Boksa Başladım Ama Çok Zayıfım

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve alperkara tarafından 20 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bodyi bırakıp boksa başladım. boyum 176 cm kilom 55 Çok zayıfım hızlı yoldan nasıl kilo alırım. Şöyle bir sorun var öğrenci olduğum için belli bir yiyecek programı verilse uygulayamam. kafa_

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    15 yaşındasın lise 1 desin sanırım sabret 1-2 ay sonra yaz tatilinde rahat rahat 3-4 ay beslenme programı uygularsın.ama şimdide uygulayabilirsin bende öğrenciyim ama beslenme programım var uymaya çalışıyorum elimden geldiğince.sabahçıyım araya okul giriyor 1 öğün eksik kalıyor sadece onuda okulda karışık tost ayran muz kuruyemiş falan yiyorum :)

ilk önce saatli bir program yapman lazım kalkıştan yatışa kadar.idman saati sabah öğle akşam yemeği idmandan hemen sonrada %100 üzüm suyu iç.programlı olmalısın yani

3. clk

clk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
  4. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim ikinize de :)

5. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim çok çabuk kilo almam lazım...

6. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    boksta zayıf olmak iyidir bak kardeşim benim boyum 170 kilom 57 ben bile fazlayım ;) sen benden uzun ve çok daha zayıfsın bu çok iyi.55 kg de siklet yok sanırım 54 e düş.türkiye şampiyonluğu garanti ;) çünkü 54 kilo adamın yaşı küçüktür boyu kısadır senin senin boy baya uzun bunu kullan kollarını direkt atarken tam uzat ama hemen çekme uzaktan vuruş yapma benim gibi distansı ayarlaman gerek mesafe çok önemli her yumruğun bir mesafesi vardır boksta az vuruş tekniği vardır diye teknik bir spor değildir anlamına gelmiyor çok tekniği var hileleri var prof boks maçlarında görüyoruz.o uzun kolları kullanmalısın.sol açık olabilir ama sağ çeneye yapışık kalsın.solun adamı yumuşat sağa sola çık sağı rankk diye yapıştır adama ;) klitschsko kardeşlerin maçlarını izle ne demek istediğimi anlarsın bol bol boks maçı izle amatör ve prof. başarılar diliyorum.

alperkara bunu beğendi.
  7. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol kardeşim :)

8. enter1998

enter1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    boyum 1.71 kilom 83 :D antreman programı lazım body düşünüyorum ama genellikle çoğu kişi 17 civarı yaşlarda başlamış yaşım erken gibi geldi ve yazın boksa gitme kararı aldım güzelde bir salon buldum yalnız merak ettiğim şu yaza kadar evde çalışabileceğim teknikler var mı ?

9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    3 ay için değmez boksa gitme.vücut geliştirmeye ver kendini ;)

10. enter1998

enter1998 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay gidip kışın evde kum torbasıyla çalışıcam sonraki yaz tekrar 3 ay gidicem fln bunun gibi bişey yapsam nasıl olur

11. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    bi yerde yazıyordu boksa 3 ay gidersen anca adam döversin boks sanatını öğrenemezsin diyordu doğru bence

12. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    1-eğer adam dövmek için boks yapacaksa hiç yapmasın bu asil sporun içine etmesin.boksör sadece ringlerde dövüşür boksör sporcudur sokak dövüşçüsü kötü adam sakat adam vs. gibi sıfatlar takmak çok yanlıştır.boksörler adamdır efendidir gerçek sporcudurlar disiplinlidirler.

2-3 ay boks ile ancak temel teknikleri öğrenebilirsiniz.

3-boks bir sanat değildir olimpik bir spordur.

4-bunları sen dememişsin sana demiyorum bunları sadece yanlışları düzeltiyorum.

Son düzenleme: 19 Mayıs 2012

Sayfayı Paylaş