Boksa baslicam bir sorum var

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve bordo14 tarafından 12 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Boks ile body aynı anda olurmu?
    Sadece boksa gidersem bodyi bırakırsam kaşların gider mi

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
  3. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    evet 2sinide yaptım.ama boks ve kick boks farklı biri daha fazla esneklik ister diğeri ise daha tekniktir.boksta kuvveti ayaktan ele aktarırsın.ben boksa giderken body yapmıyordum.sadece dövüş sanatlarıyla ilgelenen biriydim.ama şimdi body de var acaba boks ve body aynı gider mi bilemedim ayrıca o başlık 2 farklı dövüşü karşılaştırıyor iken ben 2 farklı sporun birlikte olup olamayacağını sordum.

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    alistar overeem-rico verhoeven 2 tane araştırma konusu olsun bunlar sana alistar pro kickboks ve pro mma yapıyor rico pro kickboks pro boks pro mma yapıyor ikisininde vücutta senden sağlam dövüş tekniğide yani yürür

5. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kardeşim benim vucudumu görmeden vücudumu eleştiriyorsun nerden biliyorsun dediğin adamların fiziklerinin benden daha iyi olduğunu.yani seni 2 aydır takip ediyorum belli ki yaşın konuşmana bakarak 15 fln diye tahmin ediyorum.ben burda 2 si birlikte gider mi dedim kimin vücudu iyi demedim lütfen senin gibi yaşı küçük kişiler cevap yazmasınlar.

6. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    vücudunu eleştirmiyorum bu konuyu soruyosan o adamlar kadar vücudun yoktur zaten natural o vücutlar imkansız yaşım 16 1 ay sonra ehliyet alıcam

7. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    yaşını doğru tahmin etmişim kardeşim biraz olgun konuş.sen kişiyi spor geçmişi,boy vs göre kıyaslamalısın bu adamlar 7 yaşından beri spor yapıyorlar.yani mma sporcularının geneli ilk başta boks kickboks fln başlar eğer yetenekli ise bu branşta gider eğer iyi değilse mma ya kayarlar.ve senin dediğin bu profösyönel kişiler öyle senin yaptığın yada benim aptığım idmanı da yapmazlar sen torbya 200 sağ kroşe vurursun o 2000 tane vurur.yani senin kıyasladığın kişi bile saçma örnek vermende saçma.ben diyorum futbol kursuna gidecem sen diyorsun messi bak nasıl oynuyor.kardeşim abi tavsiyesi biraz olgun sohbet et.bende cevap vermeye değer olduğunu anlayım.ayrıca 16 yaşında araba eğliyeti vermezler.anca a1 motor alırsın o da akülü motor vs demektir.

8. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    zaten motor ehliyeti alıcam A1,M,B1 ehliyeti veriolar 16 yaş için benim alcağım M

9. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Beyin yaşta değildir

10. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    kardeşim konuşması boş insanlara cevap vermek istemiyorum haklısın.kardeşim bende 3 yaş küçük ama gayet mantıklı konuşur.kimi var adam 12 yaşında ama süper realst.ama bu gorillax adlı arkadaş ne yazık ki hayal dünyasında.

UZİKONİGRASSE ve bthn_ylmz bunu beğendi.
  11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Yapmasan daha iyi.
    Cok hacim iyidir mantigi boksta islemez.
    Boksta daha cok kuvvet hiz ve dayaniklik lazim. Body biraz guc verir okadar.
    Boksta yaptigin antrenmanlar sana yetecektkr.
    Illa sisecegim dersen ki bu hormon vs zararli seyler olmadan olmaz. Illa siseceksen boks yapamazsin zaten.
    Hem boks yspayim hemde biraz daha fit olatmyim dersen bazi gunlere body antrenmanlari sıkıştırabilirsin.

12. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Kardeşim fitnessta crossfit tarzı yap veya güç istiyosan powerlift tarzı gir ağırlıtka omuz yap göğüs sırt yap yani powerlift tarzı yanında crossfit yap zaten boks antremanın yeterli olacak.

bordo14 bunu beğendi.
  13. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    benim istediğim işte şuan definasyondayım mümkünse 77 kg %8 yağ oranına inicem kendim diyorum acaba haftada 3 gün full body yapıp 3 günde boks mu yapsam diye.ama bana hacim kaybedersin kimi göğsün küçülür vs dedi.

14. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Amacin pro boks ise olmaz hobi ise olur, body sana tek avantaji bizim icin sadece guc onun icin sana kuvvet antrenmanlar crossfit antrenmanlar oneririm . Bizim isimiz gorsel degil sonucta onemli olan makinanin gorunusu degil estetik illa ki define olur kaslanırsın ama bi bodyci kadar bekleme

bordo14 ve Darksafir2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş