boks ile başka sporları beraber yapmak

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve vücutcuu tarafından 19 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    merhaba ben 3 aydır boks yapıyorum 14 yaşındayım.temel boks eğitimimi aldım ferdi boks lisansımda var.doğru düzgün yumruk atabiliyorum.şimdi ben boksu bırakıp kick boksa geçebilirim hem daha rahat olur nasıl olsa yumruk tekniklerini biliyorum.kick boksa geçersem belediyenin salonu var bedava güreş öğrenebilirim.haftanın üç günü pazartesi çarşamba cuma kick boks salı perşembe güreş olarak karma şekilde çalışacağım mma dövüşçüsü gibi olacağım baya teknik olacağım.

veya boksa devam edeyim 2 gün güreş yaparım.yada boksa devam edeyim vücut geliştirme yapayım ağırlık antrenmanı yapayım.

önerileriniz bekliyorum zaten yazın 3-4 aylığına yapacağım ikinci sporu.ama boksu bırakmak istemem hedeflerim hayallerim var ;) o yüzden boksa devam belki güreş yapabilirim grappling bilmiş olurum ayakta yer dövüşürüm ama tekme atamam bu seferde.aslında bütün sporları yapmak lazım en iyisi mixed martial arts.trabzon da yok ama her sporu haftanın bir günü pazartesi çarşamba cuma olarak çalışabilirim striking ve grappling olarak.jiu jutsu da yok yerde kilitleme yapamam dövüşemem.

değişik şeyler yapmak istiyorum yazın biraz dövüşçü gibi olayım sokakta bir olay falan olursa kendimi koruyayım.sokakta dayak yiyen çok boksör var gözümle görüyorum.sadece yumruk atmak yetmiyor.ayakta yerde dövüşmek kilitlemek lazım.muay thai da düşünüyorum ama diz dirsekten korkuyorum.

2. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    yuh ya 30 defa görütülenmiş bir cevap bile yok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:12 ----------

evde antrenman programımda var isterseniz yazabilirim bir kontrol edin.antrenmanla kafayı bozdum ya yardım edin :):)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:28 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:29 ----------

salı perşembe günleri ev antrenman programı

ISINMA

1-düzgünlük çalışması(direkt kroşe aparkat 3 dk 1 raund hepsi 1 raundda karışık olarak.bacaklar düz şekilde duruyor gard kapalı nizami yavaş şekilde yumruk atılıyor bunu salonda yeni boksörler yapıyor düzgün olmak için nizami yumruk atabilmek için.

2-1 raund(3dk) sadece ayak gölge boksu (daha iyi dans edebilmek için yapıyorum)
    *8-10 tane vücut ağırlığıyla yapılan hareket kuvvet ve dayanıklılık için
    2 dk dinlenme
    3-2 raund(3dk) gölge boksu
    *hareketler yapılacak
    2-3 dk dinlenme
    antrenmanın en önemli kısımı 4. kısım

4-4 raund(1dk) dumbell punching(raund araları 250 ip atlama 4x250 toplam 1000 ip atlama ediyor.hız kesmeden yapılacak.)

5-mide ve boyun çalışması

SOĞUMA AÇMA VE GERME

*hareketler max.tekrar hızlı şekilde yapılacak.hareketler arası dinlenme yok.

10 hareket fazla mı olur? 5-6 hareket yeter belkide.önerebileceğiniz 5-6 tane mutlaka yapmam gereken hareket varmı? box jump jump squat lunges push up plank vs. çoğunu biliyorum ama seçmek lazım.

4. aşama çok değişik olabilir.raund sayısı ve ip atlama sayısında kararsızım.6 raund dumbell punch 150 ip atlama 900 ip atlama ediyor.böyle değiştirilebilir en uygunu nasıl olursa siz söyleyin.ercan hocam sizden cevap bekliyorum mutlaka.

ayrıca bunu her salı perşembe yapmayacağım perşembe günleri çoğunlukla koşu yapacağım arkadaşımla beraber arkadaşım kick boks ve güreş yapacak bende düşünüyorum aslında ama boksu bırakamam boksun yeri ayrı.

artık kafayı antrenmanla programla yedim yardım edin yol gösterin :) ağırlık antrenmanıda düşünüyorum offf ulan sınavda bile aklım bunlar **** :) birde antrenman aksatma diyorsunuz ben beynimle antrenman yapmış kadar oluyorum zaten.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:28 ----------

yaz tatilinde 3-4 ay boyunca böyle olmayacak.erken yatıp erken kalkıcam uykuma dinlenmeme dikkat edicem.beslenmeye dikkat edeceğim zaten ediyorum okul olmadığı için daha fazla öğün yiyebileceğim :) antrenman gün sayısı artacak ağır çalışacağım.3-4 ay sıkı bir şekilde antrenmanlara sarılacağım.

3. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Boks dövüş sporlarının bana göre en iyisidir. Boks yapan biri yumrukları sağlam olur vücudu bir kalıba oturur. Boks diğer sporları yapmakta kaynaklık sağlar. Vücut geliştirme yaş için biraz erken ben de bir ay gidip bıraktım. Kuvvetli olayım, başıma bir şey geldiğinde kendimi rahatlıkla savunabiliyim diyorsan kickboxa geç. Zaten yumruk olarak bir şeyler oturmuştur ora da tekmelerin için eğitim alırsın. Ama kendine çok fazla yüklenme.

vücutcuu bunu beğendi.
  4. SPARTACUS5

SPARTACUS5 Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Doctor
    Yer:
    İstanbul
    Bence hedeflerini çok kısa bir zamana yaymışsım.
    Vücudun nasıl bilmiyorum fakat, adamakıllı bu işe girmeden önce 4-5 ay vg yapmanı tavsiye ederim(yaşın küçük olduğu için bunu daha sonraya alıcaksın), zaten hızlı gelişeceksin spor geçmişin olduğu için.Bu süre sana fazla bile olabilir.
    Devamında,
    çok yönlü bir dövüş sporcusu olmak istediğini hesaba katarsak, kickbox ve güreş ikilisini beraber bir süre denemeni tavsiye ederim.Boksu zaten biliyorsun ,birkaç ayını da bunları tanımak için harca ve sonunda hangisine gideceğine
    sen
    karar
    ver.
    Bahsettiğin 3 spor da iyidir ve 3 ünü de sana tavsiye eden olacaktır.3 ünün de sokak videolarını izlersen,
    3.ününde doğru uygulanırsa sokakta benzer düzeylerde etkili olduğunu göreceksin.
    Bu yüzden deneyip hangisini yapacağını kendin seç.Benim tavsiyem bu.

Son düzenleme: 21 Nisan 2012
    vücutcuu bunu beğendi.
  5. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cutcuu-t51140.html

vücut fotolarım var bakabilirsiniz.vücudum gayet iyidir yaşıma göre.boksta hedeflerim var o yüzden hiç bırakmak istemiyorum ilerletmek istiyorum istikrarlı çalışmam lazım hedeflerime hayallerime ulaşabilmek için.zaten yaşımda geçiyor artık benim yaşımdakiler şampiyon oluyor.14 yaşında boksa başladım bence çok geç ama başarabilirim inanıyorum.

güreş kick boks yaparımda ilerisi için düşünemiyorum mma dövüşçüsü falan olmak gibi bir isteğim yok yani ama boksör neden olamayayım yetenekli iyi olduktan sonra.

güreş kick boks bana sadece teknik kazandıracak ama boksta ileriye dönük hedeflerim var boşuna yapmıyorum her ne kadar yumruk yemek hoşuma gitmesede yumruk yemeden yumruk atmaya çalışıyorum.

kafam karışık biraz yardımcı olursanız sevinirim.aslında temel boks eğitimimi almış durumdayım kick boksa geçebilirim kick boksör olabilirim.kick boksta raundlar sayısı hatta daha az darbe alınıyor boksa göre tekmeden kaçmak daha kolaydır ayrıca ama sağlam bir tekme yediğimde olabilecekleri düşünemiyorum o yüzden kick boks istemiyorum.yazı boş geçirmek istemiyorum değerlendirmek istiyorum.salı perşembe cumartesi günleri sizce ne yapabilirim?

6. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    1 haftada 3 spor yapmak biraz zor değilmi ya :D ben hiç hem vücut geliştirici hem boxör hemde güreşçi görmedim ama senin niyetin erhalde sporları öğrenmek ama bir yerlere gelmeyi hedefliyorsan 1 spor u yap derim

vücutcuu bunu beğendi.
  7. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kardeşim sen cevap yazmasan daha iyi olur.

ben asıl cevabı ercan gürgöze hocadan bekliyorum.thums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:06 ----------

ayrıca boxör değil boksördür kardeşim.ben 1 haftada üç sporu bir arada yapacağım diye bir şey dedim mi? yazdıklarımı bir daha oku nerenden anlıyorsunsa artık neyse.

evet bir yerlere gelmeyi hedefliyorum doğrusu boksun yeri ayrı o yüzden boksu bırakmadan yaz tatilinde salı perşembe ve cumartesi günleri ne yapabilirim diye soruyorum ;) mesela güreş yapabilirim adamı yere yatırabilirim biraz grappling öğrenmiş olurum 3-4 ay boyunca.veya ağırlık antrenmanı yapabilirim yazın sıcağında zor olur ama kaslar parçalanır iyice.yada hazır temel boks eğitimimi almış iken kick boksa geçeyim diyorum.lisansı yırtarım sorun değil.ama dediğim gibi kick boks ağır geliyor bana veya muay thai buda ağır geliyor.boksta belki çok darbe alıyorsun ama hiç yaralanmadan biten çok maç var prof larda bile.zamanında tüm dövüş sporlarını araştırdım bana en uygunu her açıdan boks oldu ve yaklaşık 3 aydır yapıyorum memnunum şimdilik inşallah çok daha iyi olacağım.milli olmak ülkemizi temsil etmek isterim

kalkan333 bunu beğendi.
  8. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Kalkan333 ile iyi kanka olmuşsunuz. Forumun tozunu arttırıyorsunuz kaç gündür.

9. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    kanka olduğumuzu nerden anladın? forumun tozunumu attırıyoruz hahaha :) ben sadece 3-4 konuyu takip ediyorum o kadar.

10. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr

Olur bir daha senin konularına yorum yazmam :)

vücutcuu bunu beğendi.
  11. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    cevap bekliyorum lütfen.

12. reddi

reddi Yeni Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    sana daha önce dövüş sporları öğrenmeni söylemiştim.

vücutcuu bunu beğendi.
  13. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    abi zaten bir dövüş sporu yapıyorum.o söylediğin zaman vücut geliştirme ile boks arasında gidip geliyordum aylar önce.şimdi yaklaşık 3 aydır boks yapıyorum temel eğitim tamamlandı.teknik gelişim hız ve seriliğe önem veriyorum güç zaten torba döverek geliyor.

son kararımı verdim bu yaz 3 boks idmanına devam hiç aksatmadan ama millet tatile gidecek ben dövüşeceğim 3-4 ay boyunca sıkı çalışacağım bakalım sonuçları göreceğiz.seneye kışın ağırlık çalışabilirim hacime falan gerek yok ama kilom iyi hatta fazla.seneye yazın şampiyonaya katılacağım yıldızlarda.üst minikler şampiyonası 9-12 haziran imkanı yok bu kadar kısa sürede hazırlanamam.

14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    157 görüntüleme bu kadar mı cevap :)

15. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de boksa yeni başladım. Sonra başka şeylere de yönelmeyi istiyorum. Karma dövüş sanatları öğreniceğim güzel bir yer lazım :)

vücutcuu bunu beğendi.
  16. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eğer bir sporda ilerlemek , şampiyonluk emelin varsa o sporu yapacaksın..9

buna kısaca "ihtisaslaşma " denir...

ha , 2 yakın spor bir arada yapılabilir tabi ki...araya , müsabaka günlerine 1-2 ay kala salt biri üzerinde devamla olabilir...

örneğin "kick boxing" ile "muay thai" bi nebze olabilir...

ancak , "halter "ile "boks " olmaz...ya da , güreşle ,boks olmaz...

tabi tekrar: eğer amaç şampiyon müsabık olmak ise...)

rockybalboa7 ve vücutcuu bunu beğendi.
  17. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    hocam müsabıklık düşünüyorum lisansım var zaten nasip olursa seneye yazın şampiyonaya katılacağım.1 sene boyunca sıkı çalışmam lazım.

karar verdim sadece boks antrenmanı yapacağım pazartesi çarşamba ve cuma günleri salonda.halim kalırsa salı perşembe günleride ev idmanı yapacağım programımı yazarım isterseniz.

refleks için slip ball yapıyorum tyson gibi.birde şu videodakini yapıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=CW9P9Y3tsQE

ayrıca duvara vurdurup yakalıyorum rocky gibi sektiriyorum umarım reflekslerimi güçlendirir.öyle her gelen yumruğu yersem boksör olamam zaten yumruk almadan yumruk atmam lazım.bunun dışında mide ve boyun çalışması yapıyorum boksta en önemli gördüğüm iki kas bölgesidir.kuvvet ve dayanıklılık için vücut ağırlığı ile yapabileceğim hareketler yapıyorum bacak için jump squat box jump patlayıcı kuvvet için lunges vs. yapıyorum şınavın değişik versiyonlarını yapıyorum.gölge boksu yapıyorum.6 raund dumbell punching yapıyorum raund aralarında 200 ip atlama toplam 1200 ediyor.neyse idman saati geçti bile 4 te başlamam gerekiyordu :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:10 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=8uiMKEZ7mNI

yuhh bu nasıl bir reflekstir ya yapmaya çalışacağım :)

https://www.youtube.com/watch?v=Hwlu0d9NLnQ&feature=related

bu sektirmeyi dans ederek yapmak lazım.yoksa çok basit oluyor.

https://www.youtube.com/watch?v=Gx_x6uy_vaA&feature=related

bende taktım şuanda şapkamı :)

https://www.youtube.com/watch?v=RInNBa1v0pk&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=lcTmO28d5UI&feature=related

ya nasıl yapabilirim bunu?

18. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    hocam ben boksta ilerlemek istiyorum o yüzden 3 gün boks idmanı yapacağım sadece.ama ekstra olarak boksta iyi olabilmem için neler yapabilirim?

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/kendi-agirliginla-kuvvet-kazan.html

okullar tatil olunca bu programı yapmak istiyorum hem biraz hacim yaparım kaslarda büyüme olur belki hemde kuvvet ve dayanıklılığım artar güç artışı olur.kaslarım dayanıklı olur boksa faydalı olur.ama ben sadece 3 gün yapabilirim bu programı salı perşembe ve cumartesi bir kaç değişiklik yaparak bu programı 6 ay yapacağım.inşallah işe yarar.

19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    eğer müsabıklığı düşünüyorsan her mesajındada boxsör olmayı belirtiyorsun o spor üzerine yoğunlaşmalısın diğerlerinede zaman ayırırsan doğal olarak boxsa gereken önemi vermemiş olursun

vücutcuu bunu beğendi.
  20. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tamam boksa gereken önemi vereceğim 3 gün antrenman yapacağım aksatmadan gerçi bu aralar yapamıyorum araya okul giriyor sbs falanda var.yaz tatilinde 3-4 ay boyunca kamptaymış gibi çalışacağım aksatmadan beslenmem ve uyku düzenim iyi olacak.

benim gelişemeyeceğim acaba gelişebilirmiyim onudamı yapsan bunu yapmam gerekirmi acaba bunu yapsan faydası olurmu başka neler yapmam gerekiyor vs.vs. bunlar gibi takıntılarım var.

ben boksla beraber başka bir spor yapmaktan vazgeçtim çünkü boksa önem veremem o zaman.peki salı perşembe günleri boksada fayda sağlayacak neler yapabilirim? ağırlık antrenmanı olabilir vücut ağırlığımla çalışabilirim veya yine boks antrenmanı gibi bir şey olabilir.işte ben hep böyle düşünüyorum 3 gün antrenman yetmez 5 gün 6 gün yapayım diyorum kendi kendime :):) istekliyim yani.antrenmanda kendimi iyi hissediyorum her ne kadar acı göz yaşı ter olsada.

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/kendi-agirliginla-kuvvet-kazan.html

kendi ağırlığınla kuvvet kazan programını haftada 3 güne indirip hareketlerde biraz değişiklik yaparsam 6 ayda boksla beraber inanılmaz bir güç artışı dayanıklılık artışı olacağına inanıyorum tabi yazın sıcağında 6 gün idman kolay değil.ayrıca çok iyi beslenmeme gerekiyor her gün 10-12 saat uyumam gerekiyor.6 ay sonra ölçülerimde artış olur kaslarda büyüme olur büyük ihtimal.en önemliside kaslarım kuvvetlenir.ama bacak hareketleri yok programda orantısız gelişme olacak.bir boksörüm bacak kaslarıda çok önemlidir.

ee ne yapayım? 3 gün boks yetermi? :)

Sayfayı Paylaş