Boks için Body Antrenmanı

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve mrmumut tarafından 19 Kasım 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mrmumut

mrmumut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler herkese selam, Şimdi benim sorum şu olucak Boks, gibi dövüş sporlarında ağırlık basmak dezavantaj daha çok HIIT Kardiyo, tarzında Body, çalışıyorlar. Benim sorum da şu, ben Boks, yapıyorum ve bir yandan Fitness, yapıyorum. Fitness antremanları mı 10 Dakika Kondisyon Bisikleti, ile başlasam sonrasın da Vücut ağırlığı ile Squat, Barfiks, Dips, Şınav, Mekik çalışsam ve ağırlık olarak da sadece Leg Press bassam nasıl olur? Ve bunları kaç Set kaç tekrar yapmalıyım?

2. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle şunu diyeyim. Ben boksör değilim, amatör kafes dövüşcüsüyüm ama yine de bildiklerimi ve kendi yaptıklarımızı söyleyeyim.
    Ağırlık çalışmak, dövüş sporlarında dezavantaj değil, avantajdır. Sadece ağırlığı nasıl çalışacağın önemli. bodyciler gibi kasları hacimlendirmek değil de, patlayıcı kuvvete yönelik çalışmalısın.
    Yani squatı ağır ağır değil, formuna dikkat edip daha hızlı yapmalısın.
    Dövüş sporlarında asıl olan kendi antremanlarındır. (Kum torbasına ve sparringe asılmalısın yani)
    Ağırlık çalışmak destek amaçlıdır.

UZİKONİGRASSE ve Darksafir2 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş