Boy konusu

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Ram55 tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bodyforumtr ailesi merhabalar aile boy ölçülerini vermek ile başlıyayım.

Anne:155
    Annemin babası ( dedem ) : 183
    Baba:170
    Babamın babası ( dedem ) : 161-163 arası.
    Abim: 175
    Amcam: 184
    Dayı: 181Hala cocugu: 178
    Teyze cocukları: En kısası 177Dayı cocukları : En kısası 180

Benim yaşım : 17 ( 6 ay sonra 18 e girecegim )
    Boyum : 163 ( 4 yıldır 1 cm bile uzamadım )
    Gerekli doktorlara gittim 2 kere tedavi için
    1. doktor ; Büyüme hormonların durmus , bu saatten sonra yapılabilecek hiçbirşey yok dedi. ( devlet hastanesi )
    2.doktor ; Büyüme hormonların tam anlamıyla kapanmamıs hala uzama sansın var ama bizim yapabilecegimiz bir tedavi yok hormon degerlerin normal bu yüzden dısarıdan hormon takviyesi veremeyiz yan etki yapar dedi. Biraz nasibine bağlı ama hala uzama sansın var dedi. + olarak kan sonuçlarımı ve kemik sonuçlarımı ankaraya gönderip bu yorumu yaptı.( özel hastane )

Sizce benim uzama ihtimalim varmıdır? Body'ı bıraktım ve uzayana kadar baslamayı düsünmüyorum.
    2-3 tane konu hakkında uzman kişi ise şu tavsiyeleri yaptı ; L-Arginine + L-Ornithine + L-Lysine (tablet) Bunu gece yatmadan önce kullane etkisini göreceksin dedi.

L-Arginine + L-Ornithine + L-Lysine (tablet) Alabileceğim bir link özel mesajdan yollarsanız sevinirim.
    Benim için mühim bir konu mesajlarınızı bekliyorum. Saygılar ve tesekkürler

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Doktora da gitmissin işte,en iyi ihtimalle 5 cm uzarsin.bana kalirsa hic uzamazsin daha cunku 4 senedir 1 cm bile uzamamissin.o dedigin ürünü pek bilmiyorum ama yalandan bir şey oldugunu duydum.bence boy konusunu kafandan cikar,en basitinden anne 155 baba 170.dayi amca vb.o kadar cok etkilemiyor.

3. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumunuz için teşekkürler :)

Diğer yorumlarıda bekliyorum

4. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kısa boylu olmak dünyanın sonu ya da kurtulunması gereken bir hastalık değil ki. Bu kadar kafana takma, ne dertler var hayatta... Dünyanın en ünlü ve en başarılı isimleri çoğunlukla kısa boylu. Bunu bir şekilde telafi etmek için daha fazla kendilerine yatırım yapıyorlar demek ki. Sen de öyle yap. Aklına ve bedenine yatırım yap ve bu durumu negatiften pozitife çevir.

5. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Şöyle diyeyim , body yapmak benim hastalıgım en sevdigim uğraşlardan biri. Diğer yönden haklısınız lakin şunuda belirtmek isterim

hayatımda en sevdiğim şeylerden olan body sporu , boyumun kısalığı yüzünden beni tıfıl , patlıcakmıs gibi yürüyen , duba seklinde görüntü vermesinden korkuyorum..

6. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Emin ol, öyle görünsen bile insanlar seni görünce "aa ne kısa" değil, "aa vücuda bak be, nasıl yapmış" diye düşünür. Herkes kıskanır seni. Ayrıca ne kadar hacim kazanacağını yine sen belirleyeceksin, nerede duracağını ayarlayabilirsin. Rahat edeceğin bir forma kavuşacağından eminim, ama önce zihninde yarattığın bu boy engelini aşman lazım.

7. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bunu aşamamamın nedenleri belli ;
    1-Sınıfımda ve çevremde en kısa benim
    2-Akrabalarım arasında en kısa benim
    3-Ailem ( abim babam ) en kısaları benim..
    4-Bir kızın yanında durduğumda , kızla hiçbir farkım yok.Ve kızların " erkek uzun boylu " olur kavramı oldugu için sevdalarımı , sevgimi yitirdim ben.

8. onlybar

onlybar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    dedene çekmişsin demekki
    bu ilaçla falan olacak şey değil daha çok hormonlarını bozarsın
    bb yapacağınıza az Calisthenics olarak çalışsaydınız boy en azından 170 e ulaşırdı
    benim babam 183 annem 1-64 dayım 1-90 kuzenim aynı yaştayız 1-92 ben ise 1.78 im daha çok genetiğe bağlı bu yaşım 17 bu arada
    yapacabileceğin fazla birşey yok üzme kendini barışık yaşa

9. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    öyle diyorsun ama olmuyor be hoccam

10. onlybar

onlybar Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hocam 70 yasindaki adam barfiks tarzi egzersizlerle bile 5 cm uzamis yildira falan bunlarla gelmeyin bana kendi vucut agirliginla yap egzersizi katkisi olur

11. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Benden çok daha iyi bir genetiğe sahip olmana rağmen 1.63 boyunda olman üzücü.Benim anne 1.52 baba 164 tüm teyzelerim 1.50 falan baba tarafı en uzunu 1.68.Ben 1.70im.Ve sülalenin en uzunuyum.Düşün artık sülalenin boy ortalamasını.

Fakat basket oynamanı öneririm.4 ay hergün tek başıma oynamaya çıktım 1,5 cm falan uzadım.

Kız olayını bende çok takıyorum.Sınıfımda bir kız çok hoşuma gidiyordu ama benle aynı boydaydı.Aşkımı kalbime gömdüm.Uzun saçlıyken herkes yakışıklısın diyordu.Boyum yüzünden saçları 3 numara yaptım ve hiç bir kıza bakmıyorum.Pskikolojik olarak böyle rahatlamaya çalışıyorum.

Çok koyuyor ama bazılarını görünce.

12. Ram55

Ram55 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    kardesim sen yine iyisin ayakkabı ile 173 filan olursun peki ya ben? :)

13. fırat1145

fırat1145 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    arkadaslar yas yeni 15 olcak sakalda baya var boy 1.60 kilo 60 18 e kadar süt ürünleri tüketsem basket oynasam ve zıplama antremanları yapsam hergün 18imde 176 178 olurmuyum

14. Bumbala

Bumbala Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamin aleykum,

Hic belli olmaz arkadas ne insanlar goruyorum bu yaslarda hata 20 yaslarda senelerce uzamiyor ama sonlara dogru birden boy atiyor 10-20cm fln yani umutunu kesme senin ihtimal daha buyuk dinleme doktorlari banada diyorlardi uzamasin diye 174'dum 2 sene once simdi 179-180 bol bol süt ic. inshallah 190 gibi olurum ve inshallah hep beraber uzariz.

fırat1145 bunu beğendi.
  15. alizade

alizade Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Aynen kardesim sonradan birden uzarsin belki benim de annem 163 babam 164 ablalarim 162 163 falan ben 186yim dayilarim uzun sadece

fırat1145 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş