body ve reflü

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve everybody159 tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. everybody159

everybody159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir haftada 4 kilo aldım ve şu an reflüyüm yediklerim sürekli ağzıma çıkıyor sizce body ile var mı bir alakası?

2. iLLeqaLKinq

iLLeqaLKinq Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    bb le bi alakası olabilirmi bilmiyorum ama tavsiyelerim şunlar.

öğünlerde çok yeme , ekşi yeme , yastığın yüksek olsun falan filan g.o

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    mide kapakçığı problemi.. reflü'de mekik ve diğer mide zorlayıcı hareketlerden kaçınmanız gerekmektedir.
    yatmadan en az 2 saat önce hiçbir besin maddesi almayınız yemek borunuzda yanma hissettiğiniz an bol su içiniz.

4. Vpro

Vpro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    hocam reflu ramazanda sıkıntı bende korkuyorum olucam diye iftarda ne bulduysam tıkınıyorum yumurta süt lor yulaf bence refluyu tetikleyen bu olay olur olursa

5. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Bence body ile alakası var. Çünkü bazen yemek yedikten 1-2 saat sonra bile gitsem sporun sonlarına doğru veya spordan sonra aynı durum bende de oluyordu. Tabiki beslenmeye dikkat ederek geçecektir. Geçmiş olsun thums:

6. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Reflünün başlamasında body nin bir etkisinin olduğunu sanmıyorum ama reflü olduktan sonra yapılan sert idmanların reflüyü azdırabileceğini biliyorum. Benim sorunumda aptalca antrenörler yüzünden başladı, 17 yaşımdayım kilo almak için ha bire yemem gerektiğini doysamda yemem gerektiğini önermişlerdi, yaptığım hatayı zamanla anladım. Sadece gece değil ne zaman olursa olsun yiyip uzanmak yada uyumak, aşırı yemek, yemeklerin üzerine fazlaca sıvı tüketmek, nefes almadan hızlıca yemek, alkol, kahve, öğünlerin arasında 3 4 saat geçmesini beklememek, aşırı yağlı yada yanmış besinler tüketmek reflünün başlıca nedenlerinden

7. Yaman ALMAN

Yaman ALMAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Reflün varsa Probiyotik kullan. Ben Probix kapsül kullanıyorum. Fitoterapi uzmanı Ümit Aktaş takip ediyor beni, muayene için ona gidiyorum. Faydasını gördüm. Tavsiye ederim.

8. bebeqte5tur

bebeqte5tur Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    kızartmalardan, şekerden , yanmış besinlerden , fastfood tan ve uyumadan önce yemelerden ha unutmadan asitli içeceklerdende vazgeçtiğinde reflünün kalmadığını göreceksn

Sayfayı Paylaş