body mi boks mu yardımcı olursanız sevinirim

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve enes74 tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. enes74

enes74 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Iyi günler 4 5 yillik body hayatimdan sonra müsabik olmucak şekilde sadece spor amaçli boksa başladim yaklaşik 5 6 aydirda yapiyorum şimdi yüzmeye de başladim durumum dolaysiyla ayaklarim çok güçsüz ve yüzmeyi birakmamayi düşünüyorum 3 spor birden yapamam fakat hafta sonu yüzme hafta içide bi spor seçmek zorundayim 65 kilo dan 61 kiloya düştüm boks yaparken fakat yinede ağirlikk antremani yapmama rağmen vücudumun şeklinde kaybetsini göze alamiyorum çünkü body başladiğimda 45 kiloydum sizce ne yapmaliyim boks mu body mi seçmeliğim yardimci olursaniz sevinirim...

2. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yazdıklarından hiçbirşey anlamadığımı ifade etmek istiyorum.
    Body yapmak istiyorsun ve vücudunun bozulmasından mı korkuyorsun bu mudur? konunun ana teması

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hangisi ağır basıyor ise onu yapmalısın boks ile birlikte fitnessda yapılır boks yapmadığın günlerde kendi ağırlığınla kuvvet kazanabilirsin temel hareketleri yapabilirsin tam anlamıyla boks ile vücut geliştirme bir arada yapılmaz birde tabiki iki spor bir arada yapılacaksa beslenmene dahada dikkat etmelisin iyi sporlar

4. enes74

enes74 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Şuanda body boks yapıyorum body 5 yıldır aktif olarak yapıyorum boksuda 5 aydır yapıyorum fakat boksda çok kilo verdim 65 iken 61 kiloyada düştüm 2 spor arasında kaldım body mi boks mu boks yapıpda daha fazla vucütt şeklimi yani kaslarımın gitmesinden korkuyorum

5. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle dediğin gibi 3 sporu yapman imkansız helede bunlar yüzme,body,boks günlük ne kadar kalori tüketmeli sen düşün erirsin valla.Şimdi yüzmeyi garanti yapıcam demişsin, body ve boks arasındasın şimdi bir düşünelim yüzme neye yarıyor.Öncelikle yüzme sana çok güzel kondisyon kazandırır, esneklik sağlar ama aşırı bir kas kütlesi bekleme yapamassın bunun yanına boks koyarsan hele ip atlama,ayna karşısında gölge boksu,normal kum torbasında vs çalışma çok çok zor olur bence ( Bende 7 ay kickbox yapmıştım terden sırılsıklam olurdum aşırı kalori yaktırıyor).Yani düşüncem zayıf bacaklarımda var demişsin geçmişinde var yüzme-body mükemmel olur diye düşünüyorum.Bu arada 5 yıl aşırı bir süre hiçmi bacak çalışmadın squat yapmadın...

6. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyem boks yapman neden dersen boksu evde kendin yapamazsın malzemelerini alabilirsin fakat sadece yumruğunu geliştirirsin lakin body yide evde yapabilirsin ama boksu evde %10-%20 civarında öğrenebilirsin tavsiyem 2 adet dambıll al sana ne ideal gidiyorsa 5 7 8 9 10 kg sana kalmış Flexor hocanın verdiği dambıll programını uygula kendini öle de geliştirebilirsin illa body şart değil ben başladığım gün bi tane abi vardı kaç aydır yapıyorsun diye sordu yeni başladım dedim kolların vicuduna göre bayağı kalın dedi. 5 kg dambıl vardı onla gelir gider çalışırdım günde 500 falan kaldırıp indiriyordum fakat 1 seferde değil pc ye otururken vs vs. uzun lafın kısası boks yapmanı öneririm

7. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Adama boks yap diyorsun sen hiç boksa gittinmi ne biçim efor sarfediyorlar yanına body diyon ayrıca bu eleman yüzmeyede gidiyor hadi bakalım sen kalk bu üçünün ardından...

8. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sadece yazdığına karşılık önerimi söyledim yanında body yap demiyorum dambıl al kendin çalış diyorum kardeşim yüzmede girerse işin içine çıkamam ben o zaman gittiğini bilmiyorum kusura bakmayın

9. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence üçünüde yapabilirsin ama şöyle saatleri ayarlaman şartlarıyla boks vücudunda fazla hareket sebebiyle belli kalori yakımı belli bir hızlılık rutini getirmiştir 5 senedir yapıyormuşsun.Body Building güzel bir spor yani isteğin varsa ben 2sini hatta 3ünü bir arada götürebilirsin diye düşünüyorum.3 ünden kastım yüzmeyide , ama hayatın , zamanın önemli bunları ayarlaman gerek ayrıca beslenme çok önemli Body Building için diğerleri içinde öyledir tabi ama Body Building için çok çok ayrı bir önemi var beslenmenin 3 ünü yapıcak zamanın , isteğin ve maddi durumun varsa yap yani kafanda bir kısıtlama yapma benim tam olarak program ayarlanmasında pek bir bilgim yok ama Haftalık olarak bu 3 sporu sığdırabileceğin bir program oluşturulabilir vede uygulanabilir ama böyle konularıda bu konuda bilgili sporla alakadar olmuş kişilerle görüş.

10. enes74

enes74 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim yazın bana iyi fikirler verdi teşekkür ediyorum kickbox yaptığın için halimden anlayabiliyosun.d bacak çalıştım fakat bi dönem istediğim randımanı almıştım ama boks sayesinde eridim gittim.d yazın içinde bi daha teşekkür ederim emeğine sağlık

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:16 ----------

yazın için teşekkür ederim ilgilenip yazmışsın ama şunu söyleyim zıt gitmek istemem evdede istediğin hacmi yakalamazsın body de dumbella olucak iş değil yinede o senin fikrin yazdıklarından fikir çıkarmaya çalıştım teşekkür ederim kardeşim...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:18 ----------

ilgilendiğin için teşşekkür ederim emeğine sağlık... 3nü bi arada götürmem zor kardeşim iş dolaysıyla fakat şimdilik bi fikir elde ettim ayrıca bi spor salonuyla görüşücem hem body hem mma tarzı dövüş sporları öğretiyolar hocalarla görüşücem cumartesi günü hem bodyden hem dövüş sporlarından geri kalmamak için 2 gün body 2 gün dövüş sporu veya 3 gün body 1 gün dövüş sporlarıyla ilgilenip havuzada zaman ayırmayı düşünüyorum o salonunda saatleri uygun akşam 8 den sonra çalışamalar yapılacak benim için saatleri çok uygun seninde dediğin gibi cumartesi hoca ile görüşücem yazdığın yazı için emeğine sağlık...

Sayfayı Paylaş