boy kompleksim var yardımcı olun?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve hudayi tarafından 28 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hudayi

hudayi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    oğrenci
    Yer:
    gemlik/bursa
    boyum 170 yaş 17 yeni girdim kasımda ve babam 176 balık yağı hapı alıyorum sut içiyorum çok fazla ve beslenmeme dikkat ediyorum ama çok fazla sıkıntı yapıyorum boyumu daha uzamayacak diye kompleks oluştu arkadaşlarıma aşağıdan bakmak rahatsız ediyor yakışıklıyım ve vucudum da var kol karın kaslarım fazlasıyla iyi yuzmeye başlıycam yazın basket te oynayacam acaba uzarmıyım 175 yeterli ?

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    daha gelişimin tamamlanmadı, elbette uzayacaksın. ha en kötüsünü düşünelim, olmaz ama, velev ki 1.70te kaldın. dert edilecek kadar kısa değilsin ki? 1.68 ve altı bir kız arkadaşın/eşin olduktan sonra hiç problem olmaz ilerde. ha gidip de 2 metrelik biri ile evlenirsen, o zaman kafaya takmaya başla işte :)

Kontrol35, columbu, Bekci ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Josef

Josef Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Bende boy meselesini çok arastirdim edindigim bilgilere gore erkeklerde genelde 13-16 yas arasi 1 sene içinde hormonların normalse max 6-8cm arasi uzarsin . sonra yavaşlar 2-4 cm arasi yillik u zaman görülüyor mesela kendimden ornek vereyim 16 yasinda 182 iken şuan 17 yasindayim boyum 185 ben daha uzamak istemiyorum ama elimizde değil tabi . bu arada babam 1.69 annem 158 . benim Görüşüm 175 çok rahat olursun ...

hudayi bunu beğendi.
  4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Şu Dalma'dan geçtin mi
    Soğuk sular içtin mi
    Efelerin içinde
    Yörük Ali'yi seçtin mi

Hey gidinin efesi
    Efesi efelerin efesi

Şu Dalma'nın çeşmesi
    Ne hoş olur içmesi
    Yörük de Ali'yi sorarsan
    Efelerin seçmesi

Hey gidinin efesi
    Efesi efelerin efesi

Cepkeninin kolları
    Parıldıyor pulları
    Yörük de Ali geliyor
    Açıl Aydın yolları

Hey gidinin efesi
    Efesi efelerin efesi

Canlısını dinlemek isteyen;

Efelerin efesi deyince aklınıza her müzikte harman dalı oynayan Kenan İmirzalıoğlu gibi bir sırım mı geliyor? Ya da kurşun yarası dizisinin Berdan Mardini' si gibi selvi boylu bir yiğit mi?
    O halde hayal kırıklığına uğrayacaksınız;
    Hepi topu 1.65 civarı bir boyu, 39 ayakkabı numarası var. Boyunu geç, imkansızlıklardan gelişememiş çelimsiz bir vücudu, kısacık kolları var. Mustafa Kemal Atatürk' ün yoğun hayranlık duyduğu belki de tek insan. Kimse de zannetmesin yiğitliğinin sadece mavzerinin tetiğinde olduğunu, iftiraya uğradığında yarım düzine jandarmayı yumruklayarak pestilini çıkarmışlığı, dev gibi haydutların arasından kamayla çıkmışlığı var. Allah mekanını cennet eylesin. Bu gariban, yetim yörük çocuğu kısacık boyuyla bir milletin kaderini değiştirmişken, ondan daha fazla imkanlara sahip olup boydan kompleks edinmek yersizdir.

Son düzenleme: 28 Aralık 2014
    Lorethlorien, Kontrol35, hudayi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    İyi de amaç milleti dövmek değil veya büyük önemli bir adam olmak değil arkadaş çözüm istemiş,farklı bir bakış açısı :)

hudayi bunu beğendi.
  6. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Amaç kompleksin yersiz olduğunu, bu boyda da kalsa dünyanın sonu olmadığını ve erişmek istediklerine erişebileceğini vurgulamak. Boy uzatmak için süt ve basketbol tavsiyelerini de siz verin :)

hudayi bunu beğendi.
  7. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Ben 1.90'ım ve minibüslerde sıkıntı çekiyorum yolda yürürken yetişilmiyor :) İyi perde takarım ve giydiğim her kıyafet yakışır tek artısı bu :D Genetik ile birde erkeklerde büyüme bir anda olduğu için uzaman devam edebilir veya bir anda uzayabilirsin sıkıntı etme.

Kontrol35 ve hudayi bunu beğendi.
  8. DaMountain

DaMountain Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    1.95 boyundayım yaşımda 16 , inanırmısın ben bile kompleks yapıyorum 2 metre olamadım diye , Neden ? Strongmenler,nfl-rugby oyuncuları genellikle bu boylarda ve ben egomu tatmin edemediğim için 2m olmak istiyorum, kısacası bu olay psikolojik , otur ve kendinle tartış kazanırsan bu kompleks biter,ben bitirebildimmi ? hayır ama belki sen benden daha güçlüsündür :) kolay gelsin

9. Sedaxoxo

Sedaxoxo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Beylikdüzü

Yaşın küçük 22 yaşına kadar gelisimin tamamlanacak ki boyun şuan ki gibi aynı kalsa bile bunu problem edinme kendine arkadaş ortamıına gelincede gercek arkadaslıklar boy kiloya bakmaz daima yanında olur ama senin surekli kisisel dıs gorunumunde bahsedenlerle ise ilgini alakanı kesmelisin inan bana güzel kız arkadaslar edinmek uzun boylu kaslı arkadaslara sahip olmak hic bir isine yaramayacak bundan emin olabilirsin... Önemli olan seni yüregiyle ve aklıyla seven dostluklar aşklar ve arkadaslıklardır umarım bi faydam olmuştur soyledıklerımı zamanla anlarsın umarım ve ek olarak 1.70 boy kısa bir boy degil gecen gun 60 cm boya sahip olan bi arkadasımızı gördum yolda bunları dusunup sukrederek kendini kompleksten arındırmıs olursun......:))

hudayi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş