body,sosyallik,takdir edilme güdüsü

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve krn tarafından 25 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    bugün öğle arası tartıştığımız bi konuyu buraya taşıyorum...
    sitede neden body yapıyorsunuz anketine farklı farklı cevaplar geçilmiş..bunların içinde azımsanmayacak kadar başkaları için değil; kendim için, sağlığım için cevabı var..peki o zaman sizi alıp ıssız bi adaya koydular ve ihtiyacınız olan tüm spor aletlerini ve bi ömür yetecek her tür supplementi de beraberinde temin ettiler diyelim(isteyene steroid de var bedava hem de:)..)...insan faktörü dışında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz herşey var bu adada.yine de body yapar mıydınız..hadi bakalım şimdi cevapları görelim:))))

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Temmuz 2008
  2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kesin yapardım. Hem vakit geçirmek için birebir hem de endorfin salgısı beni mutlu ediyor. Body'e ara verdiğim zaman daha karamsar, daha depresif bir insanım. Bu sebeple egsersizler hayatımın olmazsa olmazlarından. Ayrıca adanın vahşi hayat barındırdığını öngörürsek hayatta kalma şansımı yükselteceği içiin egsersizlere daha da ağırlık verirdim.

yellow_captain, Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    adada tek bir şey eksik kalmış, o da büyükçe bir boy aynası, o da olursa body yapmamam için hiç bir sebep yok..
    (ha bir adet de marzia prince olursa hiç eksiğim kalmaz, onu insan faktörüne koymuyorum o insan olamaz:D)

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yine yapardım ama şimdiki gibi estetiğe değil, adada beni hayatta tutabilecek atletikliğe, güce ve esnekliğe sahip olabileceğim bir program çizerdim.

Issız bir adada olmama rağmen bunu yapmamın nedeni, hayatımda adranelini yükseltmek, daha mükemmele yaklaşma arzusu, ki bu sporla mümkündür. Spor türleri arasından Vg çünkü tüm vücudu max düzeyde çalıştıran, hormonları düzenleyen daha iyi bir spor dalı yok...

5. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut geliştirme tek başına bir spor dalı olsa da diğer birçok spor dalındaki sporcuların alanlarında daha verimli olabilmek adına vgden yararlandığı da bir gerçektir. Vg gerçekten birçok amaca hizmet edebilecek kapasitede bir spor dalı. Bu sporu yapanların sadece diğer insanları etkilemek için uğraştıklarını söylemek haksızlık olur. Birçoğumuz bu spora eksik kilo ya da fazla kilo sorunlarını aşmak adına başladık. Bunu yaparken amacımız etrafımızdakileri etkilemekten çok kendimize duyduğumuz güveni arttırmak ve vücudumuzla barışık olmaktı.

6. BOSNAK

BOSNAK Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    ist-izmir
    değil ıssız bir adada uzayda bile olsam yaparım yeterki hayat olsun:D
    önemli olan insanın kendini huzurlu hissedebileceği aktiviteleri yapmasıdır yer mekan önemli değil bu işi başkaları için yapanlar benimle aynı fikirde olmayabilir ancak insanlar nasılki gezmekten,müzik dinlemekten kısacası ruhuna hitap eden şeyleri yapmaktan hoşlanıyorsa v.g de böyledir...ancak burada atıp tutuyoruz ama bunun gerçek olduğunu varsayarsak çoğumuz sıkılabilir bu işten :):)

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Supplement ve steroid'e gerek duymadan, ada'daki mevcut besinlerle spor hayatımı sürdürmeye çalışırdım sanırım. Adada geyik, yaban keçisi,antilop gibi kırmızı et ihityacımı karşılayabileceğim hayvanları var sayıyorum tabi. O adada 3-5 yıl yaşadıktan sonra mevcut kaslarımla artık hayvanları gırtlaklayarak ya da yumruklayarak öldürür hale gelirim :D. Aslında öyle bir ortamda Body bulding abidesi yerine filozof olası geliyor insanın. Salt body'le nereye kadar. Sabahtan akşama kadar çimenlerin üstüne yatıp gökyüzünü izleyerek kendi kendinle muhabbet etmek, yandan geçen antilobu bir koşu yakalayıp, hemen oracıkta antilop çevirme yapmak, derken kafana bir de hindistan cevizi düşerse, onu da içecek niyetine antilobun üstüne çaktıktan sonra.... Vallahi öyle bir adaya düşmeyi canım çekti :D

8. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar katılımınız için teşk.ler ama başlığa bundan böyle yorum geçmeyin lütfen soruyu yanlış sordum..gelen cevaplardan da belli , amacına hizmet edebilecek kalitede değil...

9. jayjay

jayjay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    o adada hayatta kalmak için yapılacaklar aletlerden daha güzel sonuç verebilir :D

Benim bu sporu yapmamın tek sebebi kendime olan saygımı yitirmemdir..uzun yıllar basketbol oynamış bir insandım ve iyi vücudum vardı ama bıraktıktan sonra 3 yılda yaklaşık 20 kilo aldım vs..Öncelikli sebebim aynaya baktığımda kendimi 70 yaşındaki dede gibi görmekten bıkmamdır :) Ama açık olalım, sosyal hayatta da herkes takdir edilmeyi beğenilmeyi ister..Kabul eden olur etmeyen olur ama bence herkes için önemlidir beğenilmek..

10. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Ben yapmazdım. Ne diye testosteron seviyemi artırayım tek başımayım adada :D

11. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    hayallerimdeki olayı sormuşsun resmen :D lost izleyenler bilir "desmond" karakteri vardı aynı şekil adada tek başına senelerce. gerekli besinleri,protein tozu vs. aletleri vardı hergün düzenli olarak çalışıyodu. hep özenmişimdir :(

loveofbody bunu beğendi.
  12. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    biraz felsefik yaklaşayım :bazen insanlar milyon nüfuslu şehirlerde bile tek başına kalabiliyor...

13. batuhaha

batuhaha Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ayna yoksa anlamı yok bence arkadaslaar ama bence doğa kosulları yuzunden tarzan gibi olurduk herallde :) ODA EN İYİSİ ZATEN

14. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bende düşünmeden yapardım . Bi kere bu spor benim için bir yaşam biçimi oldu . bu tarzı neden değiştireyim. benim için anlamı çok büyük bu sporun

15. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    bende tereddütsüz kabul ederim harbi hayal gibi mükemmel ya :) tabi aynada olması lazım arkadasların dediği gibi :D

16. batuhaha

batuhaha Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    mezurayıda unutmayalımm :)

17. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bende yapardım hemde rahat rahat definasyon deerdi yok ye iç çalış yat

18. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    bence aradan insan faktörünü çıkardığımız zaman body'nin bir anlamı kalmıyor.
    Asıl önemli olan kendimizle ilgili imajımız.Başkalarından takdir görmek için body yapmıyorsanız muhakkak zihninizde kendinizi bir yere oturtuyorsunuz.İnsanların görüşleri önemli değil ama ben bu insanlardan farklıyım imajı gibi.

19. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    yapmazdım.. yüzebilirdim ama

20. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Adada falan kalsam genel olarak vücut üzerine deil de güç üzerine çalışırdım.. Barfix çekerdim ağaçlarda , yüzerdim , ağaca ayaklarımı dolar karın çalışırdım vs.. :]

Sayfayı Paylaş