Boks ufc ve hakkında bazı sorularim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve swcos tarafından 15 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Önce boks ile sorayım

1.TV de izlerken görüyoruz vazelin sürüyor hocalari bu ne işe yarar?

2.boks kuvvet,denge güç için ağırlık olmadan bir antreman yapabilir mıyız?

3.floyd ün kolları aşağıda savunma şeklinin, Muhammet Ali'nin ayakları hızlı hareket ettirme hamlesinin bir sırrı var mı?

UFC de adamlar yere düşse bile dayak yiyor her yer kan gölü oluyor ama adam bir şey olmamış gibi kalkıp devam ediyor bir şey hissetmiyor sanki nedir bunun sirri

2. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    1-vazelin yumrugun kaymasini sagliyor direk acilmiyor surat kaşlara burun ustune elmacik kemiklere vazelin sürülür yumruğu kaydırsın diye
    2-sorunu anlayamadim
    3- zekasini kullanıyorlar muhammed ali ayak oyunlariyla rakiblerini şaşırtiyor hatta mac yaptigi bi adam demisti ki muhammed alinin yumruklari o kadar guclu degil ama genede deviriyor gibi biseydi.
    4-adrenalin hormonu fazla salgilandigi icin olayin sıcağıyla fazla bir sey hissetmiyosun sonrasinda isin sirri :)

3. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    2. Sorudan kastım dambıl vs olmadan

3. Soruda ondan bahsetmedim yani bu hareketi nasıl yapıyorlar bir yapım şekli var mı anlaminda

4. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    6 yil çalıştı diye biliyorum MuhammedAli yani kolay değil 6 yilda profesyonel olmuş yani buldugu her aynanin karşısında gölge boksu yaparmış çok koşarmis bol bol ip atlarmis koşu,ip gibi antrenmanlar bacaklari güçlendiriyor ve kıvraklastiriyor bacaklari rahat tutup kasmamak gerekiyor çok çalışıp iyi dans etmek lazim ip çok önemli bu konuda boks da bacaklar iyi degilse bi halt olmuyor zaten herşey bacakta basliyor yumruk eskiv bosa almalar felan.

Sayfayı Paylaş