Boksta steroid işe yarar mı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve muptezel_samet tarafından 12 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Cümleten selamın aleyküm arkadaşlar. Vücut geliştirme de, steroidin etkisi malum. Peki boks gibi dövüş sporlarında etkili midir? Etkileri nelerdir? Sparring veya maçlardaki performansa etkileri nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

2. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    Enerji, kuvvet (dogrudan) cesaret (dolayli yollardan)

3. Toma Muzahfer

Toma Muzahfer Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Bitek boksta değil neredeyse tüm dövüş sporlarında aktif olarak kullanılıyor steroid. En popülerinden mesela ufc de herkes steroid kullanıyor dana biliyor ve reytingini düşürmemek için göz yumuyor. Etkilerini gelirsek vücut geliştirmede ne gibi etkileri varsa dövüş sporlarındada aynı. Asla tavsiye etmem.

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    göz yumuluyor diye bir şey yok. zamanında brock lesnar da çıktı adam men edildi 17 ay. sadece merdiven altı yerlerde steroidlere göz yumulurç

5. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    Steroid %90 kullanıyor ama bir sekilde testlerde temiz cikiyorlar buda onlari profesyonel yapiyor

6. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Peki tavsiye edebileceğiniz bir meret var mıdır?

7. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Yarar kardeşim yarar... En sonunda da elinde patlar ama uyandırayım.

8. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    257
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    yok öyler birşey şehir efsanelerine inanmayın. test yapılıpta anabolik ilaçların bugünki teknoloji ile çıkmaması mümkün değil. artık doping testlerinde 2-3 senelik kan kimliği haritasından bile yakalıyolar. bir arkadaşın dediği gibi gösteri dünyasına yönelik sporlarda bu ilaçlara test uygulamıyolar yoksa yarışacak sporcu kalmaz. bu konuda merakınız varsa icarus adlı belgesel filmi izlemenizi tavsiye ederim dopingin hangi boyuta geldiğini anlamanız için.

https://www.imdb.com/title/tt6333060/

9. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Akademisyen (Genetik mühendisliği + Nanoteknoloji)
    Yer:
    İzmir-California hattı
    Daha önce forumda bahsetmiştim diye hatırlıyorum (Belki de başka forumda yazdım bilmiyorum).Bir kez daha yazayım.
    Bu steoridi kendini profesyonel sananlardan değil gerçekten profesyonel olanlardan almak lazım.(Özellikle kullanımını). Ben bir arkadaşımı bu yüzden kaybettim, başka bir arkadaşım da karaciğer nakli yaptırmak zorunda kaldı.
    Birisi boksör, diğeri kafes dövüşcüsü.
    Kaliforniyada takıldığımız UFC salonu vardı. Orada beraber kafes dövüşü antremanları yaptığımız bir arkadaşım, kendisini profesyonel sanan bir hırboya güvenip onun tavsiyelerine göre, steorid kullandı, artı maçlara yakın extra doping yükledi. Çok genç yaşta evinde kalp krizinden öldü. Tabi ki tam olarak neyin sebep olduğu bulunamadı ama muhtemelen bundandı. Belki de steroid diye neler verdi kim bilir.

10. madmax29

madmax29 Üye

Beğenileri:
    257
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    dostum steroidlerin bilimsel olarak kalp krizine neden olduğu hala testlerle kanıtlanmış değil. hatta kısa vadede böyle bir etki yapması mümkün değil. ancak bildiğimiz şey karaciğeri zorlaması ve kolestrolle birlikte damar tıkanıklığına bağlı uzun vadede kalp krizi riskini attırabilir. bunun dışında arkadaşınıza başka bir kimyasallar vermiş olabilir mesela dnp gibi clenbuterol gibi. clenbuterol her ne kadar streoid grubu bir ilaç olmasada ülkemizde de malesef zayıflama ve dayanıklılık adına leblebi gibi tüketilmekte. ama dozu biraz fazla kaçıran ve bilinmeyen kalp riski olan birinde kalp krizi ve çarpıntı yapabilir.

11. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Akademisyen (Genetik mühendisliği + Nanoteknoloji)
    Yer:
    İzmir-California hattı
    Doktorlar otopsi yaptılar ama o dönem sonucu öğrenemeden Türkiyeye geldim. Ondan sonra kaldı öyle. Orjinal steoridden olacağını sanmıyorum kısa vadede. Ama çakmasında kim bilir içerik nasıldı.

12. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    53
    Steroidlerden cok anlamıyorum dnp cok tehlikeli oldugunu duymustum cleanbuterolun astim ilaci olduğunu duymuştum kullanan arkadaşlarım oldu en cok gördükleri aşırı el titremesi yag yakim ozelligi cok fazlaymis bir astim ilaci neden kalp krizi gecirtsin ki?

Sayfayı Paylaş