boy 1.85-1.90 olur mu ? Lütfen yazın

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve dembaba28 tarafından 17 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar merhaba öncelikle. Yaşım 16.5 kilo 62 boy 1.79. Okulda benden kısa gerçekten çok az. Zaten uzamak istiyordum ama okula geldim moralim iyice bi bozuldu. 1.79 kısa bir boy değil fakat yinede uzamak istiyorum. Babam 1.75 annem 1.65. Sülalede en uzunun boyu 1.85 o da teyzemin oğlu. Benim merak ettiğim şey benim boyum 1.90 olurmu? Hiç değilse 1.85 olurmu. Eğer bi imkan varsa sonuna kadar zorlamak istiyorum gerçekten. Yorumlarınızı bekliyorum. En ufak fikir sahibi olan yazarsa çok sevinirim şimdiden sağolun

2. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Yaşın 16 ve daha 4 5 yıl daha boyun uzar senin merak etme. Bu arada niye herkes bu forumda boy konuşuyor ya? Bu aralar çok görüyorum. Hayır yani boyunuz kısa da değil. Bu sporda fazla boy dezavantaj neden o kadar uzun boylar istiyorsunuz :D

3. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    sorma ya. Okula bi gittim. 9. sınıfta bile benden uzun çocuklar var. Beden hocasına sordum yaşın 17 olacak en fazla 1-2 cm falan uzarsın dedi moralim bozuldu. 22 ocak 2002 doğumluyum bide o yüzden iyice gittim ben :)

4. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    En az 2 metre olursun her sabah kalk dua et kesin

58rase58 bunu beğendi.
  5. ohnofor

ohnofor Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Umarım olmaz yoksa sıkıntı

6. Mennisiah

Mennisiah Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    dezavantaj ? hahah . 180 - 190 bir sporcunun vücudumu iri ve kaslı gösterir 160-170 sporcununmu bunu hiç düşünmedin galiba.

7. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    abi dalga geçmek yerine fikrini belirtebilirdin
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2018 ---
    neden sıkıntı olur abi
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2018 ---
    katılıyorum mahallede 1.60 biri var kas yapmış ama o kadar çirkin duruyoki bu halimle ondan kuvvetli olduğumu düşünüyorum

8. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Fazla boy dedim yalnız. 1.60 olsun da demedim yani. Sen önce okuma yazma öğren sonra tartışalım. Ayrıca evet fazla boy dezavantaj. Boyun ne kadar uzun olursa gelişmen o kadar yavaş olur. Uzun vücudu mu doldurmak kolaydır kısa vücudu mu? Bana göre 1.85 üstü aşırıdır ama herkese göre bu farklıdır tabi.

9. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    eyvallah abi. Zaten benim uzun boy istememin sebebi başka. Ayrıca boyum 1.85 olduktan sonra fit bir vücudum olsun yeter derim çok kaslı görükmeye gerek yok. Diğer etkenlere bakmaksızın uzamak istiyorum sadece

10. restddtank

restddtank Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Boyum 1.90 lise 2 den sonra en fazla 2 cm falan uzadım. Yani gözle görülür bir uzama olacagını düşünmüyorum ama zaten 180 gayet güzel bir boy

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

11. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    saol abi cevap verdiğin için. 1.80 falan ayakkabıyla oluyom zaten. Yoksa boy 1.78 falan. Uzamak istememin sebebi farkındalık yaratmak ve estetik görünmek. 1.85 falan sadece rakam. Hedef belirlemek ve gerçekleştirmek çok hoşuma gidiyor başka bir sebebide bu

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    farkındalık yaratmak için fiziğini değil aklını kullan ufaklık, fizik geçer ama akıl kalır

Despa bunu beğendi.
  13. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    ufaklık diye hitap ettiğine göre sen fiziğini kullanan tarafsın heralde abi. Ben derslerimede çalışıyorum sporumuda yapıyorum. Sizden istediğim bana yardımcı olmanız. Ama kimiside diyo 2 dua et 2 metre olursun yok napacan 1.90 boyu diye dalga geçiyor benle. Beni anlayacak kişilerin bu konuya cevap yazmaları dileğiyle...

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Önce okuduğunu/yazdığını anla ondan sonra konuşalım. Günümüz eğitim sisteminde dersine çalışarak ancak beynini köreltirsin.
    Yapacağın şey basit gidip kemik analizi yaptırırsın uzamanın tahmini olarak duracağı aralığı öğrenirsin. Onun dışında egzersiz beslenme vs bunların katkısı %1-2 olur tahminimce.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    yok ufaklık demene takıldım sadece. Ayrıca kemik filmi çektirmek istemiyorum. Çünkü olumsuz birşey çıkarsa motivasyonum düşer moralim bozulur. Beslenme ve egzersizle daha fazla verim alacağımı düşünüyorum çünkü forumda ve birçok yerde bu şekilde boy uzattığını söyleyen gördüm.

16. rainfit

rainfit Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hayır beslenme ve egzersizle uzamıcaksın kardeşim. Genlerin kadar uzunsun boşuna kendini yorma ve umutlanma.

17. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    En garantisi kemik filmi çekmek @ulaire nin dediği gibi. Onun dışında ne söylense boş. 16-17 yaşından sonra 10 cm uzamak zor yani 190 cm zor. 183-185 olabilirsin ama bu da iyi boy ancak ne söylense boş biraz da kemik filmin cekilmeden

18. legitboss177

legitboss177 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aşırı derecede gereksiz bir paylaşım olmuş bu paylaştığın şey doyumsuzluktur . 1.64 üm 20 yaşındayım ben takmıyorum 16 -17-18 hatta daha küçükler 1.70 ve üzeri olmalarına rağmen takmışlar bir boylarına yeterince uzunsunuz normal standartlardasınız zamana bırakın takıntı haline getirmeyin şu boyu . Fiziksel özelliklerinize talacağınıza az geleceğinize takın vücut her zaman yapılır geleceğe her zaman hazırlanamazsın giden zaman geri gelmez .
    LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. dembaba28

dembaba28 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    niye bu kadar sinirleniyosunuz anlamadım. Ben sadece olurmuyum dedim. 1.90 olmassam intihar edecem demedim :D Yinede ne diyim sağolun

20. Creatine

Creatine Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Birkaç kişi daha son zamanlarda boy konusu açtı ve açan kişiler de 1 konu açmayla yetinmiyor. Her konu açan kişi 2 3 tane sırf boy konusu için konu açıyor. Bıktık şahsen. Genetikle alakalı diyoruz bilemeyiz diyoruz hala açıyorlar da açıyorlar. Sana tek söyleyeceğimiz şey maksimum 20 21 yaşlarına kadar uzayabileceğin. Bu süre içerisinde de ne kadar uzarsın bilemeyiz.

Sayfayı Paylaş