body mi? yoksa aşk mı ?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    diyelim ki bir kıza çok aşık oldunuz bu kız kaslı erkeklerden nefret ediyor sizde vg yi çok seviyorsunuz eğer kız size ya vg yada ben derse cevabınız ne olurdu ben doğrusunu söylemek gerekirse vg yi tercih ederdim.

BOSNAK bunu beğendi.
  2. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Ben ikisini bir arada 4 yildir yürütmeye calisiyorum ;)

Bu sporun insanin kendisine cok getirisi var. Benim gibi bu spora asik olup da yasam tarzina ceviren insanlar da var.
    Ama tabi ki herseyde oldugu gibi bu isin de fazlasi zarar, kas yapmanin degil, spora olan bagliligin fazlasi zarar.
    Spor salonu her zaman bulunabilir ama insanin kafasina göre bir sevgili ya da es insanin her zaman karsisina cikmayabilir.
    Ne olursa olsun, kiz arkadasinin , esinin , sevgilinin hayatinda ayri bir yeri oldugunu hissettireceksin. Körü körüne bir gögüs biseps idmanini kiz arkadasinla bir sinema keyfine tercih etmeyeceksin... ben denedim ama dirdirdan baska bir getirisi olmuyor ;)

Iyi bir dengeyle her ikisi de gayet güzel birsekilde yürür.
    Ama uc noktayi ele alacak olursak, yani illaki bir tercih yapilmasi gerekiyorsa heralde sporu tercih ederdim ben ..

selamlar

Bozo-Baku, Juggernaut ve gaddarkemal bunu beğendi.
  3. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    vallaha süper soru olmus birincisi bana asıksa kız zaten kaslı halime asık olmustur yok ikisi arasında tercih yap dersen tabiki badi o benim tek aşkım:D

rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    tabikide PARA :p :D gs mi aşk mı deseydi gs derdim de bunda aşk diyorum..:)

5. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    bu arada ben en can alici noktayi eklemeyi unutmusum. Benim kiz arkadasim vücudumdan hic haz etmiyor. ona göre tabii ki "cok fazla" ve dogalliktan cikmis ;)

Juggernaut bunu beğendi.
  6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Ayaz orası öyle, dediign dogru...ama inanki kız arkadasın senin yanında kendini daha fazla güvende hissediyordur ve buna cok alışmıştır....çünkü kaslı erkeklerle cıkan kızlar, ileride normal birisiyle cıkınca psikolojileri bozuluyor ister istemez ve bu duruma alışmaları uzun zaman alabiliyor...benim 4 senelik uzun bir ilişkim olmadı, hep kısa süreli oldu şu ana kadar...cogu kız daha başta begenmesede, ileride yanındaki erkekle hava bile atabiliyor:)...dedigim gibi, ben şu an bu sporu bıraksam, bana yapma diyen kızlar, birden bana cok bozulabilirler...çünkü görüntü alışkanlık yapıyor insanlarda ve artık toplumda senin yerin apayrı olmaya başlıyor...

rockybalboa7 ve Juggernaut bunu beğendi.
  7. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    D.Wolf senin dedigin de dogru ama degindigin nokta kizin sosyokültürel cevresiyle dogrudan orantili bence.
    Dediginin olabilmesi icin yetisme tarzi ve cevresi de önemli.
    Simdi kirpiye yavrusu pamuk gelir hesabi gibi anlasilmasin ama kiz arkadasimin o taraklarda bezi yoktur ve ayrica ben sokakta yürürken kendini öyle asiri güvende hissedecek irilikte bir görüntü vermiyorum.
    Ama düsününce cogunluk icin gecerli olabilir dedigin. O daha cok sagligimi düsündügünden endiseleniyor, tipki Anneye nasil anlatamiyorsan yanlis bi is yapmadigini ona da anlatmakta zorlaniyorm.
    Ayrica bana bi kere ideal erkek tipini gösterdi. Noname bi manken, kollar sicak 18,5 ;) Yani bir de zevk meselesi bir yerde.

Juggernaut bunu beğendi.
  8. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Insan kendisini hangisiyle daha mutlu hissediyorsa o.Ben ikisinde de biseyler buluyorum.Tercih zor.Kisa donemde olsa spor hayatim ikisini de birakmam.Ama birakmam gerekirse sporu birakirim.Sevgi ve size yakin bir insanin size sagliyacagi seyi spor sagliyamaz.Tabi ki aynisi spor icin de gecerli.Ama ben gene de 2side diyorum.

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    hehehe...sıcak 18,5 mu?...güünde çeyrek ögün yiyor herhalde:)...
    bence, kızlar kötü zamanları pek düşünmüyor olmalı...birisi karıştıgında, kendisi gidip dövecek herhalde:)...valla, senin dediklerin dogru tabi, aksini söyleyemem, ama ben anlayamıyorum böyle bir zevki acıkcası...erkek dedigin sadece gezmek, tozmak evlenmek için değildir ki...aynı zamanda koruma içgüdüsüyle donatılmış bir varlıktır...yani bu işin birde sahiplenme kısmı var...acıkcası, güçsüz adamalrın bu iş kasla değil, yürekle olur lafı, beni her zaman gülmekten kırıp geçirmiştir...illa ki görüntü olacak, bir heybet olacak, yoksa ne ile kendine güveneceksin..hiç spor yapmamış, günde 1-2 paket sigara içen, 1-2 ögün yiyen kendine mi?...bilmiyorum ya, bu tarz kızları bazen anlayamıyorum:)...

10. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    al bendende o kadar bende anlamıyorum öyle düşünen kızları tamam yürek önemli bir şey ama kas olmadan bir hiç örneğin arnold gibi biri kafa tutarsa sende yürekliysen ama çelimsizin tekiysen ne yapabilirsin ki

11. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    tek aşkım body olduğu için böyle bir seçim yapmama gerek yok:D
    şaka bir yana doğal vücut geliştirme ve definasyon taraftarı olduğum için sevdiğim insan bunu kabullenmek ve beni böyle kabul etmek zorunda..ha bir gün küre başlasam (ki yapmam) ve bana bu işten vazgeçmemi söylese buna hakkı kesinlikle var, sonuçta sağlık önemli olan..
    40 cm define kol, ince bel, geniş omuzlar ve karın kasları, 20 cm kol ve dar omuzlardan çok daha estetik duruyor, iki kere iki dört..
    estetik anlamda çiftler arasında benzer beğeniler olmalı bence..

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kendine senin icin adam dovecek bodyguardlarinla da guvenebilirsin. Gucun tek tanimi fiziksel kuvvet degil ki. Eger bahsettigimiz koruma duygusuysa bence izbandutlari yaninda dolasan bir adamin, ya da 3.dan zayif celimsiz ama seni beni top yapip yerden yere vurucak bir aikido ustasinin, ya da eli belindeki silahta dolasan degerli maganda arkadaslarimizin, kiz arkadasina sagladigi koruma duygusu, sadece guzel bir vucut yapmis adamin sagladigindan daha onde olabilir.

SoNNe, seductive, Aytosh ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Flood yapicam ama bu mesajin ayri olmasi gerektigini dusunuyorum. Bence ask ve body bir arada yuruyor ama asil sorun elinizde ikiden fazla top tasimaya basladiginiz zaman basliyor. Mesela ask-body-dersler(is). Ikisi olsa ucuncusu hayatta olmuyor, az azindan ben beceremiyorum.

14. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Acikcasi bu sporun disardaki insanlara üstünlük saglanmasi icin, kavga esnasinda cüsse olarak onlardan daha avantajli konumda olunmasi icin ya da sirf iri olmaktan dolayi kendine güvenilmesi icin yapilmasini hos karsilamiyorum. Bu tabi benim nacizane fikrim Dikkat ederseniz zaten body kelimesini neredeyse hic kullanmiyorum. Hep spor diyorum. Cünkü sporu kendin icin yaparsin .. Nedense "Body" kelimesi bana antipatik geliyor.

Herkesin görüsüne saygi duyarim, ancak bana özgüvenini bu spora indirgemek cok yüzeysel geliyor. Tabi ki bu sporla birlikte insanin kendine güveni artar, toplumda daha rahat davranir, kabul gördügünü hisseder ve daha acik sözlü olur vs. Ama düsünün ki yarin öbürgün Allah göstermesin sakatlanirsiniz ve sporu birakmak zorunda kalirsiniz. O zaman piskoloji ne olur, cok merak ediyorum. Ortaya konusmak gerekirse bu sporla sadece özgüven kosturuluyorsa demek ki eksiklik bariz birsekilde kisinin baska yerindedir.

Ayni sekilde kizlarin da kendilerini kasli erkeklerin yaninda daha güvende hissettiklerine cok fazla inanmiyorum, ama örnekleri mutlaka vardir. Sonucta biz vahsi bir ormanin yenme ve yenilme ortaminda yasamiyoruz. yani kastan baska bir cok faktör vardir.

Sen cok kaslisindir, cok estetik bir vücudun vardir.. Ama diger bir eleman cirkin olmamakla birlikte celimsiz ve is hayatinda cok basarili ve etkileyicidir... Bu durumda kadinin "öteki daha kasli, onun yaninda güvendeyim" deyip onu sececegine hic inanmiyorum. Yani bu kadar yüzeysel ve basit degil.

Bu sporun cok büyüleyici yanlari vardir ancak, cok dikkatli olmak gerekir.. Narsizmin pencesine düsecek dereceye gelmeden bazi seylerin farkina erken varmakta fayda var.
    Cünkü narsizmin dorugundayken vücudun bozulmasi o insanin sonu demektir. Cok uc noktalardan örnek veriyorum ki daha net anlasilsin diye.

saygilar

Juggernaut, SoNNe, bonatschi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben hiçbir sevgilinin beni bu kadar acımasız bir tercih yapmak zorunda bırakacağını düşünemiyorum. Pek de sanmıyorum.
    Böyle bir durumda karşılaşırsam, tercihim kızı ne kadar sevdiğime bağlı. Bazen mecnun olup yollara düştüğüm de olur. Bu durumda body'den vazgeçebilirim. Zaten bu ayrılık nöbetlerinde yemeden içmeden kesiliyorum. Neticede kas yapmak için de yemek lazım. Hepsi "aynı sonuca varacağı için Aşk derdim heralde. Ayaz'ın da dediği gibi, spor alanı her zaman bulunabilir ve istenildiğinde bir şekilde yapılabilir.
    Kick Box yapan bir abi vardı. Türkiye elemelerinde her hafta nevri dönüyor; ama yine de bu sevdadan vazgeçmiyordu. Bir süre sonra dayak yemek bile alışkanlık oldu bana" derdi. Eşini aslında sporu seven; ama dövüş sporu sevenmeyen biriydi. Elbet izlemeyi seviyordur; ama eşinin ağzı burnu dağılmış eve gelmesini hazmedemiyordu. Neticede eşinin çalışmaları sonuncunda kick box'tan vazgeçilip, tenis kortuna geçiş yapıldı. Eşini bu durumdan kurtarmak için tenis eğiti aldı ve onu da alıştırdı.
    Şahsen böyle bir durumda ben kalsaydım, onun mantığına hitap etmeye çalışır ve beni body'e bağlayan unsurları anlamasını sağlardım.

16. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    tabii ki vg.yani bu karşılaştırmada sevgilinin karşısına sevdiğiniz neyi koyarsanız koyun,zaten sizi seviyorsa,mutlu olmanızı istiyorsa,kendinizden böyle basit konularda ödün vermenizi istemez.kaldı ki bence sevgililer karşılıklı olarak birbirlerinin hobilerine,kişisel zevklerine,arkadaş çevrelerine karışmamalı.sevgilinse tapulu malın değil ki.gel buraya-git oraya-onu yapma-bunu yap.bana ters :)

17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ayaz, yazının bir bölümü alıntı yapmak istedim; ama tamamı düşündüklerimi kapsadığı için hepsini alıntı yaptım.
    Gerçekten de body salonunda "ooo abi sen bu tricepsle adama vursan, boynu kırılır" diyen body'e adaptasyonunu sağlayamamış arkadaşlar da oluyor. Aslında body'nin ne kadar yanlış tanındığı biliyoruz. Bu da bu yanlışlardan birtanesi. Sizin iri kollarınızı gören, " şu adam ne felaket kavga eder" diyordur eminim. Ben bunun sebebini cehalete bağlıyorum. Benim de sık sık düştüğüm bir gaflet durumudur body. İçine girmeden tanınmıyor işte.
    Body insana özgüven verir; estetik kazandırır. Ama insanların üzerinde yıldırıcı bir etki yapması beklenemez. Yapsa bile böyle bir düşünceyle body yapılamaz. Ayaz'ın da dediği gibi, cesaretin ve özgüvenin kaynağı bodyse herhangi bir sakatlık ya da sendrom dan sonra spordan uzaklaştığında halin nice olur. Bu durumda bu kişiyi İrwin D. Yalom bile tedavi edemez sanırım.

18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul

altı çizili gösterdigim kısıma tamamen katılıyorum...yazılarımda , amacım narşizmin sebebini vurgulamak ön plana cıkarmak değil.. narşizm elbette olacak çünkü başarılı insanlara has bir terimdir...

güçlü bir kariyer sahibi olan insan aynı zamanda dogru adımlar atan bir insan oldugu için hep tercih edilir...bu konu bana biraz paralel oldugu için kendimi örnek olarak uygun görüyorum...2 sene sonra bir aksilik olmazsa, iş hayatına girecegim ve sandıgınızdan cok daha fazla yogun bir iş hayatına sahip olacagım..çok çalışıp istedigimgeliri sagladıktan sonra vg yi bir köşeye mi atacagım bir süreligine???..tabiki hayır...bu benim hayatımda yer edinmiş bir parça artık ve sürekli devam edecek benim için...ben vg de başarılı olurum , diğeri benim gibi birisi tenis te başarılı olur...önemli olan bunlar değil...ben şunu anlatmaya çalışıyorum; siz kendi yaptıgınız işi narşizm olarak tanımlamayın, siz narşist olmak zorundasınız, yoksa ilerleyemezsiniz...bir örnek daha; bu sene üniversiteden cok zeki bir arkadasım daha 2.sınıftayken, MİT e çagrıldı...kendisi cok cok zayıf birisi, body ile alakası da yok, ama onun kadar narşist bir adam görmedim...kendinden o kadar emin, herkesi dinler, ama en son yine kendi bildigini yapan ve gayette başarılı omuş birisi..başarısının sırrını da tamamen kendi azimlenip, cok araştırma yaparak, çok uygulama yaparak kendini cok geliştirmesine borçlu... haklı olarak ona herhangi bir adamın ya sen cok ukalasın, kendine cok güvenirim havalarındasın demesi, onun için cok ucuz bir kelime oyunundan başka birşey değil..çünkü ne yaptıgını ve herkes uyurken masa başında uyumayıp büüyk projeler için ugrasırken, bir kendini bilmezin ona bu lafı söylemesi cok komik olacaktır...şu an bile cok para kazanmasına ragmen, hala da daha da kazanmak istiyor ve gün gectikçe cok yol alıyor...narşist olacaksın, abartmayacaksın da, ama narşist olmadan da hırslanman pek mümkün değil...ben o arkadasımda bunu görebiliyorum..

Ayaz burda birisi sana gelip vücudunda eksiklik ile bir eleştiri yaptıgında, bunun seni ne kadar sinir ettginin cümlelerinden anlıyorum, demek ki sen kendine daha güzel yorumları layık görüyorsun, işte bu çalışma azmine güvenip, iyi oldugunu düşünmektir...yani, içinde narşiszm barındırır...narşistsen, boşa hava değilsindir, birşeyler vardır sende mutlaka....narşist derken cok yüksek tepelerden bahsetmiyorum, belli bir çerçevedeki narşiszm den bahsediyorum...narşizm insanların kendilerine has olan duruşunu da değiştirir...yoksa sıradan bir insan olursunuz daima...

Son düzenleme: 9 Eylül 2008
  19. felixmaurice

felixmaurice Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SPORCU
    ya çok felsefik bakmışsınız olaya ne alaka abi
    '' BEN BEN OLDUGUM İÇİN VARIM VE İSTEDİĞİM İÇİN SPOR YAPARIM, B.B YAPARIM FARK ETMEZ BEN KASLI VE İRİ OLMAK İSTİYORSAM BENİ BEĞENİCEK OLANDA KASLI OALRAK BEGENSİN.''
    kütle ve beyin orantısına gelince her ikiside mümkün

20. Ayaz

Ayaz Özel Üye

Beğenileri:
    994
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Almanya
    Cümlelerimden nasil anliyorsun bunu D.Wolf ve konuyu nasil buraya getirebildin ? :) Benim vücudum hicbir kosulda eksiksiz degildir ve bana göre hicbir zaman olmayacaktir da.. zaten öyle olsa üzülürüm. Yersiz elestiriyi düzeltirim.. + veya - olmasi farketmez... biri der ki gögüslerin cok iyi.. o zaman ne iyisi yaa, daha cok eksik derim.. Digeri der kollarin zayif kalmis, ona da derim, valla en güclü bölgem kollarim nerden cikardin bunu? bunlari söylemekte bir sakinca görmüyorum.. Kendimi birseye layik görüyorsam o da dogru elestiriyedir.. Cünkü ben de titiz elestiririm ve ayni titizligi beklerim.

D.Wolf bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş