Boy uzaması Herkes Bir şey diyor

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xyz1995 tarafından 19 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    squatta vücut bir bütün halinde hareket eder ve buda boy uzamasına olumsuz yonde etki etmez, hatta bilimsel olarak squat ve benzeri hareketlerin diz ve bacak bölgesinde büyüme hormonu salgılanmasını olumlu etkiledigi ve boy uzamasına katkıda bulundugu söylenir
    - Eski salonumda asılı olan afiş tede Squat ın boy uzamasını olumlu etkilediği yazıyordu , Afişin altında İFBB alt yapısında bir şirketin imzası vardı.

.....Valla mesut kardeş...haklı olabilrisiniz...ben bu konuda kimsenin fikrini ciddiye almıyorum almamda..nedne almam..?

1-Her konud aolduğu gibi bir etki eder der diğer etki etmez der tıpkı ben sen veya daha çok kişielr gibi..bu her kondua aynıdır...

Şimdi ben bu konuda sadece mantık yürütüyorum ; örn ;
    bilindik 2 tane milli haltercimizi biliyorum ve ikisininde boyları ne durumda herkes biliyor...Halil Mutlu-Naim Süleymanoğlu

bana göre squat'ın halter kaldırmaktan çok büyük farkları yok...

o nedenle direk ordan esinleniyorum ve onların boyu öyle ise demekki bu hareketi yapanlarınb hepsini etkişler diye düşünüyorum..sonuçta squat vücudun hertarafını çalıştrabilir ama üstten vücuda basınç verdiğide kaçınılmaz bir gerçek...

Dediğim gibi söylediklerim tamamen yanlış olabilir..ancak bu gerçek benim gerçeğimdir..bence ( bana göre) doğru olan budur...

son olarak ; neden bir barfikx veya bench pres demiyorumda squat diyorum..birazda göreceli bana göre..

saygılar....

2. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    mantıgın cok dogru ama etkileştirim yanlıs, Squatta agırlıgın altında gırer ve tumn vucutla agırlıgı itersin oysa sadece bacakların kuvvet uygular , Senın halter mevzusu cok dogru ve o da Shoulder Press de aynen geçerlidir ve Shoulder press in Bel ve omur iliğe uyguladıgı baskıdan dolayı boy uzamasını olumsuz etkiledigi de bir gerçek kimse buna karşı çıkamaz ama shoulder press le orayı sıkıstırırken Pull down Front ve barfix ile açarız bir nötr leşme olur yani benım demek istedigim tamamen genetik meselesi uzarsa uzar uzamaz sa uzamaz. Çevremde ki çogu insan Body e küçük yaşlarda başlamıslar Örng. Hocam lise de bu işe başlamıs ve lise 1de boyu 1.50 iken şuan 1.83 , Eski Antranörüm , 17 yaşından beri bu işle ugrasıyor başladıgında boyu 160 ken suan 1.86 , Ayrıca bende spora başladıgım 1 sene içinde 5 cm uzama gözledim belki çok uzun bir boya sahip olmıyacam belki bunun sebebi bu sporu yapmam olacak ama yinede bu bende bir anti pati olmıyacak, Bence eğer içinde bu sporu yapma arzusu olan herkes zaman kaybetmeden başlamalı , bunun faydasını ileride fiziken görecektir , o fizige sahip oldugunda da kimse senın boyunla ilgilenmiyecek tıpkı Lee Priest , Alexei Lesukov , Dexter Jackson vve niceleri gibi....

3. xyz1995

xyz1995 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bugün okudum mr.olimpia yarışmacılarından biri 14 yaşındayken doktorlar boy uzaması durdu dendikten sonra vg ye başlayıp 18 cm daha uzamış

4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Arama Kelimeleri : boy

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş