BOKS HAKKINDA BİRKAÇ SORU FİZİKSEL AĞIRLIKLI

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve M_JaiWhite tarafından 25 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. M_JaiWhite

M_JaiWhite Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar vücut geliştirmeye başlıyacaktım ancak boksada aşırı bir ilgim var, çalışıyorum zamanım anca birine yeter.Size sorum olacak birkaç tane ama en önemlisini ilk başta sorayım :) . --Boksa başlayınca genel olarak işin tekniğini,kondisyon,dayanıklılık kazanacağımı biliyorum ama vücudumdada görüntüde azda olsa değişim olurmu?Tabiki tak diye demiyorum ama 1 sene sonunda boksa gittiğim halde vücudumda değişiklikler olurmu biraz toparlarmı vücudum?
    ----Boksa giden kişiler bana genel olarak nasıl bir antrenman uyguladığını söyleyebilirmisiniz ve ağırlık antrenmanı yapıyormusunuz eğer yapıyorsanız haftanın kaç günü?

2. Darksafir2

Darksafir2 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bahçelievler
    Dostum kesinlikle değişir vücudun değişim olur kas demiyimde sıkılaşma yapar yani mesela omuzların kolların görünür yani sert olursun düşün kaslı bodyciye vurunca acımaz diyelim boksörede vurunca acımaz yani ama kası yok anladın mı çünkü çok sertler karın için mide antermanı var top atıyorlar vs bunalrı yapıyorlar. Ben cumartesi boks antremanı yaptım normalde kickboks yapıyorum ve bacaklarıma kramplar girdi 2 gündür ağrıyor. Sürekli bacak adım atıyorsun geri çıkıyosun seri olman lazım agresif olman lazım iyi kapanman lazım bunları yapınca anlıcaksın o ayrı.
    Antremanda ilk koşulur ısınma hareketleriyle felan kültür fizik bazen mide çalışılır o top dediğim şey. Genelde ip atlanır model diye bişey var karşılıklı yapıyosun ondan var lapa vuruluyor gölge boksu şart. Ağırlık çalışırsın avantaj olur yoksa çalışma zorunlulugu yok. Eksiklerim varsa kbyın ben antermandan bunları çıkardım teşekkürler.

Sayfayı Paylaş