla uğraşanlara tavsiye ediyorum ama hangi spor olursa olsun crossfit faydalıdır.

Sayfayı Paylaş