Boks yapıyorken Taekwondo

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve elyayımuzik tarafından 30 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. elyayımuzik

elyayımuzik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Sayın dostlar merhaba boksla ilgilenmekteyim acemi olarak biraz da kick boks yapıyorum.Tekmelerimin daha gelişmesi ve daha teknik olması için Taekwondo ya gitmeyi düşünüyorum sizce iyi bir fikir mi?

2. korosuyo

korosuyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Değil. İkisinde kullanılan tekmeler aynı olsaydı taekwondo olmazdı bence. Bunun yerine öğrendiğin temelleri mükemmelleştirmeyi dene. Temellerin güçlü olmazsa bir yere varamazsın.

3. John Philipi

John Philipi Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Profosyonel Boksör
    2. Dan seviyede taekwondo cuyum. Antreman katılımım devam ediyor. Profosyonel olarakda boks(kickboks değil) yapıyorum. benim kanaatim yapılır ama 2 sininde maçlarına aynı anda hazırlanman mümkün olmuyor ne yazıkki yada şöyle yazayım ben hazırlanamıyorum :) birinden feragat ederek diğerinin maçına hazırlanıyorum.

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede iyi değil.Bizim salonda boks ve kickbox var.Ben kickbox yapıyorum ama boks derslerine girdiğim oluyor.Hiç benzerliği yok yani gard duruşumuz bile farklı hatta başta bana gardın yanlış diyolardı sonra kickboxçuyum diyince anladılar :D Tavsiyem tekmelerini geliştirmek istiyorsan ve boksununda iyi olmasını istiyorsan kickbox en iyi seçim.

John Philipi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş