1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bodyforumtr hocalığında 1 yıllık gelişim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve nasri tarafından 27 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. nasri

nasri Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ekim 2011'de başladım spora.
    Üniversitenin salonunda çalıştığım için deneyimli hocalardan ziyade besyolu öğrenciler antrenörlük yapıyordu.
    Hiç bulaşmadım o yüzden onlara. Sadece burdan faydalandım. Sık sık okudum.
    Elbette bir çok yanlış çalışmam oldu ama kendi hocam olmam istedim.
    İlk 8 ay aralıksız devam ettim. Daha sonra okulum bitti ve bir takım işlerden dolayı 4 ay ara verdim.
    Daha sonra bu kış tekrardan başladım. Tekrardan form tutmak üzereydim ki belimden sakatlandım ve 2 ay ara verdim. Aradan sonra 2 aydır yine devam ediyorum. Bu sefer bulunduğum yerden dolayı salona gitme imkanım yok. 20 kglık dambıl setiyle evde çalışıyorum.

Çalışma ve dinlenmeyi iyi yaptığımı düşünüyorum ama beslenmede her zaman sıkıntı oldu. Şu ana kadar aminoasit ve protein tozu gibi hiç bir besin takviyesi almadım. Aksine doğal yollardan da iyi beslenemedim. Belki de gümlük 50 gr protein almamışlığım bile olmuştur.

Hedefim plaj vücudu diye tabir edilen vücuda sahip olmak. Önümüzdeki günlerde protein tozu alarak sıkı bir diete girip, yağlardan kurtulmak istiyorum. Şu anki kilom 86, boyum 1.85.

Başlamadan önce :

3. ay:

4. ay:

7. ay:

8. ay ve ara. Kilo 82

10. ay:

12. ay:

Açıkcası şimdiki halimle 8. aydaki halim arasındaki gelişmeden pek memnun değilim. Tabii bunda verdiğim aranın ve sakatlığın önemli yeri var. 8. ayımda 82 kiloydum şimdi 86 kiloyum. Amacım hazirana kadar kas kaybı yaşamadan yağlardan kurtulup 80-81 kiloya inmek. Her türlü görüş ve önerilerinize açığım.

2. christiano

christiano Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunmak isterim. Benden çok daha deneyimli ve bilgili arkadaşlar var ama şahsi fikrimi belirtmem gerekirse şu an için evde çalışmaya göre fena değil,yalnız madem serbest ağırlıklarınız var, bunlarla üst göğüs , üst göğüs fly , özellikle omuz (press,arnold press,yanlara açış,öne açış) (tabi hareketleri doğru bir şekilde görüp yapmanızı tavsiye ederim) triceps ve biceps hareketlerine yüklenmenizi tavsiye ederim.
    Unutmayın ki bu sporda beslenme en büyük paya sahiptir.
    Başarılar dilerim.

3. bdyc22

bdyc22 Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fitness Eğitmeni
    Yer:
    denizli
    plaj vücudu için daha çok yolun var diyebılırım. beslenmem iyi değil diyosun protein tozu alıcam diyosun onuda sihirbaz zannetme ne kadar sağlam çalışırsan ne kadar saglam yersen ve kaslarını dınlendırırsen o kdar çok gelişirsin. ama fızık yapınada bakarak soyleyebılırım ki evde çalışmayla bıyere kdar gıdeceksın illaki bıyerlerlerın eksik kalacak spor salonuna gıdebılme şansın oslaydı çok daha ıyı olurdu ( bişeye dikkat çekmek ıstıyorum okulun ögrencılerı hocalık yapıyodu demişin bnde okurken hocalık yapmaya başladım hala devam edıyorum emin ol o adamlar bilgılı olmasa zaten orda işleri olmaz kendı kafana gore çalışcagına onların önerılerını alsaydın daha cok gelısebılırdın ;) :)

Hymenalos bunu beğendi.
  4. esen32

esen32 Yeni Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    çok ekisiğin var omuz başları,göğüs,kollar beslenmende zayıf dediğine göre daha çok yolun var başarılar..

5. Abdullah Tomba

Abdullah Tomba Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    bu forumda bacak çalışan insan yok mu ? en onemlı kas grubu olan bacagı calıstırmadıkca üst kısmınız yani belden yukarısı bir sure sonra buyumez.

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    bacak için ip atla ve kol kası göremedim demekten dilimde tüy bitti az ağırlık çok tekrar ile şekillendirin sonra sertleştirip hacimlendirin ama dinleyen yokki :) 17 yaşındaıym 15 gün az ağırlık çok tekrar evde çalıştım salonda adam gibi biceps çalışmadım sıktığımda yıllarca body yapanlardan fazla duruyor yumuşak daha az daha şekillendiricem ondan sonra başlıyacam bunlar hep yanlış az ağırlıkla kademe kademe yükselt veya az ağırlık mega tekrar sonra birden çok kilo artırımı ile kasları şaşırt

7. thezoRRo

thezoRRo Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Senin şuan kilona göre yaklaşık günlük 160 gr protein alman gerekirken sanırım bunun yarısına bile zor ulaşıyorsundur . Protein tozu , amino asit , lcarnitin vb. ürünler kullanmanı tavsiye ederim . Yoksa o plaj hayali vücuduna 1 - 2 yılda sahip olacağına 5-6 yılda olursun . O zaman kadar çoluk çocuk vs. şeyler derken gençliğin gider :)

8. nasri

nasri Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorum yapan herkese teşekkür ederim.
    Bugün protein siparişi verdim.
    Hacim yapma şansım yok salona gidemememden dolayı. 20 kg'lık dambıllarım var sadece. O yüzden hacimden ziyade kas kaybı yaşamadan yağ yakmak ve vücudu parçalamak istiyorum. Belki de ilk defa protein tozunun da yardımıyla günde 150-160 gr. protein alabilicem.
    Protein diyeti düşünüyorum diyet olarak. Siz ne önerirsiniz? Nasıl bir çalışma tavsiye edersiniz.

9. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    tonbalığı ızgara tavuk lor peyniri süt yoğurt yine ızgara sığır eti bunları tavsiye ederim protein açısından zengin bide kaşar peyniri protein açısından zengin ama yağda çok karar senin lorda alabilirsin

10. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    bence proteine verdiğin parayla salona yazılsan daha iyi gelişirsin thums:

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  11. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    gelişme tabiki kat etmişsiniz ama dolu dolu bir 12 ay da geçirmediğiniz bir gerçek (küçük aksaklıklar yaşadığınızı söylemişsiniz buna rağmen vücudunuz fena sayılmaz çok aşırı da yağ sorununuz yok bence) fakat yine de moral bozmak yok çalışmaya aynen devam

öneri olarak da önce beslenme programınızı gözden geçirmenizi ve kardioya biraz daha ağırlık verip yağ yakmanızı öneririm.

kesinlikle katılıyorum protein tozuna şimdilik gerek yok doğal yoldan sağlam bir beslenme programı oluşturup protein tozu parasıyla da salona başlarsanız 5-6 ayda çok yol kat edersiniz..

12. nasri

nasri Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Oturduğum yere en yakın salon 80 km. O yüzden şimdilik salona gitme imkanım yok :)
    Diyet olarak taş devri ve Dukan (protein) diyetinin karışımını uygulamayı düşünüyorum. Siz ne önerirsiniz kolayca yağ yakmak için.

Sayfayı Paylaş