Boks ve Body Çift Antreman

Konusu 'Güç Sporları (Powerlifting, Halter, Bilek Güreşi)' forumundadır ve YigitMT tarafından 30 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YigitMT

YigitMT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Amatör olarak boks yapıyorum lisansım var. Üniversiteler arası boks turnuvasına katılmak gibi bir hedefim var önümüzdeki sene. Bunun için antremanları azıcık ağırlaştırdım. Bir spor salonuna yazıldım 4. Ayımdayım haftanın 3 günü spor salonuna gidiyorum. programı 2 ye böldü spor salonundaki hoca göğüs kol ve sırt omuz bacak olarak. Haftanın 3 günü ( salı-perşembe-cumartesi) boks antremanlarım var. Sadece pazar günüm boş. Bazı günler çift antreman yapıyorum öğlen 1 de spor salonuna akşam 8 de boks antremanına gidiyorum. 2.30 3 saate yakın boks antremanı yapıyorum. Sorum ise şu; spor salonundaki hoca çift antreman yapma kas yıkımı olur kas kaybı yaşarsın dedi birde size sorayım dedim bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ? Teşekkürler.

2. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    Bende günde çift antrenman yapıyorum boksör değilim eskiden bir sürü dövüş sporuna gittim iyi beslenirsen kas kayıbın olmaz

3. YigitMT

YigitMT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenmem şöyle sabah kahvaltımı yapıyorum kahvaltıdan 2 saat sonra spor salonuna gidiyorum. Antremandan sonra içinde bcaa da olan protein tozu içiyorum. Yolda bir adet muz yiyorum. Eve gelince 1.30 saat geçmiş oluyor. Her spor salonundan sonra 200- 250 gram tavuk göğüsü yanına kepekli makarna haşlanmış yiyorum. 8 deki boks antremanımdan önce bir şey yemiyorum. Eve döndüğümde akşam ne yemek yapıldıysa ekmeksiz onu yiyorum.

4. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    çift antreman kas kaybı ollsaydı dünyadaki hiç bir boksör kaslı olmazdı çünkü tüm boksörler çift hatta 3 antreman yapar bazen bende 1 yıldır kick box yapıyorum lise 1. sınıfım bende fitness+ kickbox kombinesi yapıcam yazın daha önce crossfit+kickboxu birleştirip çok verim elde etmiştim ancak crossfit biraz pahalı olduğu için fitness+kick box yapıcam ve sabahları antremanıma koşu eklicem çünkü en iyi boks idmanı spanning ve koşudur amatör boks 3x3 olur genelde kondisyonunu buna göre ayarlaman lazım üniversiteler arası boksta önce il elemelerine katılıcaksın ve hangi kiiloda dövüşürsen elemelerde türkiye şampiyonasında da o kiloda dövüşürsün sikletinde ne kadar az dövüşçü varsa senin için kar buna göre sikletini ayarlayabilirsin ama sana genel tavsiyem bol bol spanning bolca ağırlık 5x5 daha iyi olur günde 5 kilometre koşsan çok faydalı olur +bol bol lapa düzenli beslenme ve düzenli uyku ve gölge boksu nuda idmanına ekelrsen seni durdurucak pek kişi kalmaz

YigitMT bunu beğendi.
  5. YigitMT

YigitMT Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sağol güzel bilgiler verdin. 66 kiloyum geçen sene 62 deydim ameliyay oldum 69 çıkmıştım şimdi 66 geri düştüm. Spor salonunda sence yüksek ağırlıkla 3x3 yada 5x5 mi yapayım yoksa hafif kilo maksimum tekrar şeklinde mi antreman yapayım ?

6. Merdonaldo

Merdonaldo Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    5x5 yap boks için çok iyi

YigitMT bunu beğendi.
  7. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    5x5 sana çok iyi güç kazandırır çok tekrarda hacim kazandırır 5x5 le iyi güç kazanırsın ama çok tekrarla hacim arttırırsın siklet yükselmek istediğin zaman çok tekrara geçersin ama sikletinde kalıcaksan 5x5 ideal.

YigitMT bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş