boks kaskı yeterince koruyor mu?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Tyson uzakdoğuda idman yaparken (sperring) karşındaki rakibi uzun boylu incc bir adamdı ama ilk dakikalarda mike tysonu nakavt etmişti :) kafalarında kasklarda vardı. Mike tyson rezil oldu ama üzücü durum onun için :)

vücutcuu bunu beğendi.
  2. yavuzhan123

yavuzhan123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    kaç aydır bu forumu takip ediyorum..yazmıyım yazmıyım diyorum ama ilk msjımı böyle yazıcam..bunca yıllık boksörum dişlik le grogi yada nakavt durumuna gelmeyi bağdaştıran birini görmemiştim..ne alakası var dişikle bunun bana bi açıklasana??dişlik yumruk aldığın anda alt ve üst çenenin birbirine vuurarak dişleri kırmasını engeller..çeneye alınan yumruk çenenin içindeki sinirleri etkiledğinden büyük bir acı bununla beraber grogi ve nakavt durumu oluşturabilir ki boksta sadece çeneden aldığın yumrukla yatmassın yere... ilk yapacağınız şey yapmak isteğiniz sporu öğrenin sonra o sporu yapmaya daha sonra o spor hakkında yorum yapamaya başlayın..

3. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kaç yıldır boks yapıyorsunuz? kafadan atmayalım lütfen adınızı ve soyadınızı kulübünüzün hocanızın adını söylemeniz yeterli ;)

dişlik bir boksörün en önemli malzemesidir diyebilirim.dişlik hem dişlerin kırılması önler çenenin hareket etmemesini bu sayede kırılmamasını disklere bir zarar gelmemesini önler.ayrıca beyni koruyan dişliktir.çene bir eklemdir eğer dişliksiz çenenize yumruk alırsanız anında groggy olursunuz ama dişlik bunu bir miktar önler.iyi marka dişlikler beyini baya bir koruyor mesela shock doctor çok iyi markadır müsabık olunca almayı düşünüyorum.

"ilk yapacağınız şey yapmak isteğiniz sporu öğrenin sonra o sporu yapmaya daha sonra o spor hakkında yorum yapamaya başlayın.."

her şey tamamda burası olmadı :( bunu banamı diyorsun.

4. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Dişlik adı üstünde dişlik işte. dişleri korumaya yardımcı olan bir aparat vucutcuu. Beyni korur diye birşey yok. Grogi olmamak için bacaklarının sağlam ve boynunun sağlam olması gerekir. Dişlikle alakası yok yanlış öğrenmişsin.

vücutcuu bunu beğendi.
  5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
  6. yavuzhan123

yavuzhan123 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bak güzel kardeşim bu konu ile ilgili başka msj yazmak istemiyorum..yaşın çok genç bu spora ilgi duymanda çok güzel..ama herşeyi biliyormuş gibi hareket etmek olmaz...senin yaşının 2katından fazla bnm yaşım..yaşının 2 katı kdrda maça çıktım..sen öyle dişliğe çok güvenme sana tavsiyem çenene özelliklede ucuna nekdr az yumruk alırsan okdr iyidir....bnm dişliğim iyi grogi olmam diye düşünme...yok bu sporla ilgili bana sorcağın başka bişey varsa cvplayabilirim istersen...yok istemem ben senden daha iyi biliyorum dersen o ayrı..ama bu spor 14 yaşındaki birinin herşeyiyle öğrenilebilceği kdr kolay değil..

vücutcuu bunu beğendi.
  7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi dişlik groggy olmayı engeller nakavt olmayı engeller derken biraz abarttım.dişlikle alakası yok ama dişlik beyini koruyor gerçekten.boksla ilgili aklıma gelen soruları size sormak isterim 7 senedir boks yapıyorsunuz tecrübe deneyim olarak benden daha öndesiniz tabi ki.ama benimde teknik bilgim baya vardır ;) saygılar abi..şimdi uyku vakti.yarına mutlaka sorularımı soracağım.

8. hector91

hector91 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Kask ın öyle çok fonksiyonu yok kaska güvenmek aptallıktır. Bir boksorun en büyük savunması ayakları ve refleksleridir kask sadece darbenin az da olsa şiddetini emer ama tekrar diyorum boksorun en büyük savunmas tekniği ve refleksidir ve ayaklarıdır.

vücutcuu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş