Body yapınca boyun kısa gözükmesi bu yüzden mi oluyor?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Turgut Rustem tarafından 20 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Tags:
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Turgut Rustem

Turgut Rustem Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba. Bazı sporcuların boyu 1.80-1.85 olduğu halde 1.75 gibi gözüküyorlar, uzaktan bakınca. Bunun nedenini salondaki hocaya sordum, o da; "Göğüs ve kollar büyüdükce, sporcularda kamburlaşma (öne eğilme) oluyor. O yüzden boy kısa gibi gözüküyor.". Sizce de bu yüzden mi boy kısa gözüküyor? yoksa başka nedenler de mi var?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    öndeki kaslara abanıp arkayı unutanlarda ya da aynı şiddette çalışmayanlarda postür bozukluğu olur hocanın söylediği gibi. bu da boyu kısa gösterir , doğru söylemiş ama 2-3 cm'den fazla etkilemez.

Turgut Rustem bunu beğendi.
  3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Postür bozukluğu varsa, mesela kifozu varsa evet kısa gözükebilir, ancak aksi takdirde düzgün antrenman ve esnetmelere yer verilip, düzgün bir postürü de varsa bir kişinin, aksine uzun bile gözüküyor insan, büyük bacaklar, ince bel, geniş omuzlar ve dik bir duruş, oldukça iyi gözüküyor uzaktan.. Yani geliştikçe kısa gözükmek diye bir şeye inanmıyorum ben, şahsi fikrim katılmayan katılmaz.

Pink Zeppelin ve Turgut Rustem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş