Boksa 3 günde 1 gitmek

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve muptezel_samet tarafından 20 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. İş hayatım nedeniyle ne yazık ki boksa 3 günde 1 gideceğim. Bu demek oluyor ki haftada 2 gün. Bazen bu 1 güne bazen boş geçen haftama da dönüşebilecek. Fakat faydası olur mu, uzun vadede (1-2 yıl) maçlara çıkabilecek seviyeye gelebilir miyim çok merak ediyorum. Şimdiden hepinize teşekkürler!

2. Coloradolu

Coloradolu Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Denver
    Faydası kesinlikle olur. Hiç yapmamaktan kesinlikle iyidir. Ama haftada 1-2 idmanla maçlara çıkabileceğini sanmıyorum. Bol şanslar

UZİKONİGRASSE ve muptezel_samet bunu beğendi.
  3. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8

Cevabın için teşekkür ederim. Fakat 1-2 yılda maça çıkacak yetkinlikte olmaz mıyım dersin? Üzüldüm bu duruma. Hayırlı sabahlar, esenlikle kal.

Coloradolu bunu beğendi.
  4. Coloradolu

Coloradolu Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Denver
    Şöyle düşünebilirsin...Haftada bir kere koşarak 40 kilometrelik maratona katılınabilir mi? Büyük ihtimalle hayır... Ama haftada bir kere koşmak siz iyi bir koşucu yaparmı? evet

Sağlıklı yapar mısın? Kesinlikle evet. Toplumun %95 inin yılda 1 saat bile spor yapmadığını düşünürseniz

muptezel_samet bunu beğendi.
  5. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle ben boksör değilim, kafes dövüşü ile ilgileniyorum yıllardır. Ama yurtdışında çalıştığım bir salonda bir boksör vardı, başkası ile konuşurken kulak misafiri olmuştum, haftanın 6 günü antreman yaptığını söylerdi. Boks ve yüzme yapıyormuş ard arda. (Bir gün boks bir gün yüzme)
    Madalyalı bir sporcu idi ama sanırım steroid kullanıyordu yoksa haftanın 6 günü çok ağır olur.

Ama normalde 48 saat vücudu dinlendirmen lazım. Haftada 3 gün idealdir bana göre.

6. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8

galiba haklısın. çocukluğumdan beri en büyük hayalimdi maça çıkmak. fakat her seferinde belli bahanelerle ertelemek zorunda kaldım. şimdi 24 yaşındayım ve hazırım; fakat bu sefer de işim yüzünden gidemiyorum. gözüm açık öleceğim bu yüzden
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ocak 2019 ---

Normal şartlarda dediklerin çok doğru dostum. Steroidsiz bir insanın 6 günlük idman programını kaldırması mümkün değil.

Coloradolu bunu beğendi.
  7. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    48 saat mevzusu doğrudur çünkü kasların eklemlerin toparlanması için. 3 günde bir de gitsen 4 günde bir de gitsen faydası olur tabiki. Maçlara çıkmak için boks adına konusuyorsak 12 roundluk 45 dakikalık bir maç için 45000 dakika idman yapman lazım. Buda şu demek oluyor müsabık olmak gibi bir hayalin varsa 2 idman yetersiz ama bu 2 idmanla sağlıklı bir birey olursun ve yumruk atmayı öğrenirsin.

8. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Haklısın dostum fakat ben amatör bokstan bahsediyorum. Amatör maçlar bildiğim kadarıyla 3 dakikadan 3 raund sürüyor

9. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum amatörde olsa farketmez ki müsabık olanlar toplam 10 dklık maçsa ona göre idman yapmıyor maximum ne kadar yapabiliyorsa yani 45 dakikalık maç yapanla 15 dakika yapan adam aynı idmanı yapıyor süre olarak unutma rakibinden fazla çalışmalısın ve onun ne kadar çalıstıgını bilmiyorsun. 2 Günle olcak iş değil bizim kickboks hocamız müsabıkların haftada 10 idman yapması gerektiğini söylerdi bak amatör kickboks tan bahsediyorum bu adamlar eskiv bile atmıyor refleksleri normal ama boksörler daha ciddi çalışıyor eskiv shadow boxing güç kuvvet idmanları vs ben ilk boks idmanımda eve gidemedim abim geldi aldı oysaki 11 aydır kickboks yapıyordum düşün .

Coloradolu bunu beğendi.
  10. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8

peki evde de çalışmalara devam etsem işe yarar mı?

11. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Boks idmanları gerçekten de çok ağır oluyor. Milli takımlar boks antrenörü ile birkaç yıl önce sohbet etmiştik. Boks, güreşten sonra en zor spor, çok yorucu ve ağır demişti. Düzenli boks ve güreş antremanı yapanlara ayrıca bir saygım var :)

Coloradolu bunu beğendi.
  12. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8

Öyle kardeşim kesinlikle

13. Coloradolu

Coloradolu Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Denver
    Haftada 40-50 saat çalıştığın bir işin varsa maalesef spora vakit ayırmak çok zor olabiliyor. Ama gerçekten seviyorsan- ki gördüğüm kadarıyla boksu gerçekten çok seviyorsun.. Zamanla ilgili sıkıntının üstesinden gelebileceğini inanıyorum

14. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Bana sorarsan başkalarına bakıp yaşama yani herkesin hayatı farklı şartlar vs. evde de yapabilirsin ama dediğim gibi evde boks yapamazsın ama kondüsyon patlayıcı kuvvet güç gibi antremanlar yapabilrisin tabiki evde değil bahçen vs varsa boş biryer çalışan bir insansın senin için zor olacak herşey sevsen bile biyere kadar gidebiliyor. Bu dediklerim moralini bozmasın lütfen. Ayrıca arkadaşın dediği gibi boks cidden çok ağır düzenli uyku diyet dinlenme anterman ve bunların yanında zihinsel olarak ruhsal olarakta ciddi zor bir spor. Bana sorarsan 2 gün sağlık için iyidir.

15. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bilgilerini burada hepimizle paylaştığın için teşekkür ederim kardeşim. Ölmeden önceki en büyük isteğim bu açıkçası, ringe çıkmadım demek istemiyorum. İnşallah bir kere tozunu yutmak nasip olur ama bakalım. Daha yolun başında sayılırız. Tekrar tekrar teşekkür ederim. İyi günler dostum ☺️
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2019 ---

Yok dostum ben coloradolunun da seninde haklı olduğunuzun farkındayım. Ama çocukluğumdan kalma bir isteği kalbimin bir köşesinde hep tutuyorum işte. Şimdi yaş 25, iş işten çoktan geçmiş. Ama yine de bir kere de olsa denemek istiyorum şansımı. Dediğim gibi herkesin saçma da olsa bir hayali, onu mutlu eden bir hedefi vardır. Benimki de bu işte. İstanbul şampiyonasına duruma göre çıkartacağını söyledi hoca. Ondan önce de gelişimimi görmek için hazırlık maçı yaptıracakmış.

Son düzenleme: 23 Ocak 2019
    Darksafir2 ve Coloradolu bunu beğendi.
  16. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Tavsiyem sert sparring yap 2 günde maximum verim al ama tabikide başarılı olabilirsin olamazsın demiyorum ama boks için konuşuyoruz ciddi bir idman söz konusu. İş yorucu olcak o yorucu olcak tamam seviyorsun her insan sevdiği işi yapmalı ama zamanında tabikide bana kalırsa maça gir kendini gör hem pişman olmazsın sonuçta maçta ölmezsin hem tecrüben olur.

muptezel_samet bunu beğendi.
  17. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Aynen öyle dostum. Bende aynı şekilde düşünüyorum. Yani en fazla gözüm morarır, muhtemelen burnum kırılır. ama o maça çıkmış olurum. İstanbul Şampiyonasında dövüştüm derim. Tabi en büyük temennim, ilk maçtan elenmemek :joy:

18. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Farzet burnun kırıldı nolacak ki yani ? İnsan sevdiği şeyi yaparken diğer şeyleri göz ardı etmez. Bende kickboks ve boks yapıyorum ama derslerime çalışamıyorum ama sevdiğim şeyi yapıyorum he derse zaman ayırsam çalışırım ama zamanımda kalmıyor tabi kide kötü bişey. En azından anın olur yani birilerine anlatıcak bişeyin olur.

Coloradolu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş