Boks ve bulking aynı anda olur mu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve irfan bozkurt tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. irfan bozkurt

irfan bozkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Bodyforumtr üyeleri! Şu aralar bir boks salonuna yazılmak üzereyim. 1 sene 1 haftadır fitness yapıyorum haliyle belli bir beslenme programım ve antreman programım var. Yaza girmiş olmamıza rağmen tatile gitmeyeceğimden kas hacimlendirmeye devam etmek istedim. Haftada 6 kez ağırlık antremanları yapıyorum. Boksa başladığım zaman bu gün sayısını üçe kadar düşürebilirim. Sorun şu ki vücut bu şekilde anabolik bir dönemdeyken yapılacak yüksek yoğunluklu boks antremanları cardio gibi bir etki göstermez mi?
    Boks antremanında harcayacağım enerjiyi o gün beslenmeyle alırsam vücut yağlarını eritmeden yalnızca alınan besinleri kullanır da fitness günleri de yağ kaybetmeden kas hacimlendirmeye devam edebilir miyim?
    Yani bulk döneminde boxing cardio yapan sporcu olacağım. Bunun zararı var mıdır hacimlenme yönünde?

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Yeterli protein ve khidrat almalısın beslenmeyle.Yoksa fitness+boks kas kaybettirebilir.Ha yağ yakayım diyorsaniz o zaman khidrati biraz kısarsın özellikle off günlerde.Çok hassas ayarlar.Hele ki 2 spor biraradayken.Tavsiyem vücudunuza kulak vermeniz.

3. irfan bozkurt

irfan bozkurt Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yani off daylerde yeterli KH ve protein alırsam kas kaybı yaşamam? proteini on daylere göre %25 azaltırım KH yi de %25 artırırım. Sanırım bunu deneyerek bulmak en doğrusu olacak. Benim cevabını aradığım soru bu boks günlerinde yeterli KH alırsam yine de kas kaybı yaşar mıyım idi. Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş