Body building hakkında belirli seviyede bilgisi olanlar bakabilir mi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve khaltuzhad tarafından 19 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. khaltuzhad

khaltuzhad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostlar ben sadece evde dumbbell ve vücut ağırlığımla spor yapan 19 yaşındaki bir kardeşinizim. Aklımdaki bazı sorulara cevap bulmak istiyorum o yüzden sizlere birkaç bir şey danışacağım. 1.74 boyunda 60 kilogram skinny fatimsi bir vücudum var. İstediğim vücut yapısını aşağıya bırakacağım benimkiyle istediğim vücut yapısını ayırt edersiniz zaten. Belki size göre çok kolaydır doğrudur olabilir ona bir şey diyemem ama benim hayalim bu vücut sadece evde çalışarak barfiks kullanmadan dumbbell ve vücut ağırlığımla yapmak istiyorum. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Bodyci bir arkadaşım "tabata" adı verilen bir antrenman olduğunu ve bu antrenmanla yağ yakımını veya kardiyo olayını bununla evde yapabileceğimi söyledi. Bende de 5kglık dumbbellar var okan serbesin full body programını yapıyorum 1 haftadır günlük de 100 gram civarı protein alıyorum. Arkadaşım bir de vücut ağırlığımın 2 katını kadar karbonhidrat almazsan yağ olarak pek bir şey almazsın dedi. Benim amacım yavaş yavaş da olsa yağlanmadan fit bir şekilde 65-70 kilo olmak. Günlük almam kaloriye 200 kalori eklersem ayda 1 böyle bir şey gerçekleştirebilir miyim? Bir de günlük fazla sağlıklı yağ tüketirsem mesela 2 kaşık calvenin yer fıstığından sivilce oluşumu olur mu? Şuanlık aklımdakiler bunlar lütfen bilgili birisi yardımcı olsun çok teşekkür ederim şimdiden. Vücudumu da dosya ekleme kısmına ekliyorum

Ekli Dosyalar:

2. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    salona gitmen şart gitmesen bile en azından eve bi en az 10 kg lik dumbell alman lazım

3. khaltuzhad

khaltuzhad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alırım sıkıntı değil ama beslenme kısmında yazdıklarım kafamı çok karıştırıyor bir cevap lazım bu konuda

4. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Evde yapılmaması için bir sebep yok ama belirttiğin vücut daha önce spor yapmamış birisi için 3-4 ayda yapılan bir vücutta değil. 2 dumbella zaten her yerini çalıştırırsın. Bunun yanında apırşıklarla bir harekette 8-9 tekrarı gördüğünde ekstra apırlık eklemen iyi olacaktır. Beslenme ve dinlenmede bir o kadar önemli. Kısacası evde yapılmayacaj bir vücut değil. Yapılır ama yeterli ağırlığa da sahip olman gerekiyor.

Beslenme noktasında vücudunu tanıman önemli. Kalori mantığı önemli ama şahsen çokta mantıklı bulmuyorum. Yani internetten ortalama kalori miktarını bul. Kalori miktarıba 300-500 kalori ekle. Eğer ki kilo alımın 1-2 haftalık süreçte hiç olmamışsa tükettiğin karbonhidratı bir tık attır. Ta ki kilomda yükseliş meydana gelene kadar. Ya i 100 gram pirinç tüjetiyorsan 160 gram tüketmeye başla. Yine mi olmadı 200e çıkar bu sayıyı gibi gibi. Vücudunu tanıman en önemlisidir. Protein noktasında da 2 gram protein sana fazla gelir. Yani gereksiz böbrekleri e yüj bindirirsin. Şu aşamada bana kalırsa 1.2_1.5gram protein tüketmen yeterli.

5. khaltuzhad

khaltuzhad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam yorumun için teşekkürler dikkate alacağım, peki hem kilo alıp hem yağ yakmak için (evde) hit cardio mi yapmam lazım antrenmandan sonra ne yapabilirim? Ama öyle yaparsam da çok mu kalori yakmış olurum kilo alamaz mıyım şu soru da aklımı çok kurcalıyor

6. Alincoln

Alincoln Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    28
    Şu an öyle aman aman kardiyo ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum. Onun yerine ağırlık antrenmanı ve clean bulk yapsan daha iyi sonuçlar alırsın. Zaten şu an yakacak yağın olduğunu düşünmüyorum.

7. khaltuzhad

khaltuzhad Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamdır hocam çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş